SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7259
post-template-default,single,single-post,postid-7259,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Buty Dalbello – historia i opis marki

Buty Dalbello – historia i opis marki

Włoska firma Dalbello specjalizuje się w produkcji butów narciarskich. Nie jest to jednak efekt nowoczesnego modelu biznesowego, lecz tradycji trwającej już od ponad 40 lat! Dzięki niej buty Dalbello do dzisiaj zachwycają narciarzy swoją jakością oraz precyzyjnym wykończeniem nawet najmniejszych detali. Jakie były początki tego włoskiego przedsiębiorstwa i co warto wiedzieć o firmie Dalbello?

Buty Dalbello – historia marki

Wenecja Euganejska kryje w sobie mnóstwo malowniczych miejscowości. Aż trudno uwierzyć, że jedno z tych niepozornych miasteczek jest do dzisiaj prawdziwym centrum włoskiego przemysłu narciarskiego. Mowa oczywiście o Asolo. W tym mieście działa kilka fabryk sprzętu narciarskiego, które należą do największych włoskich producentów. Jedna z nich to oczywiście własność firmy Dalbello.

Założycielem tej wyjątkowej marki jest Alessandro Dal Bello. Swoje doświadczenie w branży narciarskiej zdobył dzięki współpracy ze szwajcarskim przedsiębiorstwem Henke. To właśnie w jego zakładach Dal Bello uczył się trudnego rzemiosła, jakim niewątpliwie jest produkcja butów narciarskich. Zdobyte w ten sposób umiejętności pozwoliły mu na wykonanie najważniejszego kroku w swojej dotychczasowej karierze. W 1974 roku Alessandro Dal Bello powrócił do Włoch, gdzie zaprojektował swoją własną linię butów narciarskich. W ten oto sposób na rynku narciarskim po raz pierwszy pojawiły się buty Dalbello.
buty dalbello

Od tego momentu wydarzenia nabrały rozpędu. Firma Dalbello rozpoczęła współpracę z włoskimi inżynierami i technikami, którzy mieli wspierać produkcję butów pod kątem technologicznym. Na początku lat 80. w asortymencie Dalbello zaczęły pojawiać się również buty zaprojektowane z myślą o narciarstwie wyścigowym. Z kolei w 1997 roku powstała seria butów Carvex – idealnie przystosowana do carvingu.

 

Śmiałe projekty i odważne korzystanie z nowych technologii to dwa czynniki, które zadecydowały o sukcesie Dalbello. Z czasem firma zyskała naprawdę wysoką pozycję na rynku sprzętu sportowego. Obecnie marka Dalbello należy do koncernu MDV (Marker-Dalbello-Völkl).
Buty Dalbello DS MX 100 Black Trans / Black 2019

Jak powstają buty Dalbello?

 

Wspomniana fabryka w Asolo do dzisiaj jest sercem włoskiego producenta. Oczywiście produkcja butów Dalbello została przystosowana do współczesnych standardów technologicznych oraz potrzeb rynkowych.

Jeśli chodzi o sam proces produkcji, konstruktorzy Dalbello korzystają głównie z trzech materiałów – grilamidu, poliestru oraz polieteru. Każdy z nich ma inne właściwości, przez co jest stosowany wyłącznie w butach o określonej specyfice. Co więcej, wszystkie modele butów są projektowane zgodnie z tradycyjnymi założeniami Dalbello. Priorytetem jest więc wysoka jakość połączona z użytecznością oraz dbałością o precyzyjne wykończenie detali.

Buty Dalbello są produkowane przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Przykładowo, większość modeli obuwia powstaje na bazie prototypu wykonanego za pomocą drukarki 3D! W ten sposób konstruktorzy mogą ocenić, czy przygotowany projekt spełnia określone założenia produkcyjne. Wszelkie wprowadzone poprawki są oczywiście uwzględniane przy tworzeniu kolejnego prototypu. Dopiero jego zatwierdzenie umożliwia przejście do etapu produkcji. Co istotne, fabryka butów Dalbello w Asolo jest wyposażona w nowoczesne wtryskarki. Dzięki nim producenci mogą drobiazgowo kontrolować każdy etap produkcji i zadbać o najdrobniejsze elementy tworzonego obuwia!

Buty Dalbello DS MX 80 W Black / Black 2019

Jak widać, buty Dalbello to coś więcej niż tylko kolejna seria obuwia dla narciarzy. Jest to piękna tradycja, która do dzisiaj reprezentuje najlepsze narciarskie wartości. Dlatego z dumą możemy przypomnieć, że buty Dalbello są dostępne w asortymencie SnowSport 🙂

No Comments

Post a Comment