SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7730
post-template-default,single,single-post,postid-7730,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Bluza termoaktywna – na narty i nie tylko!

bluzy termoaktywne

Bluza termoaktywna – na narty i nie tylko!

Bluza termoaktywna to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia każdego narciarza oraz snowboardzisty. Taka odzież nie tylko znakomicie chroni przed ciepłem, ale także w żaden sposób nie ogranicza ruchów. Dzięki temu zapewnia ona komfort i swobodę podczas uprawiania sportu. Oczywiście bluzy termoaktywne sprawdzą się zarówno przy sportach zimowych, jak i w wielu innych dyscyplinach. Dlatego przynajmniej jeden egzemplarz tej odzieży powinien znajdować się w szafie każdego miłośnika aktywności fizycznej!

Dlaczego bluza termoaktywna może zapewnić ochronę przed zimnem?

Na pierwszy rzut oka bluza termoaktywna wydaje się zwykłą odzieżą. Jednak jej sekret tkwi w technologii oraz materiałach wykorzystywanych podczas produkcji. Warto zobrazować to na przykładzie męskiej bluzy termoaktywnej UYN Ambityon Man 2020, która jest oczywiście dostępna w naszym sklepie. Do jej stworzenia wykorzystano specjalny materiał Natex składający się w 100% z organicznych włókien nylonowych. Dzięki temu bluza jest bardzo przyjemna w dotyku, a ponadto świetnie pochłania wilgoć.

Bluza termoaktywna męska UYN Ambityon Man Atlantic / Orange 2020

Natomiast za termoaktywny efekt odpowiada tutaj technologia Coolvent Plus, czyli system otwartej struktury tkaniny. Liczne kanaliki znajdujące się we wspomnianym materiale gwarantują stały przepływ powietrza. Co więcej, działanie tego systemu zostało wzbogacone o technologię Heat Memory. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się ona na zjawisku tzw. pamięci cieplnej. Oznacza to, że tkanina zatrzymuje ciepło powstające podczas wzmożonego wysiłku, a następnie uwalnia je w trakcie odpoczynku. To z kolei zapewnia sportowcowi komfort termiczny przez cały trening!

Opisane technologie stanowią jedynie przykład tego, jak producenci odzieży termoaktywnej wykorzystują właściwości różnych materiałów. Rzecz jasna każda firma może pod tym względem stosować swoje własne rozwiązania. Ogromną popularnością wśród pasjonatów sportów zimowych cieszy się bielizna X-Bionic. Ta wyjątkowa odzież jest wręcz wypełniona różnymi technologiami, które jeszcze bardziej poprawiają efektywność izolacji cieplnej. Nic więc dziwnego, że sięgają po nią osoby uprawiające sport w skrajnie ekstremalnych warunkach!

bluza termoaktywna X-Bionic Women Invent 4.0 2020

Bluza termoaktywna przyda się każdemu sportowcowi!

Ze względu na posiadane właściwości bluzy termoaktywne są wykorzystywane głównie przez narciarzy oraz snowboardzistów. Niemniej jednak odzież tego typu będzie przydatna również dla osób uprawiających inne dyscypliny. Najlepszym przykładem są tutaj biegacze, którzy bardzo często trenują przez cały rok. Oczywiście zimowe treningi są dla nich nieco trudniejsze ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Wówczas bluza termoaktywna pozwoli im zachować komfort nawet przy niskich temperaturach. Ponadto zapobiegnie ona wychłodzeniu organizmu, które może negatywnie odbić się na zdrowiu biegacza.

bluza termoaktywna

Jeżeli więc ktoś zamierza uprawiać sport podczas sezonu zimowego to bielizna termoaktywna będzie z pewnością dobrą inwestycją. Co jasne, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby korzystać z takich ubrań również wiosną oraz jesienią, ponieważ temperatury powietrza mogą być wówczas naprawdę niskie.

No Comments

Post a Comment