SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5672
post-template-default,single,single-post,postid-5672,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Atomic Redster S9i, S9i PRO, G9i – narty dla wybranych

redster s9i

Atomic Redster S9i, S9i PRO, G9i – narty dla wybranych

Nowa kolekcja Atomic 2019 kryje w sobie wyjątkową linię nart, które zostały oznaczone symbolem Redster S9i oraz G9i. Obydwa modele należą do serii VIP, przez co nie są one dostępne w regularnej katalogowej sprzedaży. To narty szczególne – tylko dla “smakoszy narciarstwa”. Czy austriacki producent rzeczywiście stworzył narty tylko dla wybranych? Co wyróżnia je na tle konkurencyjnego sprzętu?

Atomic Redster S9i/S9i PRO – narty klasy premium

Atomic Redster S9i

Na rynku pojawia się coraz więcej nart tworzonych przy użyciu innowacyjnych technologii. Dzięki temu funkcjonalność nowoczesnego sprzętu stała się wyższa niż kiedykolwiek. Z drugiej strony producenci mogą mieć problem z tym, aby stworzyć deski wyróżniające się spośród wielu innych dostępnych modeli. Niemniej firma Atomic udowodniła, że jest to zadanie wykonalne. Narty Redster S9i oraz Redster G9i Pro stały się bowiem nowym wyznacznikiem jakości dla najbardziej wymagających osób.

Atomic Redster s9i 2019

Przedstawienie krótkiej charakterystyki opisywanych nart może być dość trudne, ponieważ w zasadzie warto zwrócić uwagę na ich każdy element. Przede wszystkim trzeba jednak wspomnieć o samej konstrukcji modelu Redster S9i. Fundamentem nowych nart stał się rdzeń Caruba Woodcore, którego największym atutem jest ponadprzeciętna lekkość. Dzięki niemu narty Atomic Redster S9i i G9i mają zauważalnie mniejszą wagę (ok. 2,86 kg). Rdzeń Caruba przy swojej wyjątkowo niskiej wadze zachowuje jednak wszystkie istotne właściwości rdzenia drewnianego, czyli przede wszystkim sprężystość i wytrzymałość. Tak lekki rdzeń został dodatkowo wzmocniony za sprawą dwóch warstw laminatu, czyli technologii Titanium Powered. Zapewnia ona wysoki poziom stabilności oraz znakomitą absorpcję wstrząsów w trakcie jazdy. Dodatkowo we wszystkich nartach Atomic Redster z linii “i” (S9i, G9i i S9i Pro) zastosowano identyczny ślizg jak ten, który jest  stosowany jest w nartach zawodniczych.

Atomic Redster s9i PRO 2019

Jeśli chodzi o udoskonalony model Atomic Redster S9i Pro, jego dodatkową zaletą jest taliowanie zgodne z wymogami FIS. Zastosowanie takiego projektu sprawia, że prezentowane narty w niczym nie ustępują pozostałym profesjonalnym modelom. W związku z tym deski Redster S9i Pro będą odpowiednie zarówno dla bardzo doświadczonych amatorów, jak i zawodowych narciarzy. S9i PRO w porównaniu do S9 FIS posiadają dodatkowo system Servotec.
W modelu tym jednak pręt Servotec został tak poprowadzony aby nie osłabiać konstrukcji tych nart, jest więc on poprowadzony po powierzchni nart a nie w kanale tak jak jest w nartach rekreacyjnych.

Atomic Redster G9i – nowa odsłona kultowej serii Redster G9

Narty Atomic Redster G9i

Firma Atomic wprowadziła pewne zmiany także do popularnych nart z serii G9. Tak oto powstała nowa generacja desek, które oznaczono symbolem Redster G9i. Oczywiście w tym modelu pojawiły się rozwiązania analogiczne do linii S9i (np. rdzeń Caruba Woodcore oraz zawodniczy ślizg). Bardzo ważnym udogodnieniem w przypadku wszystkich nart z serii Redster G9, zarówno tych rekreacyjnych jak i komórkowych jest technologia Servotec. Narty Redster G9i równeż korzystają z dobrodziejst tej technologii. Potocznie określa się ją mianem wspomagania, gdyż w istocie ułatwia ona sterowanie nartami, szczególnie podczas agresywnej i dynamicznej jazdy. To z kolei pozwala na dużo ostrzejsze krawędziowanie przy jednoczesnym zachowaniu większej kontroli nad deskami.

Podsumowania słów kilka…

Narty Atomic Redster S9i oraz G9i należy rzeczywiście uznać za sprzęt dla wybranych. Unikalne właściwości tych desek sprawiają, że doskonale spełnią one swoje zadanie nawet w przypadku bardzo wymagających narciarzy. Sportowe zacięcie oraz innowacyjna konstrukcja to dwie cechy, które definiują najnowszą kolekcję nart Atomic. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje tez charakterystyczny wygląd nart z tej linii. Klasyczny czarny kolor w połączeniu z krwiście czerwonymi wstawkami powoduje że nary Redster S9i i G9i wyglądają zarówno elegancko jak i bardzo “rasowo”Na zakończenie trzeba podkreślić, że sprzęt z linii Redster jest wykonywany ręcznie w austriackich fabrykach. To z kolei przekłada się na jeszcze lepszą jakość modeli S9i, a także G9i.

No Comments

Post a Comment