SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

13220
post-template-default,single,single-post,postid-13220,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Co to jest system Prolink w nartach biegowych?

Co to jest system Prolink w nartach biegowych

Co to jest system Prolink w nartach biegowych?

Co to jest system Prolink w nartach biegowych? To jedna z najbardziej nowoczesnych metod łączenia buta do nart biegowych z wiązaniami i samymi biegówkami. Powstał w 2016 roku. Stosują go topowi producenci sprzętu nordic jakimi są Atomic, czy Salomon. Dowiedz się z naszego artykułu dlaczego powinieneś postawić na te rozwiązania. Dowiesz się o kompatybilności butów z wiązaniami, a także o sprzęcie – czyli samych nartach – wyposażonych właśnie w system Prolink. No to do biegiem lektury!

Co to jest system Prolink?

Co to jest system Prolink w nartach biegowych?

Te rozwiązanie jest stosowane przez Atomic i Salomon od 2016 roku. System jest kompatybilny z podeszwami butów biegowych NNN Rottefella, a ta możemy spotkać we wszystkich narciarskich butach biegowych. Korzystają z niegot akie marki jak Alpina, Fischer, Madshus, Rossignol i Yoko itd.

Prolink charakteryzuje się przede wszystkim brakiem konieczności ustawiania piętki w celu dostosowania do danego rozmairu buta. W rezultacie z tych samych wiązań mogą korzystać osoby o różnym rozmiarze stopy. Zyskujemy również opcję doboru na dany dzień najlepszych butów do nart biegowych.

Montaż

Przebiega on przy pomocy 5 śrub w tym samym układzie co w systemie SNS Pilot. W przypadku potrzeby zmiany wiązań z SNS na Prolink będziemy mogli korzystać z tych samych nawierconych już otworów.

Sama procedura montażu przebiega bez zastosowania płyty NIS. W rezultacie narciarz będzie stać niżej, a więc bezpośrednio na moście nośnym narty. Dostajemy tym sposobem głownie zwielokrotnione czucie i doskonałą transmisję mocy. Warto zaznaczyć, że tego typu wiązania są ponadto niesamowicie lekkie.

Kompatybilność systemu Prolink w wiązaniach i butach biegowych

Ten system jest dość nowy, bowiem jak już wspomnieliśmy pojawił się dopiero w 2016 roku. Jest innowacyjny, gdyż montuje się go jak system wiązań SNS. Co to tak naprawdę oznacza? Choćby to, że podeszwa zewnętrzna butów z rozwiązaniem NNN od takich producentów jak Alpina, Fischer, Rossignol, Madshus, Alfa, Peltonen itd. będzie jak nabardziej kompatybilna z wiązaniem Prolink.

Jakie buty biegowe kupić do wiązań Prolink?

systemy-w-butach-biegowych-narciarstwo-biegowe-typy-wiazan

Buty do nart biegowych z systemem Prolink pasują do wiązań naturalnie Prolink i NNN.

Wiązania PROLINK ACCESS CL

wiązanie Prolink Acces CL
Co to jest system Prolink w nartach biegowych?

To klasyczne wiązania dla narciarzy touringowych, którzy chcą doświadczyć znakomitego wyczucia śniegu i do prawdy bezpośredniego, mocnego zespolenia pomiędzy butem, a nartą – ale także wiązaniami, które są rewelacyjnie łatwe w obsłudze. Wyposażone w ergonomiczną dźwignię, która otwiera się i zamyka ręcznie. Tak jak wszystkie wiązania Prolink jest ono kompatybilne ze wszystkimi butami 2-szynowymi, w tym NNN® i Turnamic®.

Narty biegowe Savor Atomic Savor 46 Grip + wiązanie Prolink PA 2022

Narty biegowe Savor Atomic Savor 46 Grip + wiązanie Prolink PA 2022

Savor Atomic 46 Grip związaniami Prolik Access CL to odpowiednio mocne, a także stabilne narty biegowe z optymalną przyczepnością. W sam raz dla tych początkujących oraz średnio zaawansowanych narciarzy. Niesamowicie ważne jest to jakie wybierzesz pierwsze narty biegowe by w pełni poznać zalety tej dyscypliny.

Jedną z ich największych zalet jest technologia przyczepności. To wzór bez specjalnego wosku. W rezultacie będą to biegówki w sam raz nawet dla laików przygotowania sprzętu do biegu w klasycznym torze.

Do tego rdzeń Densolite powoduje to, że te biegówki są tak bardzo lekkie, a właściwe spakowanie pozwala na błyskawiczne opanowanie techniki, gwarantując tym samym poczucie stabilności. W wyniku tego możemy poczuć się na tych nartach biegowych z systemem Prolink bezpiecznie.

Dostępne długości: 179, 186, 193, 200, 207. Taliowanie: 46 – 46 – 46. Waga: 605 G / 193 cm.

Narty biegowe Savor wymiary

Narty biegowe Atomic Savor 52 Grip + wiązanie Prolink Access CL 2021

Narty biegowe Atomic Savor 52 Grip + wiązanie Prolink Access CL 2021

To przede wszystkim niezawodne i łatwe w prowadzeniu biegówki. Charakteryzują się również wyposażeniem w specjalną technologię zwiększającą przyczepność. W rezultacie nie trzeba ich woskować.

Wybierz właśnie je jeżeli poszukujesz niezawodnych nart biegowych z łatwą obsługą. Będą dobre dla każdego na każdym poziomie umiejętności. Wyposażone m.in. w szeroką powierzchnię styku dla rekreacyjnej jazdy. Zaopatrzone je również w specjalną technologię chwytu z wyfrezowanym u podstawy wzorem bez wosku. W rezultacie narty biegowe Savor 52 z wiązaniami Prolink Access CL będą idealne do znakomitej zabawy na konwencjonalnych torach.

Przytoczona już szeroka geometria pozwoli Tobie zachować dobrą równowagę. Redzeń Densolite przyczynia się do nadania nartom biegowym tak niskiej wagi. Jeżeli jeździsz na nartach biegowych przede wszystkim dla przyjemności to wybierz Savor 52 Grip.

Narty biegowe Atomic wymiary

Narty biegowe, buty i wiązania z systemem Prolink znajdziesz na SnowSport.pl!

Co to jest system Prolink w nartach biegowych?
Co to jest system Prolink w nartach biegowych?

Te świetne narty biegowe znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Jakie Narty Biegowe Będą Dobre? Rossignol!

No Comments

Post a Comment