SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

-1
archive,category,category-akcesoria,category-73,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Osprzęt

akie gogle narciarskie Atomic 2023 wybrać

Jakie gogle narciarskie Atomic 2023 wybrać?

Jakie gogle narciarskie Atomic 2023 wybrać? Tego rodzaju produkt jest nieodzownych elementem narciarskiego ekwipunku. Chroni nasze oczy przed zimnym wiatrem podrażniającym oczy i powodującym łzawienie. Gogle zapewniają ponadto skuteczną ochronę przede wszystkim przed promieniami słonecznymi, które odbite od śniegu potrafią być jeszcze bardziej odczuwalne w czasie jazdy.READ MORE

0
Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023!

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023 to rewolucja, na którą czekali wszyscy riderzy. Warto zaznaczyć, że to pierwsze uniwersalne i automatyczne wiązania na deskę z możliwością klasycznego zapięcia. Wiele innych producentów próbowało to zrobić wcześniej, ale nie udało się im złamać kodu step-in. Podkreślmy, że większość z tych wcześniejszych rozwiązań wymagała specjalnych butów, a wiele z nich nie funkcjonowało prawidłowo przy jeździe w puchu i żadne z nich nie było tak komfortowe i niezawodne jak zwykłe wiązanie z dwoma paskami.

Intensywna praca przyniosła owoce

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023
Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023

Marka snowboardowa Nidecker spędziła przeszło ponad cztery lata, aby opracować własną technologię, które rozwiąże wszystkie wcześniejsze wątpliwości. W rezultacie nastąpił prawdziwym przełom. Powstał w wyniku tego najlepszy system szybkiego wpinania, któremu możesz zaufać. Nieważne, czy masz już dość schylania się podczas zapinania wiązań, czy też chcesz podirytować swoich znajomych narciarzy z wyciągu. Przyszłość właśnie nadeszła i prezentuje ją Nidecker w wiązaniach Supermatic.

Jak działa Supermatic?

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023
Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic 2023

Supermatic funkcjonuje na zasadzie wyzwalanego hibaka, który nazywamy jest w tym przypadku Drop-In Tech. Wystarczy w rezultacie tego stanu rzeczy, że wciśniesz buta przez tylną część wiązania snowboard, a następnie nadepniesz, aby wiązanie automatycznie się zatrzasnęło. To wszystko – jesteś gotowy do jazdy. Prosta dźwignia zwalniająca powoduje, że wyjście z wiązania jest równie banalne oraz prędkie.

Strapy mają tę samą komfortową budowę AuxTech, którą można odnaleźć w wiązaniach highend. Jak przeprowadzić proces dopasowania? Wyreguluj je raz, a następnie zablokuj przy pomocy aluminiowych zatrzasków Locking Slap Ratchets. Może już cieszyć się precyzyjnym dopasowaniem za każdym razem kiedy wepniesz się w wiązania na desce.

Wiązania snowboardowe Nidecker Supermatic działają z butami wszystkich producentów!

Największą atutem rozwiązania “Step in Full Auto” jest to, że działa on z każdym butem snowboardowym dowolnej marki i nie posiada żadnego skomplikowanego mechanizmu, który mógłby się zablokować i ostatecznie nie funkcjonować. Jeśli wymagają tego warunki, możesz wpiąć się w nie jak w standardowe wiązania.

Wiązania snowboardowe znajdziesz na SnowSport.pl!

Wiązania snowboardowe znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Deska Snowboardowa Salomon 2023!

0
Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać

Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać?

Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać? Zadanie wbrew pozorom wcale nie będzie trudne bowiem gogle narciarskie Majesty słyną ze swojej niezawodności i najwyższej jakości wykonania. Charakteryzują się głównie niesamowicie rozległym polem widzenia i zastosowaniem doskonałych optycznie szyb. W rezultacie na stoku będziemy widzieć absolutnie wszystko.

Cechą charakterystyczną produktów tej firmy, są również wymienne szyby, które bez problemu można z łatwością wymienić. Aspekt ten docenili przede wszystkim narciarze skitourowi,  którzy bardzo często wybierają właśnie gogle narciarskie Majesty. W naszym artykule prezentujemy kilka modeli, które są dość uniwersalne. Sprawdzą się bowiem zwykłym narciarstwie zjazdowym, ale także nadaj się świetnie do skitourów.

Gogle narciarskie MAJESTY The Force Black Frame / Ultraviolet Lens + szybka Citrine 2022

Gogle narciarskie MAJESTY The Force Black Frame / Ultraviolet Lens + szybka Citrine 2022
Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać?

To niezwykłe nowoczesne gogle narciarskie, a także nadające się na deskę snowboardową. Pochodzą z najnowszej kolekcji i Majesty 21/22. Zresztą jest to flagowy model tego producenta i posiada tym samym największą ilość ultranowoczesnych i znajdujących praktyczne zastosowanie technologii. Wyposażone przede wszystkim w niezwykle duże, sferyczne szyby, które montuje się przy pomocy specjalnych magnesów.  W wyniku zastosowania wymienne szybek, gogle będą znajdować zastosowanie praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

Technologia The Force gwarantuje szeroki kąt widzenia kropka W rezultacie możesz mieć pewność, że w czasie jazdy nie ominie Ciebie żaden szczegół  i zawsze na czas dostrzeżesz każdą przeszkodę. M.in ten czynnik polepsza przede wszystkim poziom Twojego bezpieczeństwa podczas jazdy po stoku narciarskim.

Warto podkreślić że ramka gogli jest kompatybilna praktycznie z większością kasków narciarskich jakie możemy w tym momencie dostać na rynku. Otwory wentylacyjne umieszczona w strategicznym do tego celu miejscu. Gwarantują tym samym stały przepływ powietrza i nie pozwolą parować szybą od strony wewnętrznej. Gogle ponadto oferują stuprocentową ochronę przed szkodliwymi dla twoich oczu promieniowaniami UV.

Soczewki: Ultraviolet Lens ( VLT 14% – cat.3). + Citrine ( VLT 55% – cat.1).

Gogle narciarskie MAJESTY One11 Black Red / Ruby 2022

Gogle narciarskie MAJESTY One11 Black Red / Ruby 2022
Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać?

To model gogli narciarskich wywodzący się z najnowszej kolekcji firmy. Charakteryzuje się przede wszystkim wyposażeniem w dużą, sferycznym szybę. Ulokowana ona została w cienkiej, metalowej czarnej ramce. Owa ramka pełni funkcję zabezpieczającą szybę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a jej kształt pozwala na pełne dopasowanie tego modelu gogli z wszelkiego rodzaju kaskami narciarskimi.

 Jak można je określić wizualnie?  Minimalistyczne, o czystym wzornictwie w połączeniu z niesamowicie szerokim polem widzenia zapewniają wręcz niesamowitą widoczność. Wybierz je jeżeli chcesz podkreślić swój indywidualny styl na stoku.

Majesty za sprawą dwóch kompletów soczewek gwarantują pełną ochronę Twoich oczu podczas jazdy na nartach. Celem zagwarantowania komfortu ramkę pokryto potrójną gąbką. W rezultacie gogle idealnie przylegają do twarzy. Ten aspekt wraz z połączeniem za sferycznymi soczewkami powoduje, że ten produkt sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Soczewki: BLACK Red VLT – kat. S3, przepuszczalność 12% (odpowiednie w słoneczne dni, ochrona przed intensywnym światłem słonecznym). CLEAR AMBER VLT – kat. S1, przepuszczalność 85% (idealne na pochmurne dni w warunkach słabej widoczności, modny kolor i wzmocnienie kontrastu).

Gogle narciarskie Majesty Spectrum Army Green/Black Pearl + dodatkowa soczewka 2020

Gogle narciarskie Majesty Spectrum Army Green/Black Pearl + dodatkowa soczewka 2020
Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać?

To gogle oversize z ogromną sferyczną szybą. Do kompletu dołączona dodatkową szybę, która sprawdzi się w tych niekorzystnych atmosferycznie warunkach.  Ten model cechuje się przede wszystkim futurystyczną, a jednocześnie niezwykle ergonomiczną budową. Ogromna szyba zapewnia przede wszystkim zwiększony zakres widzenia. za sprawą dwóch kompletów szybek. Produkt gwarantuje totalną ochronę dla Twoich oczu, kiedy Ty będziesz cieszyć się z radości jazdy na nartach, będź ewentualnie nawet i na desce snowboardowej.

W celu zagwarantowania wygody i poczucia pełni komfortu ramkę tych gogli wykończono również potrójną gąbką. W wyniku tego idealnie przylegają one do twarzy. sferyczne soczewki pozwolą widzieć zawsze wszystko na czas a ty możesz delektować się wrażeniami z jazdy.

Soczewki: BLACK PEARL MIRROR – kat. S3, przepuszczalność 12% (Odpowiednie w słoneczne dni, ochrona przed intensywnym światłem słonecznym). CLEAR CITRINE SPARE – kat. S1, przepuszczalność 85% (idealne na pochmurne dni w warunkach słabej widoczności, modny kolor i wzmocnienie kontrastu).

Gogle narciarski Majesty znajdziesz na SnowSport.pl!

Te najlepsze do narciarstwa skitourowego gogle narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Jaki Kask Narciarski Smith Wybrać?

0

Jaki kask narciarski Smith wybrać?

Jaki kask narciarski Smith wybrać? Niezależnie od tego na jaki model zdecydujemy się, to kask sygnowany tą marką będzie bezpieczny i komfortowy. W spektrum możliwości sporego wyboru przedstawiamy dwa modele, które będą odpowiednie dla mężczyzn i kobiet. Wizualnie to klasyka, ale technologicznie przepełnione są szeregiem innowacji. W naszym tekście prezentujemy dwa modele kasków Smith, podpowiadając przy wyborze.

Kask narciarski Smith Scout Matte Black 2022

Jaki kask narciarski Smith wybrać
Smith Scout Matte Black 2022 – Jaki kask narciarski Smith wybrać?

To kask narciarski, który został stworzony dla wciąż rozwijających swoje umiejętności narciarzy, a także snowboardzistów. Przede wszystkim dla tych, którzy są skłonni do przekraczania granic swoich możliwości.

Niezwykle ciekawie się prezentuje. Posiada ponadto zaawansowane technologie, które sprzyjają jak największemu komfortowi, Jest to charakterystyczne zresztą dla kasków narciarskich od Smith. Warto podkreślić, że konstrukcja bombshell jest odpowiednio twarda i wytrzymała. System lifestyle fit sprawia, że masz możliwość dokładnego dopasowania gogli. W rezultacie jest kompatybilny z goglami narciarskimi.

Na uwagę zasługuje zastosowana technologia AirEvac ventilation. To opatentowany przez Smitha system wentylacji. Zbudowany tak, aby odprowadzać ciepłe powietrze z dala od gogli narciarskich poprzez zewnętrzne otwory wentylacyjne oraz wewnętrzne panele we wkładce EPS. Przepływ powietrza można regulować przez Climate Control System ulokowany w górnej części kasku.

Kask narciarski Smith Arrival White 2022

Jaki kask narciarski Smith wybrać
Kask narciarski Smith Arrival White 2022 – Jaki kask narciarski Smith wybrać?

To biały kask narciarski stworzony dla kobiet. Spodoba się wszystkim panią zwracającym uwagę na stokową estetykę. W sam raz dla osób, które męczy nuda i bylejakość. To damski pretendent jeśli chodzi o wybór kasku narciarskiego.

Wyróżnia się nie tylko współczesną technologią, ale także zastosowaniem technologii, które przede wszystkim wpływają na podniesienie komfortu jazdy z tym produktem. Wysoka jakość wykonania i taka sama wytrzymałość pozwolą cieszyć się nim przez wiele kolejnych sezonów.

Czym się wyróżnia? M.in. systemem AirEvac 2 ventilation. To opatentowany przez Smitha system skutecznej cyrkulacji powietrza. Zbudowany tak, aby odprowadzać ciepłe powietrze z dala od gogli narciarskich poprzez zewnętrzne otwory wentylacyjne i wewnętrzne panele we wkładce EPS. Przepływ powietrza można regulować poprzez rozwiązanie Climate Control System umiejscowiony w górnej części kasku.

Jaki kask będzie bezpieczny?

Wybierając kask narciarski musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy posiada on Certyfikat CE EN 1077 2007.

Jest europejskim, narciarskim i snowboardowym standardem potwierdzającym, że kaski przeszły pomyślnie testy kolizyjne i punktowe. By określić efekty oddziaływania na kask, czynnik bazowy jest określany przy użyciu maksymalnej siły jaką wygenerować może narciarz / snowboardzista. Tym sposobem sprawdzana jest zdolność kasków do absorpcji uderzenia przez ich deformację. Z tego powodu też kask powinien zawsze zostać wymieniony po wypadku, gdyż nawet kiedy z zewnątrz wygląda na nieuszkodzony, wewnętrzna struktura może być osłabiona.

Badania punktowe np. test kijka narciarskiego, symulują wpływ uderzenia ostrymi, cienkimi przedmiotami. By przejść ten test kask nie może dopuścić do przebicia zewnętrznej skorupy tego rodzaju przedmiotami. Dotyczy to także otworów wentylacyjnych, istotnie więc wpływa na rodzaj wentylacji. Im większe otwory wentylacyjne tym większe zagrożenie, że taki przedmiot przedostanie się do głowy. W rezultacie też kaski muszą być rozsądnym połączeniem protekcji i wentylacji. Oczywiście kaski Smith odpowiadają standardom tej normy.

Kask narciarski Smith znajdziesz na SnowSport.pl!

Te bezpieczne kaski narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Gogle Narciarskie Smith 2022 – Czy Są Najlepsze?

0
Gogle narciarskie Smith 2022 - czy są najlepsze

Gogle narciarskie Smith 2022 – czy są najlepsze?

Gogle narciarskie Smith 2022 to kwintesencja tego co najlepsze jeśli chodzi o optykę niezbędną na stoku. Zapewniają niezwykle klarowną jakość obrazu. Panoramiczna soczewka pomoże zawsze wszystko dostrzec na czas. Będziemy w rezultacie bardziej bezpieczni. Dobre gogle narciarskie to również skuteczna ochrona naszych oczu i to nie tylko pod względem mechanicznym. Po jaki zatem model sięgnąć na sezon zimowy 21/22?

Gogle narciarskie Smith I/O MAG Black ChromaPop Photochromic Rose Flash 2022

Gogle narciarskie Smith I/O MAG Black ChromaPop Photochromic Rose Flash

Ten model gogli narciarskich został stworzony specjalnie z myślą o funkcjonalności i perfekcyjnym dopasowaniu. Szyba zamocowana na magnesach i na dwóch specjalnych mechanizmach blokujących pozwala na błyskawiczną wymianę szyb.

Zaopatrzone również w system AirEvac. Gwarantuje on wzorowąwentylację. W rezultacie zapobiega zaparowaniu szyby. Szyba jest tutaj ultra szeroka i gwarantuje niezwykle szerokie pole widzenia. Wydajność w tej kwestii podnosi jeszcze specjalna powłoka 5X™ anti-fog, która zapewnia niebywałą klarowność obrazu i niezapewniane wrażenia z jazdy po stoku.

Dwie szyby dołączone do zestawu pozwolą na odczuwanie radości z obecności na stoku i to niezależnie od warunków pogodowych.

W zestawie znajdziemy: Storm Yellow Flash S1 – szyba na złe warunki atmosferyczne oraz do jazdy przy sztucznym oświetleniu. Dołączono również dodatkową soczewkę Photochromic Rose Flash S1/S2 – szyba fotochromatyczna na średnie i trudne warunki (śnieg, mgła).

Gogle narciarskie Smith VICE White Vapor ChromaPop Photochromic Red Mirror 2022

Gogle narciarskie Smith VICE White Vapor ChromaPop Photochromic Red Mirror 2022

Te nowoczesne gogle narciarskie stanowią zgrane połączenie aktualnego designu i świetnego zgrania z kaskami narciarskimi. Kupując ten sprzęt sięgasz po produkt wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

Wyposażone w fotochromową soczewkę ChromaPop Photochromic Red Mirror. W rezultacie możesz liczyć na niezwykle klarowny obraz. Konstrukcja gogle jest półramkowa. Gwarantuje tym samym pełną integrację z kaskiem.

Soczewka jest tutaj wręcz ponadwymiarowa. Gwarantuje tym samym rozległe pole widzenia i to bez zaparowywania. Kategoria soczewki: S1-S2.

Gogle narciarskie Smith Squad XL Black ChromaPop Sun Green Mirror + Dodatkowa Soczewka 2022

Ten model gogli narciarskich, to największe cylindryczne gogle tej marki. Charakteryzują się przede wszystkim masywną, cylindryczną soczewką ChromaPop Everyday Mirror Green. Wykonana z formowanego materiału carbonic-x. W rezultacie jest niezwykle wytrzymała. Dla krystalicznie czystego widzenia posiada ponadto technologię zapobiegającą parowaniu Fog-X i innowację soczewek ChromaPop ™.

Minimalistyczna ramka jest dopasowana jednocześnie do nowego i jeszcze większego paska.

Soczewka ChromaPop Sun Green Mirror – idealna szyba przy pełnym słońcu, kategoria S3, przepuszczalność światła VLT = 9%. Dodatkowo soczewka ChromaPop Storm Rose Flash – szyba na zmienne i pochmurne warunki pogodowe, kategoria S1, przepuszczalność światła VLT = 50%.

Jeżeli chcesz dostrzec na stoku absolutnie wszystko, to sięgnij właśnie po te gogle narciarskie.

Gogle narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl!

na narty

Te znakomite gogle narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Kask Narciarski POC – Jaki Wybrać?

0
Kask narciarski POC - jaki wybrać

Kask narciarski POC – jaki wybrać?

Kask narciarski POC – jaki wybrać? Można już na wstępie określić, że niezależnie od tego na jaki model się zdecydujemy, to każdy z produktów tej szwedzkiej firmy zagwarantuje nam najwyższy poziom ochrony. Uznawane za najlepsze kaski narciarskie jakie możemy w tej chwili znaleźć na rynku. Przedstawiamy charakterystykę kilku najczęściej wybieranych przez klientów produktów. Mamy nadzieję, że to pomoże Tobie w dokonaniu właściwego wyboru.

Kask narciarski POC Fornix Steel Grey 2020

Kask narciarski POC Fornix Steel Grey 2020

To bezpieczny i lekki kask narciarski. Wyposażony w dodatkowe wzmocnienia aramidowe. Jest właściwie wentylowany. Zapewnia niezmiernie wysoki poziom protekcji podczas zderzeń. Warto podkreślić, że aramid nie pozwala ostrym przedmiotom przeniknąć do wnętrza kasku.

W rezultacie zastosowania splotu aramidowego i formowaniu go razem z piankową wyściółką możliwe było opracowanie lekkiego kasku o zaawansowanej stabilności strukturalnej i wysokim poziomie ochrony przed zderzeniem. To kask zbudowany w technologii In-Mold z wkładką EPS.

Ten kask charakteryzuje się ponadto intuicyjnym systemem regulacji. Pozostaniemy w wyniku tego bezpieczni, a kask będzie wygodnie leżeć na swoim miejscu. Kompatybilny oczywiście z goglami, a najlepiej z produktami POC.

Kask narciarski POC Obex Spin Light Sulfur Yellow 2020

Kask narciarski POC Obex Spin Light Sulfur Yellow 2020

To przede wszystkim niezwykle bezpieczny kask narciarski. To w rezultacie zastosowania niezwykle zaawansowanej konstrukcji. Wyposażony w nowoczesne wkładki SPIN. Chronią one skutecznie głowę w czasie niebezpiecznych zdarzeń. Właściwie zaplanowane otwory wentylacyjne zapobiegają przegrzaniu się głowy.

Idealny na krótkie i długie dni w górach. Jest lekkie, a jednocześnie skuteczny w swoich właściwościach protekcyjnych. Zaopatrzony w podszewkę EPS, powłokę PC i wierzchnią powłokę ABS. System specjalnych podkładek SPIN zapewnia najwyższy poziom komfortu, dopasowania i wydajności.

Dokładną i w pełni regulowaną wentylację można regulować w celu dostosowania do indywidualnych preferencji jak i warunków pogodowych. Przesuwne osłony wentylacyjne pozwalają użytkownikowi otwierać, czy też zamykać wentylację kasku. W rezultacie dostosowując je do pożądanego komfortu. Zintegrowane otwory wentylacyjne z przodu kasku umożliwiają optymalny przepływ powietrza.

Kask narciarski POC Auric Cut Light Citrine Orange 2021

Kask narciarski POC Auric Cut Light Citrine Orange 2021

To kask narciarski dedykowany przede wszystkim dla riderów uznających jazdę na nartach freestyle. Charakteryzuje się odpowiednią wentylacją. Zapewnia jednocześnie należyty poziom ochrony. System dopasowania przebiegu tutaj w niezwykle intuicyjny sposób.

W rezultacie specjalnej konstrukcji opartych na najnowszych technologiach zapewnia wysoki poziom ochrony w czasie każdego wyjścia w góry. To wytrzymały i wszechstronny kask. Typowo freestylowy. Stworzony specjalnie pod wysokie wymagania i potrzeby jakie występują podczas jazdy w snowparku, pip’ie. Za sprawą swojej uniwersalności sprawdzi się również podczas kreatywnej jazdy na trasie.

Wewnątrz kasku odnajdziemy dporny na uderzenia Multi Impact EPP, czyli niezniszczalny materiał rdzenia – piankę z ekspandowanego polipropylenu. Pianka z ekspandowanego polipropylenu w przeciwieństwie do standardowego styropianu, może przyjmować na siebie siłę uderzeniową i absorbować wstrząsy raz po raz. W rezultacie będzie tak samo dobrze chronić głowę za pierwszym upadkiem, jak i każdym kolejnym. 

Struktura EPP w symbiozie z zewnętrzną skorupą z materiału ABS to doskonała i niezawodna ochrona w niezniszczalnej obudowie.

Kask narciarski POC znajdziesz na SnowSport.pl!

Te rewelacyjne kaski narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Dobre Narty Touringowe Volkl Rise 2022!?

0
Jak dobrać kije do nart biegowych

Jak dobrać kije do nart biegowych?

Jak dobrać kije do nart biegowych? W zjazdówkach kijki mogą być rzeczywiście tylko pomocnym dodatkiem, natomiast w narciarstwie biegowych są niezastąpione! Nieocenione są bowiem w napędzaniu podczas biegu. W przygotowanym przez nas tekście podpowiemy w jaki sposób dobiera się kijki do biegówek.

Jak dobrać kije do nart biegowych?

Jaką długość kijków do nart biegowych wybrać?

Narciarstwo biegowe klasyczne
Jak dobrać kije do nart biegowych?

Warto zaznaczyć, że kijki do stylu klasycznego powinny być krótsze, aniżeli do stylu łyżwowego. Przy wyborze rozróżniamy zatem przeznaczenie kijków względem stylu. Kijki do nart biegowych znajdziesz na stronie naszego sklepu.

Przyjęło się, że przy technice łyżwowej dobrze dobrane kijki powinny sięgać nam do nosa, bądź ewentualnie uszu. Pomocny może być tutaj ten przelicznik: nasz wzrost w cm x 0,89.

Do popularniejszego stylu wśród amatorów narciarstwa biegowego jakim jest styl klasyczny, właściwie wybrane kijki powinny nam sięgać najlepiej do wysokości ramion. Przelicznik w tym przypadku będzie wyglądać następująco: wzrost w cm x 0,83.

Jeżeli będziemy mieć jakieś wątpliwości, np. podczas kiedy obliczona długość będzie znajdować się pomiędzy dwoma rozmiarami, powinniśmy wówczas wybrać dłuższe kijki. Zawsze istnieje możliwość skrócenia kijków. Obcina się je wówczas na górze pod rękojeścią do pożądanego rozmiaru. Lepiej tego jedna nie robić w warunkach garażowych, a czynność te powierzyć wyspecjalizowanemu serwisowi.

Wskazówki od Salomon – Jak Dobrać Kije Do Nart Biegowych?

Strapy – Jak dobrać kije do nart biegowych?

Jak dobrać kije do nart biegowych
Jak dobrać kije do nart biegowych?

Można wyróżnić trzy rodzaje strapów tego rodzaju kijków:

 • Strapy luźne: najłatwiejsze w zastosowaniu dla mniej doświadczonych
 • Strap zapinane dobrze dopasowane: zdecydowanie bardziej komfortowe, przede wszystkim dzięki temu, gdyż leżą bliżej dłoni. Od średnio zaawansowanych, po doświadczonych narciarzy biegowych.
 • Strapy przylegające, zapinane z szybkim wypięciem: można odłączyć je od kija. Bardzo funkcjonalne.

Budowa kijków do narciarstwa biegowego:

 • Najczęściej spotkamy kijki wykonane z aluminium. Lekkie, choć znajdziemy lżejsze modele wykonane z innego surowca. Ich plusem jest niższa cena, a także wysoka wytrzymałość.
 • Piętro wyżej znajdują się kijki wykonane z kompozytu ze wstawkami z włókna węglowego. Ten materiał przyczynia się niewątpliwie do redukcji ich wagi.
 • Te najwyższej jakości są zupełnie wykonane z włókna węglowego. W rezultacie są niezwykle sztywne i lekkie. Ich minusem jest jednak zdecydowana podatność na uszkodzenia, np. pęknięcia przy uderzeniu.

Wymachy kijkami

Znajdziemy również na rynku kijki, które są specjalnie wyważone. To za sprawą specjalnego obciążenia w górnej części. Przekłada się to na lepszy wymach i pożądaną równowagę kija. Jeżeli kij jest lepiej obciążony na górze, to tym lepiej przekłada się go do przodu.

Czy warto inwestować w droższe kijki do narciarstwa biegowego?

Salomon
Jak dobrać kije do nart biegowych?

Rozbieżności w cenach kijków biegowych są naprawdę znaczne. Najtańsze to te wykonane z aluminium. Ich wadą jest jednak spora waga, ale na korzyść przemawia odporność na uszkodzenia mechaniczne. Takie modele mają też najczęściej luźne strapy. Opcja dla początkujących.

Kijki ze średniej półki kosztują od około 250 do 650 zł. W ich budowie spotkamy najczęściej materiał kompozytowy w skład, którego wchodzi włókno węglowe w proporcjach 20%– 60%. Modele te powinny mieć już przylegający do dłoni strap i wygodną rączkę zgodną z anatomią. W rezultacie zapewniają wysoki komfort w trakcie biegu. Na ich korzyść przemawia również lekkość. Dobry wybór od średnio zaawansowanych, wzwyż.

Te najdroższe, z wyższej półki kosztują w granicach 1500 zł. Budulcem ich trzonu jest wyłącznie lekkie włókno węglowe. W wyniku tego są zdecydowanie bardziej delikatne. Dedykowane przede przede wszystkim dla doświadczonych narciarzy biegowych. Kiedy często biegasz i zależy Tobie na dobrych rezultatach wybierz droższy model.

Kijki do nart biegowych kupisz na Snowsport.pl!

Jak dobrać kije do nart biegowych
Jak dobrać kije do nart biegowych?

Narty biegowe i inne akcesoria jak kijki biegowe i buty do nart biegowych znajdziesz na stronie naszego sklepu. Zapraszamy również do przeczytania naszego poprzedniego tekstu Jakie Gogle Narciarskie Wybrać?

0
Jakie gogle narciarskie wybrać

Jakie gogle narciarskie wybrać?

Jakie gogle narciarskie wybrać? Jeszcze do niedawna gogle narciarskie zwykło się używać wyłącznie przy niekorzystnej pogodzie. Dziś są niezastąpionym elementem narciarskiego ekwipunku, który chroni oczy niezależnie od aury. Spektrum wyboru jest rzeczywiście bardzo szerokie. Mnoga ilość technologii może w chwili zakupu wprawić w zakłopotanie. W tekście wychodzimy naprzeciw tym problemom. Przedstawimy w nim kilka wskazówek, którymi warto kierować się wybierając najlepsze gogle narciarskie dla siebie. Gogle narciarskie nieparujące z fotochromem dostępne na stronie naszego sklepu.

Jakie gogle narciarskie wybrać?

Czy warto zakładać gogle narciarskie?

gogle narciarskie Atomic
Jakie gogle narciarskie wybrać?

Niewątpliwie tak, gdyż zagwarantują one zupełną protekcję Twoim oczom i twarzy przed promieniowaniem słonecznym, a także urazami mechanicznymi.

Chronią przed promieniowaniem UV

Promieniowanie słoneczne jest na dłuższą metę szkodliwie, zwłaszcza w górskich warunkach, kiedy od śniegu promienie słoneczne odbijają się intensywniej trafiając bezpośrednio do wnętrza gałki ocznej. Współczesne gogle narciarskie filtrują 100% promieni UV. Siła promieniowania UV rośnie razem z wysokością. Zatem protekcja oczu jest pod tym względem niezwykle ważna.

Gogle narciarskie – działają jak filtr

Podczas słonecznej pogody natężenie światła w górskich warunkach potrafi być naprawdę wysokie. W celu zapobiegnięcia oślepienia, czy zamęczania oczu – niezbędne są szkła ze zdolnością filtracji światła.

Podczas pochmurnej pogody, szyby w wysokiej jakości goglach narciarskich winny przepuszczać światło – przy zatrzymywaniu pełnym szkodliwego promieniowania UV – co zdecydowanie wpłynie na lepsze czytanie terenu.

Protekcja przed czynnikami zewnętrzymi

Właściwie dopasowane do twarzy gogle narciarskie chronią Twoje oczy przed podmuchami wiatru – które trafiając bezpośrednio do oka, potrafią wywołać łzawienie. Ochronią również oczy przed działaniem śniegu, czy deszczu. Zatem zabezpieczą nie tylko przed słońcem. Pomogą również uniknąć urazów, kiedy np. przypadkowo wjedziesz w gałęzie drzewa, czy uderzysz o coś głową podczas upadku.

W czasie upadku w przeciwieństwie do okularów przeciwsłonecznych, gogle nie roztrzaskają się. Za sprawą swojej wysokiej elastyczności odkształcą się wówczas chwilowo i w ten sposób zneutralizują energię.

Na jakie soczewki się zdecydować?

Gogle Rossignol Airis Zeiss Black 2021
Gogle Rossignol Airis Zeiss Black 2021

Na przestrzeni ostatnich kilku sezonów, soczewki w goglach narcaisrskich przeszły technologiczną rewolucję. Za sprawą zaawansowanych technologii w nich umieszczonych, zwiększają komfort i jakość optyki. Należy jednak liczyć się z tym, że im więcej technologii, tym cena gogli będzie wyższa. Musimy więc wziąć pod uwagę, które technologię będą dla nas przydatne, a które zbędne. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego przepłacenia za sprzęt.

Kategorie ochrony – Jakie gogle narciarskie wybrać?

Współczesne gogle narciarskie dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej są zgodne z normą EN174. W rezultacie muszą filtrować 100% niekorzystnego dla naszych oczu promieniowania UV. Na opakowaniu, czy też na samej soczewce znajdziemy informacje jaka ilość światła widzialnego jest filtrowana (VLT). Stopień filtracji dopasowujemy do warunków pogodowych:

Stopnie filtracji VLT:

 • Kategoria 0: więcej niż 80% światła jest przepuszczane przez soczewkę. Takie szyby będą najlepsze przede wszystkim do jazdy nocą.
 • Kategoria 1: pomiędzy 43%, a 80% światła jest przepuszczane przez soczewkę gogli. Najlepsze w trakcie słabej pogody, a także mgły.
 • Kategoria 3: takie soczewki wpuszczają wyłącznie od 8% do 18% światła, powodując, że najlepiej nadają się do jazdy przy słonecznych warunkach.
 • Kategoria 4: wpuszcza mniej ni 8% światła. Szyby tego stopnia filtracji są przeznaczone słonecznej pogody występujące na dużych wysokościach, a także na lodowcach. Szybka takich gogli posiada bardzo ciemny kolor.

Kolor soczewki – czy ma znaczenie?

Barwa szyby nie tylko wpływa na nasz image. Jest również ważna względem doboru jej pod konkretne warunki jakie panują na stoku.

 • Kolor różowy, bądź żółty: będziemy lepiej widzieć przy pochmurnej pogodzie. Taka szyba wpływa na polepszenie kontrastu.
 • Kolor brązowy i szary: lepsze odwzorowanie naturalnych kolorów w trakcie jazdy przy niekorzystnej aurze.

Fotochrom w goglach narciarskich

Gogle narciarskie soczewka z fotochromem
Jakie gogle narciarskie wybrać?

Gogle posiadające soczewki z fotochromem posiadają specjalne pigmenty, które odpowiednio reagują w zależności od panującego natężenia światła. Szyba z fotochromem będzie samoczynnie dostosowywać się do warunków pogodowych. Pracują zazwyczaj w kategoriach od 1 do 3. W rezultacie czyni je to niezwykle uniwersalnymi. Takie gogle zyskują na coraz większej popularności i nie ma co się temu dziwić.

Naturalnie szyby z fotochromem będą kosztować więcej niż konwencjonalne gogle. Jednak będą one niezwykle funkcjonalne w górskich warunkach, gdzie spotykamy się najczęściej ze zmienną pogodą, która potrafi przeistoczyć w się w dwie skrajności w kilka chwil. Wydamy na nie więcej, ale tak naprawdę zaoszczędzimy. Dlaczego? Nie będziemy musieli zwyczajnie kupować kilku par gogli na różne warunki. Ta jedna para wystarczy nam na każdą pogodę. Gogle narciarskie z fotochromem dostępne na stronie naszego sklepu.

Polaryzacja w soczewkach

Soczewki z polaryzacją wpływają na polepszenie komfortu postrzeganego przez nas obrazu. Redukują one odblaski światła odbijanego od powierzchni śniegu.

Powłoka Anti-Fog

Współczesne gogle narciarskie zbudowane są najczęściej z dwóch warstw szyb. Wyraźnie zmniejsza to ich parowanie.

Warstwa anti-fog umieszczana jest po stronie wewnętrznej. Powinno się jej nie dotykać, zwłaszcza kiedy jest mokra, gdyż można ją w ten sposób po prostu usunąć. W goglach narciarskich możemy spotkać również powłokę hydrofobową, która jest umieszczana na zewnętrznej szybie. Przeciwdziała ona lepieniu się do szyby gogli śniegu i wody. Warto również poszukać modelu z powłoką odporną na zarysowania. Gogle wyposażone w nią posłużą nam w dobrej kondycji przez wiele sezonów.

Szyba z powłoką koloryzującą

Nadaje ona soczewce odpowiedni kolor. W wyniku tego zagwarantuje narciarzowi właściwy komfort postrzeganego obrazu. Najczęściej szybki o takiej właściwości są bardziej podatne na uszkodzenia, czy szybsze zużycie.

Cylindryczne, czy sferyczne soczewki?

gogle z szybą z powłoką koloryzującą
Jakie gogle narciarskie wybrać?
 • Soczewki cylindryczne – płaskie i dostarczają szerokie, niebywale rozległe pole widzenia. Narciarzom przypadnie do gustu ich ponadczasowy styl.
 • Soczewki sferyczne  – wytwarzane na podstawie sfery. Trójwymiarowe i dostarczają bardzo szerokie, horyzontalne, a także wertykalne pole widzenia.

Budowa gogli narcairskich

Przy decyzji zakupowej gogli narciarskich bierzmy pod uwagę nie tylko same parametry szyby, ale zwróćmy również uwagę na ich konstrukcję. Przekłada się ona przede wszystkim na odczuwany przez nas komfort. Składową konstrukcji gogli narciarskich jest kilka istotnych elementów jak obudowa zewnętrzna, pianka użyta do wyściółki raki, a także strap. Zwróćmy też uwagę, czy model, który nam się spodoba posiada możliwość wymiany samej szybki. Często też w pudełku znajdziemy dodatkową, przeznaczoną do wymiany. W rezultacie będziemy zaopatrzeni na różne warunki pogodowe. Zaoszczędzimy w ten sposób również pieniądze, zyskując bardziej uniwersalne gogle.

Jaką oprawę gogli narciarskich wybrać?

 • Pełna oprawka: budowa oprawki jest wyraźnie widoczna i opływa całą soczewkę.
 • Częściowa oprawka: część z fragmentów oprawki jest widoczne, zwłaszcza przy krawędzi szybki.
 • Brak oprawki: szybka pokrywa całą oprawkę. To tzw. gogle bezramkowe. Pole widzenia jest tutaj najbardziej szerokie, a proces wymiany szybek jest łatwiejszy za sprawą zintegrowanemu systemowi.

Gogle przystosowane do okularów korekcyjnych

 Gogle UVEX g.gl 3000 OTG 2021
Gogle UVEX g.gl 3000 OTG 2021

Produkty zaopatrzone oznaczeniem (OTG – OVER THE GLASSES) są specjalnie przystosowane do noszenia pod nimi okularów korekcyjnych. Zazwyczaj są nieco grubsze, a do tego posiadają specjalne gąbki ze specjalnym miejscem po bokach na zauszniki okularów korekcyjnych.

Gąbka na ramce

 • Gąbki wentylujące: umieszcza się je na oprawkach gogli, wspierają one obieg powietrza, zapobiegając jednocześnie przed zaparowaniem szyby. Powstrzymują również śnieg, a także wodę przed przedostaniem się do wnętrza gogli.
 • Gąbki wyściełające: gąbki tego rodzaju bezpośrednio do skóry naszej twarzy i sprawiają, że gogle są tak wysoce komfortowe w noszeniu. Wytworzone z miękkich materiałów o różnej gęstości. Niwelują one także pocenie się.

Tanie, czy drogie gogle wybrać?

Gogle dostępne w tym momencie na rynku potrafią różnić się od siebie dość znacząco ceną. Te tańsze już powinny zagwarantować podstawową formę ochrony naszych oczu. To właściwy wybór jeżeli jeździsz na nartach kilka razy w ciągu roku.

Jeżeli jednak zależy Tobie na większym komforcie to wybierz droższy model. To też właściwy zakup, kiedy jeździsz intensywnie. Te lepsze gogle będą mieć najczęściej soczewkę fotochromatyczną, bądź szybki zapasowe, co najlepiej zabezpieczy Twoje oczy.

Najlepsze gogle narciarskie kupisz na Snowsport.pl!

gogle narciarskie atomic
Jakie gogle narciarskie wybrać?

Zapoznaj się również z naszą ofertą na kaski narciarskie. Zachęcamy także do lektury naszego poprzedniego artykułu o butach narciarskich Flex W Butach Narciarskich – Jaki Wybrać?

0
Gogle narciarskie Rossignol 2021 – by widzieć więcej

Gogle narciarskie Rossignol 2021 – by widzieć więcej!

Gogle narciarskie Rossignol 2021 to niezbędny element naszego stokowego wyposażenia, który pozwali zobaczyć więcej, lepiej i zawsze na czas dostrzec ewentualne zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa. Takowe właściwość gogli narciarskich to rezultat przede wszystkim ich budowy w skład, której wchodzi duża szyba, praktycznie niewidoczne ramki i zastosowanie najlepszych jakościowo materiałów.

Francuski producent Rossignol wziął do siebie przytoczone powyżej cechami i dopracował swoje gogle do absolutnej doskonałości. Zdecydował się ponadto na zastosowanie soczewek niezwykle zaawansowanych technologicznie. W rezultacie z tymi goglami na stoku można zawsze w porę zauważyć potencjalne przeszkody, czy też innych narciarzy, którzy mogą wjechać niespodziewanie w nasz tor jazdy i doprowadzić do newralgicznej sytuacji.READ MORE

0