SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

3639
post-template-default,single,single-post,postid-3639,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Atomic Cloud – narty specjalnie dla kobiet

Atomic Cloud on-piste

Atomic Cloud – narty specjalnie dla kobiet

Dziesięć lat temu Maria Pichler, narciarka z krwi i kości, stworzyła pierwowzór nart Atomic Cloud dla kobiet i od tamtego czasu ulepszała, rozwijała i dopieszczała je jak tylko najlepiej potrafiła. Najnowszym dzieckiem Marii jest produkt linii Cloud – Atomic Cloud 12, narta o bardzo wysokich parametrach technicznych. Asortyment Atomica z serii dla kobiet, czyli wspomniana już narta Atomic Cloud okazała się być światowym sukcesem. Do dziś sprzedano ponad 700,000 par tego modelu. Dzięki nowym materiałom i technologiom użytym do ich produkcji Cloud’y są teraz lżejsze, wytrzymalsze i lepsze niż kiedykolwiek indziej. Atomic przekuł swój innowacyjny produkt w komercyjny sukces na arenie światowej.

Wielka snowboardzistka w służbie nowoczesnego narciarstwa

Tworzenie nowych nart to zawsze praca zespołowa. W przypadku Atomic Cloud największy udział przypadł Marii Pichler, która do dziś jest product managerem tego modelu. Urodzona i wychowana w Flachau, mieszkała rzut kamieniem od stoków i wyciągów narciarskich. Poszła w ślady wszystkich członków swojej rodziny i sama zaczęła swoją przygodę z nartami. Zaczęła startować w zawodach. Okazała się być całkiem niezła, właściwie najlepsza w swojej grupie wiekowej w Austrii. Jednak jej serce skradł snowboarding. Nie miała większych problemów z nauczeniem się jazdy na desce. Jej kariera potoczyła się dość ciekawie (brązowy medal na Mistrzostwach Świata i piąte miejsce na Olimpiadzie w Salt Lake city w 2002 roku).

Atomic Cloud Maria Pichler

Atomic Cloud Maria Pichler

Atomic Cloud – unikalna, lekka i łatwa narta dla kobiet

Kończąc karierę na stoku Pichler jednocześnie rozpoczęła pracę w przemyśle narciarskim. Na początku wdrażała się w temat akcesoriów i kijków narciarskich tylko po to, aby potem rozwinąć się kreując unikatową linię nart dla kobiet. Udało jej się stworzyć coś, czego nie było dotychczas na rynku. Po skrupulatnych badaniach materiałów dostępnych na rynku, drużyna Atomica stworzyła taką nartę, aby promień skrętu był ułatwieniem podczas jazdy, a środek ciężkości umieszczono z przodu narty wg specyfiki jazdy kobiet. Po jazdach próbnych Pichler poprosiła inżynierów o zmianę flexu aby sprawić, że narty będą lżejsze, jednocześnie spowoduje to, że każdy skręt będzie wymagał mniej siły. Waga odgrywa tu najważniejszą rolę. Kobiety chcą narty lekkiej, łatwej do unoszenia i jeżdżenia.

Atomic Cloud 12- zaawansowana narta on-piste

Wśród wielu technologii jakie ujęto przy tworzeniu nowych Cloud’ów zastosowano słynny już system zapożyczony z race’owych nart Atomic Redster- system Servotec, innowacyjny system sterujący nartą. Więcej o Servotec’u możesz przeczytać w artykule: Jak Działa Atomic SERVOTEC W Nartach Atomic 2018 ?

Atomic Cloud 12, testowana przez najlepsze sportsmenki w tej dziedzinie (m.in. Marlies Raich), spotkała się z uznaniem i zaskoczeniem, że kobieca narta może się tak dobrze prowadzić. Mimo iż pewne cechy narty zostały zapożyczone z serii race’owej, wizualnie wtapia się ona w serię Cloud. Znana już wszystkim biała gwiazda Atomica jest nadal niezwykle popularna, wersja czarna posiada powłokę z efektem błyszczących się kryształków.

Atomic Cloud fun

Atomic Cloud fun

Obecnie Atomic posiada w swojej ofercie narty dla każdego i na każdym poziomie oraz etapie przygody z nartą.

Zdjęcia zapożyczone ze strony www.amersports.com
No Comments

Post a Comment