Dobór sprzętu

Twoje konto

Buty Dalbello Kyra 95 2014

SNOWSPORT 3872

Dalbello
Absolutna nowość w kolekcji 13/14! Pierwszy rockerowy but narciarski dla kobiet na świecie! Dzięki trzyczęściowej budowie (sztywna dolna skorupa, nisko osadzona cholewka, sztywny progresywny język) są bardzo komfortowe, ale potrafią bardzo dynamicznie przekazać siły sterujące na narty.
Twardość 95
Szerokość wkładki 102
Płeć Damskie
Kyra 2014 95 Buty Dalbello
Dalbello 2014 Buty 95 Kyra
Kyra Dalbello 2014 Buty 95
Kyra Buty 95 Dalbello 2014
95 2014 Dalbello Buty Kyra
Buty Kyra 2014 Dalbello 95
Kyra 95 Dalbello 2014 Buty
2014 Kyra 95 Dalbello Buty
Buty 95 Kyra 2014 Dalbello
Buty Kyra 2014 95 Dalbello
Buty 95 Kyra Dalbello 2014
95 Buty Dalbello Kyra 2014
Dalbello Kyra 2014 95 Buty
Buty 2014 Kyra Dalbello 95
Buty Kyra 2014 Dalbello 95
Dalbello 2014 Kyra 95 Buty
Kyra 95 Buty Dalbello 2014
Kyra Dalbello Buty 2014 95
Buty 95 Dalbello 2014 Kyra
Kyra 95 2014 Buty Dalbello

Projektując wewnętrzny kształt skorupy buta, uwzględniono nie tylko anatomię stopy, ale przede wszystkim cztery krytyczne miejsca, w których najczęściej występują jej nietypowe odkształcenia. Są to: kostki, pięta, strefa palców i wewnętrzna strona podbicia. Stworzono tzw. cztery „strefy komfortu” zwiększając punktowo objętość butów. W ten sposób, w czasie zapinania, idealnie dopasowują sie do stopy, co radykalnie zmniejsza potrzebę dodatkowego ich odbarczenia.

Środkowa ukośna klamra Dynalink, umożliwia optymalną stabilizację pięty. Dodatkowa guma na podeszwie zabezpiecza przed poślizgiem, ułatwia chodzenie i umożliwia krótka wspinaczkę. W cholewce mamy mechanizm umożliwiający zwiększenie jej objętości dla większych łydek. But wewnętrzny wykonano z nowych, bardziej miękkich, niezwykle lekkich materiałów, ułatwiających i przyspieszających ich termiczne formowanie. Kyra posiada nową geometrię ustawienia stopy w bucie – o 15% bardziej spionizowaną cholewkę. Takie ustawienie wymusza neutralną sylwetkę narciarki ułatwiającą utrzymać środek ciężkości ciała idealnie nad środkiem narty. Ułatwia to jazdę na nartach z nowym profilem – Rocker, gdzie np. zbytnie pochylenie ciała do przodu odciąża nam tyły, powodując utratę kontroli. Lekkie i wygodne buty przeznaczone dla zaawansowanych i średniozaawansowanych narciarek, lubiących zróżnicowany teren i śnieg. Są anatomicznie dopasowane do kształtu kobiecej stopy, co zwiększa komfort ich użytkowania. Najwygodniejsza seria butów dla kobiet!

Podstawowe cechy konstrukcyjne:

 • Szerokość: 102mm - Maksymalnie uniwersalne buty, w których króluje, przede wszystkim komfort. Komfort zapewnia szeroka strefa wokół palców, a precyzję jazdy gwarantuje dobre trzymanie pięty.
 • Twardość: FLEX 95
 • Konstrukcja Cabrio
 • Rocker Balanced Stance
 • Ukośna klamra Dynlink
 • Ski/Hike - mechanizm podchodzenia
 • Mechanizm zwiększenia objętości cholewki
 • Contour 4 Fit
 • Regulacja sztywności
 • Regulacja wysokości pięty
 • Klamry F500 ALU z mikroregulacją
 • But wewnętrzny TRUFIT 2.0 Performer Lady
Technologia
CABRIO DESIGN
Cały but zewnętrzny składa się z trzech części. Niskiej skorupy, cholewki i sztywnego, zewnętrznego języka. Dzięki takiej budowie, każdą z tych części można osobo dopracować, przeznaczając im szczególne zadania. Skorupa zastała wykonana ze sztywnego tworzywa, jej celem jest optymalne przenosze- nie sił sterujących nartą. Wzmocniona cholewka, obejmując dokładnie nogę chroni ją przed urazami i zapewnia precyzyjne sterowanie. Zewnętrzny, sztywny język pozwala progresywnie zwiększać sztywność buta w zależności od wychylenia cholewki. Dodatkowo, tłumi wszystkie drgania powstające w czasie jazdy i zabezpiecza przed nieprzyjemnymi urazami goleni. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą wygodę w użytkowaniu (zakładanie i zdejmowanie butów) bez zmniejszenia precyzji w szybkim przekazywaniu impulsów sterujących nartą, bezpośrednio na jej krawędź. Dzięki Cabrio w pełni można wykorzystać możliwości współczesnych nart o nowoczesnych profilach i geometrii. Konstrukcja Cabrio stała się najbardziej ulubioną przez najlepszych na świecie freenarciarzy.
CONTOUR 4
Niespotykaną technologią zastosowaną w butach Dalbello jest Contour 4. Projektując wewnętrzny kształt skorupy buta, uwzględniono nie tylko anatomię stopy, ale przede wszystkim, cztery krytyczne miejsca; w których najczęściej występują jej nietypowe odkształcenia. Są to: kostki, pięta, strefa palców i wewnętrzna strona podbicia. Stworzono, tak zwane, cztery „strefy komfortu” zwiększając punktowo objętość butów. W ten sposób, w czasie zapinania, idealnie dopasowują się do stopy, co radykalnie zmniejsza potrzebę dodatkowego ich odbarczenia. Koncepcja Contour 4 została zastosowana w liniach: Scorpion, Viper, Mantis i Krypton, w wersjach dla pań i panów.
FIT FOR WOMAN
Przy projektowaniu butów dla kobiet uwzględniono odmienną budowę anatomiczną ich nóg. Cholewki butów, w jej tylnej części specjalnie wyprofilowano, dopasowując je do kształtu damskiej łydki. Wnętrze dopasowano do węższej stopy i wykończono miękkim i delikatnym materiałem, gwarantującym komfort użytkowania przez cały dzień.
DYNALINK
Specjalna klamra zapinająca but, obejmująca kostki i strefę podbicia stopy. Łagodnie obejmując całe śródstopie, pewnie dociska piętę do gniazda w skorupie buta. Pięta nie ma możliwości przemieszczania się w bucie. Dzięki temu jest zapewniona 100% precyzja sterowania nartą bez względu na głębokość wychylenia cholewki. System Dynalink, bez względu na siłę dopięcia, nie wpływa na amplitudę wychylenia cholewki i na sztywność buta.
PANTERRA
PANTERRA / KYRA - wersja dla kobiet. Pierwszy rockerowy, tak uniwersalny but obejmujący wszystkie aspekty doświadczeń, które mogą nas spotkać w górach. Buty dedykowane narciarzom średnio i bardzo dobrze jeżdżącym, w średnich i trudnych warunkach panujących na trasie i poza nią. Dzięki dużej ilości regulacji, model ten, można idealnie dopasować do każdego rodzaju narciarstwa, które nam się zamarzy. Są przystosowane również do podchodzenia i krótkiej wspinaczki. Dzięki trzyczęściowej budowie (sztywna dolna skorupa, nisko osadzona cholewka, sztywny, progresywny język) są bardzo komfortowe, ale potrafią dynamicznie przekazać siły sterujące na narty.

Przelicznik rozmiarów;

DODATKOWE MATERIAŁY:

1299 PLN
899 PLN
%
Wyprzedaż!
31 % (400 PLN)
Rabat uzytkownika
Program rabatowy
Zaloguj się
Koszt dostawy
Wysyłka
GRATIS!

Produkt niedostępny

Check
Gwarancja najniższej ceny
Check
Wymiana lub zwrot do 14 dni
Credit Agricole Raty
Check
Raty Santander

Fala
SnowSport.pl
FIT s.c.
ul. Gliwicka 4
59-220 Legnica

+48 76 862 91 83
+48 509 240 431

www.snowsport.pl
sklep@snowsport.pl
SnowSport.pl to sklep snowboardowy i narciarski w jednym. Znajdziesz u nas odzież, akcesoria i sprzęt do uprawiania sportów zimowych. U nas ciągle aktualna oferta, między innymi narty Salomon, Atomic, Volkl, K2, HEAD czy Fischer i deski snowboardowe Burton, Flow, Nitro, Roxy, Pathron, Volkl, Raven, K2 oraz HEAD lub Majesty. Najpopularniejsze marki na rynku i mega rabaty również odzieży, obuwia, plecaków i akcesoriów sportowych marek Dakine, Levis, DC Shoes, Burton, Quiksilver, Oakley, Dragon i wielu innych.
Fala