SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

4344
post-template-default,single,single-post,postid-4344,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Atomic Redster X 2019 Green – co to za linia nart?

redster x

Atomic Redster X 2019 Green – co to za linia nart?

Co nowego w linii Atomic Redster X ?

W zeszłym sezonie producent nart Atomic znalazł się na pierwszych stronach branżowych gazet i portali prezentując swoją rewolucyjną nowinkę technologiczną – Servotec. Technologia ta ma ułatwić prowadzenie nart, podobnie jak system wspomagania kierownicy w samochodzie. Również w tym roku pojawia się kolejna innowacja. Linia Atomic Redster X 2018/19 zaświeci od nadchodzącego sezonu narciarskiego nowym blaskiem.

Narty Redster X, znane ze swoich wybitnych osiągów na stokach wśród ambitnych narciarzy rekreacyjnych jak i tych którzy biorą udział w amatorskich zawodach, teraz stają się zielone. Poniżej przedstawimy bardziej szczegółowo te nowiutkie zielone deski z kolekcji Atomic 2019.

Najwyższy model z linii Redster X – czyli: Atomic X9 Servotec, po kilku sezonach “pomarańczowej rewolucji” zmienia kolor na zielony w 2019 roku.

Zielone narty Atomic Redster X9 2019 – opinie, osądy i oceny

Modele Redster X były wcześniej w kolorze czerwonym/pomarańczowym i białym, a od poprzedniego sezonu narciarskiego 17/18, wraz z wprowadzeniem technologii Servotec uzyskały czerwono/pomarańczowo-czarny design. Teraz linia X serii Atomic Redster wychodzi z tradycyjnej koncepcji kolorystycznej marki Atomic i pojawia się na rynku w intensywnej zieleni. Najwyższy model z tej linii –  Redster X9 jest całkowicie zielony, a właściwie jaskrawo zielony. Dwie pozostałe narty w tej linii – czyli: Redster X5 i X7 świecą na czarno z zielonymi detalami.

Kolor nowych modeli Redster X podzielił fanów marki Atomic. Niektórzy uważają, że Atomic Redster powinien być nadal czerwony. Inni uważaj, że to był świetny pomysł i już najwyższy czas aby zaskoczyć konkurencję czymś nowym w wyglądzie sportowych nart w najnowszej kolekcji. Oczywiście przy wyborze, a właściwie doborze odpowiednich nart to nie kolor powinien być decydującym kryterium.
Zielona rewolucja Atomica dotyczy tak jak pisaliśmy powyżej jedynie linii Redster X 2019. Kolekcyjne slalomki i gigantki w kolekcji sklepowej Atomic 2019, które sa oznaczane jako Redster S9 i Redster G9, pozostają jak zwykle, w tradycyjnych kolorach Atomic, czyli: czerwono-czarne.

Benjamin Raich i jego ulubione narty Redster X9

redster X

Ambasadorem tej zielonej maszyny wyścigowej jest potrójny mistrz świata i mistrz olimpijski Benni Raich. Skąd taki wybór?
Po prostu narty Atomic Redster X9 to deski tak uniwersalne jak ich ambasador. Benjamin Raich to austriacki narciarz alpejski, czterokrotny medalista olimpijski, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata oraz zdobywca Pucharu Świata. O jego wszechstronności świadczy fakt, że na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006 zdobył 2 złote medale, zarówno w Slalomie jak i Gigancie. Dlatego właśnie tak przypadły mu do gustu narty Redster X9. Jak mawia: „To jedyne narty jakie znam na których mogę pojeździć tak jak lubię, raz krótkim a raz długim skrętem..”
Szerzej o modelu Redster X9 2019 pisaliśmy już wcześniej w artykule: Jak Powstał Model Atomic Redster X9 2019 ?

Seria Atomic Redster X czy to odpowiedni wybór dla „zielonych” narciarzy?

Atomic Redster X-Series ( modele: X9 oraz częściowo X7) są skierowane do zaawansowanych, jeżdżących technicznie narciarzy, którzy są pewni i szybcy na stokach. Ponadto narty te zapewniają również bardzo dobre osiągi i wyniki w konkurencjach sportowych i na zawodach. Ambitni entuzjaści sportów zimowych, którzy od czasu do czasu szukają wyzwania i lubią się pościągać, docenią na pewno tę linię oraz te modele. Zastosowanie w tych nartach Servotec ale też technologia Multiradius powodują, że narty te poruszają się płynnie w swojej charakterystyce pomiędzy Slalomem a Slalomem Gigantem. Oznacza to że są zwinne i elastyczne zarówno w krótkim skręcie jak i odpowiednio stabilne i sztywne przy bardzo szybkie jeździe na wprost. Są bardzo wąskie pod butem (65,5mm) co znacznie skraca ich czas reakcji przy przejściu z krawędzi na krawędź ale jednocześnie, co zaskakujące przy tak wąskich nartach, nie są one problematyczne przy nieco gorszym przygotowaniu trasy i nie tracą na niej swoich sportowych właściwości.
Dla początkujących model ten na pewno nie jest odpowiedni.

Atomic Redster – pozostałe modele: X7 i X5

redster X

Narty Redster X7 2019 to już dużo bardziej przyjazny i mniej wymagający model. Są one szersze pod butem (70mm), nie są tak sztywne jak X9 i nie wymagają tak perfekcyjnej techniki. To idealny wybór dla średnio zaawansowanych narciarzy, którzy poszukują uniwersalnych nart do jazdy w krótkim i długim skręcie. W nowej zielonej grafice wyglądają jeszcze bardziej rasowo niż modele z poprzednich lat.

redster X

Co innego w przypadku modelu Redster X5 2019, który w przypadku ambitniejszych narciarzy poczatkujących, doskonalących technikę, może być odpowiednim wyborem. Narty te są już znacząco bardziej elastyczne, wybaczają błędy a dzięki swojej szerokości (70-72mm w zależności od długości nart) sa mniej wymagające jeśli chodzi o przygotowanie trasy. Zalety tego modelu opisywaliśmy już we wcześniejszym artykule na naszym blogu – Test Nart Atomic Redster X5 – Model 2018 I 2019

Opinie naszych klientów o nartach z linii Redster X

Linia ta od samego początku cieszyła się dużym powodzeniem wśród naszych klientów.
Pierwotne modele: Redster D2 XT, Redster XTI i Redster XT cenione były przez naszych klientów za ich uniwersalność i wszechstronność.
Przez kilka sezonów z dużą przyjemnością obserwowaliśmy jak kolejni klienci wybierali narty właśnie z linii Redster X. Wielu z nich po jakimś czasie, wraz ze wzrostem swoich umiejętności wymieniało na kolejne wyższe modele ale co ważne również w obrębie tej samej linii. Dla nas świadczy to jednoznacznie o tym że koncepcja nart progresywnych o zmiennym promieniu skrętu sprawdziła się doskonale a klienci potrzebują właśnie takiego produktu. Odkąd pojawił się Servotec w nartach Redster X9 nastąpiła kolejna fala zainteresowania tymi nartami. Stały się one jeszcze bardziej stabilne i pewne w prowadzeniu. Również modele Redster X7 i X5 zmieniły się na korzyść w porównaniu do swoich poprzedników (Redster XTI i Redster XT). A w modelach 2019 pojawił się nowy designe tych nart oraz nowa płyta i wiązania, które sa kompatybilne z systemem Grip Walk. W tej chwili można śmiało powiedzieć że linia Atomic Redster X to najchętniej wybierane narty męskie w kolekcji nart Atomic.

No Comments

Post a Comment