SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1622
post-template-default,single,single-post,postid-1622,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Bezpieczny mały snowboardzista na stoku

dziecko snowboardzista

Bezpieczny mały snowboardzista na stoku

Snowboard to niezwykle ciekawy sport zimowy dla dziecka. Dzieci swoją przygodę z deską zaczynają nawet już w wieku 5-6 lat, kiedy to ich koordynacja ruchowa jest w dobrym stanie. Jednak co potrzebujemy by nasz mały snowboardzista był bezpieczny, jak przygotować dziecko na stok? Snowboard daje dużo przyjemności i mnóstwo emocji, być może dlatego dzieci uwielbiają tę atrakcję zimową. Ale, aby zapewnić mu bezpieczeństwo na stoku, należy je odpowiednio przygotować, czyli zadbać o niezbędne akcesoria do ochrony początkującego małego snowboardzisty.

Bezpieczny mały snowboardzista na stoku

Zacznijmy od ochrony głowy, czyli kasku dziecięcego. Jest to niezbędny sprzęt dla małych dzieci na stoku, warto dodać, że w Polsce dzieci do 16 roku życia mają obowiązek noszenia kasków. Dzięki niemu nasza głowa jest chroniona przed urazami, np. w trakcie upadku.

Kilka propozycji kasków dla juniora:

Kask Uvex Airwing II – zapewnia dziecku bezpieczeństwo w każdych okolicznościach, kask jest regulowany za pomocą systemu IAS, lekki i odporny na wstrząsy

Kask Neon Hero – bardzo komfortowy kask, posiadający System Perfect Fit, czyli dopasowuje się do kształtu głowy dziecka pod wpływem temperatury

Gogle snowboardowe

Następnym bardzo ważnym elementem wyposażenia małego snowboardzisty będą gogle snowboardowe, które ochronią jego oczy przed promieniowaniem UV a przy okazji zabezpieczą je przed śniegiem, czy gałęziami.

Ochraniacze i nakolanniki

Warto również napisać kilka słów o ochraniaczach. Jeśli chodzi o snowboard to jest kilka ważnych elementów, które należy chronić i które dość często narażone są na urazy. Są to poczynając od góry: głowa a szczególnie tylna jej część – potylica, ramiona -barki, łokcie, nadgarstki i dłoń, żebra i nerki, pośladki i talerze biodrowe no i kolana. Na szczęście na rynku jest masę elementów stroju snowboardowego, które świetnie ochronią te części ciałą prze urazami. Można zakupić dziecku ochraniacze dłoni i nadgarstków lub rękawice z wszytymi już wcześniej ochraniaczami. Nakolanniki to kolejna ochrona dla dziecka podczas nauki jazdy, założone pod spodnie snowboardowe chronią staw kolanowy juniora. Tutaj również jest możliwość kupienia samych spodni z wbudowanymi wzmocnieniami na kolanach.

Ochrona pleców

Teraz przejdźmy do ochrony pleców, kręgosłupa i kości ogonowej, idealnie nada się tutaj tzw. żółw, jest komfortowy w noszeniu i łatwo się go zakłada. Drugą opcją będzie zbroja, zabezpiecza nie tylko plecy, kręgosłup ale także łokcie, barki i klatkę piersiową.

Buty snowboardowe i deska

Na koniec nie możemy zapomnieć o butach snowboardowych, które powinny być przede wszystkim wygodne, dobrane w odpowiednim rozmiarze, aby nasze dziecko nie czuło dyskomfortu oraz tzw. miękka deska, która jest bardziej tolerancyjna dla początkujących snowboardzistów.

No Comments

Post a Comment