SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7805
post-template-default,single,single-post,postid-7805,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Deska do ćwiczeń – czym jest trickboard

trickboard, deska do ćwiczeń, jak utrzymać formę, snowboard, windsurfing, skateboard

Deska do ćwiczeń – czym jest trickboard

Deska do ćwiczeń równoważnych to inaczej trickboard.

To świetne narzędzie, które rozwija nasze umiejętności koncentracji i równowagi, wzmacnia całe nasze ciało i tym samym daje dużo frajdy!

Trickboard – czyli deska do ćwiczeń równoważnych – to nasz sposób na utrzymanie formy w trakcie kwarantanny!

trickboard - deska do ćwiczeń

Trickboard – zastosowanie

Deska do ćwiczeń, pokryta antypoślizgową nawierzchnią i wałek. Tylko tyle i aż tyle.
Trickboard to prosty sprzęt treningowy, które ma wiele zastosowań! Przede wszystkim służy do rozwijania zmysłu równowagi i wzmacniania mięśni głębokich całego ciała! Ale to nie koniec! Trickboard to także świetna zabawa, podczas której można ćwiczyć różne tricki i manewry. Stanowi doskonałe przygotowanie do wszelkich sportów gdzie równowaga i koordynacja maja duże znaczenie. Surfing, Kite, SUP, Skate, Snowboard, Narty to tylko kilka dyscyplin, których fani chętnie sięgają po Trickboard poza swoim głównym sezonem. Dlaczego?

Ćwiczenia na trickboardzie :

 1. poprawiają koordynację ruchową całego ciała oraz równowagę
 2. uczą większej świadomości ciała (propriocepcja)
 3. wzmagają koncentrację i skupienie
 4. wzmacniają mięśnie całego ciała (szczególnie mięśnie głębokie, odpowiedzialne za prawidłową stabilizację sylwetki oraz utrzymywanie narządów wewnętrznych na właściwym miejscu)
 5. poprawiają refleks i szybkość
 6. wzmacniają stawy

Deski Trickboard dostępne są na rynku w opcji z wałkiem lub w zestawie: deska+wałek+dywan.
Takie 3-elementowe zestawy polecane są z wielu względów, takich jak jak:
– bezpieczeństwo
– lepsza stabilizacja wałka na podłożu
– ochrona podłoża przed uszkodzeniami
– tłumienie hałasu

Komu przyda się deska do ćwiczeń równoważnych, czyli Trick Board?

Trickboard stanowi świetne dopełnienie naszego treningu, ale i sam w sobie jest genialnym narzędziem treningowym. Deska do ćwiczeń równoważnych skutecznie rozwija i poprawia umiejętności, które są niezbędne podczas jazdy na snowboardzie czy nartach. Ćwiczenia na trickboardzie przygotują nasze ciało także do windsurfingu, kitesurfingu i wakeboardingu oraz skateboardingu. Trickboard można także zastosować jako urozmaicenie treningu wzmacniającego w domu.

Na trickboardzie można:

 1. Wykonać trening czucia głębokiego, który pozwala zwiększyć świadomość ciała oraz umiejętność balansu
 2. Trenować wszystkie partie mięśniowe
 3. Trenować wszędzie! Na małej powierzchni (w salonie w domu) lub na zewnątrz (w parku)
 4. Wypróbować niezliczoną ilość ćwiczeń
 5. A nawet leczyć wady postawy!

Przykładowe ćwiczenia

Przykładowe, znane ćwiczenia, które można ulepszyć za pomocą deski do balansowania to na przykład:

 • przysiady — Stań szerzej na trickboardzie, złap równowagę. Kolana i stopy skierowane są delikatnie na zewnątrz. Następnie spróbuj zrobić przysiad, powoli uginając kolana i opuszczając pośladki w dół do momentu, aż zejdziesz do kąta prostego między kolanami. Cały czas utrzymuj napięty brzuch i wyprostowane plecy. Wychodząc do stania mocno napnij pośladki.
 • pompki — Ustaw deskę na wałku i chwyć ją po obu stronach, balansując, aż złapiesz równowagę. Następnie wykonaj klasyczne pompki. Takie pompki to znacznie efektywniejsze i trudniejsze ćwiczenie, gdyż angażuje mięśnie stabilizujące niemal całego ciała!
trickboard

Trickboard w czasach zarazy, koronowirusa

Znaleźliśmy się wszyscy w położeniu dość niewygodnym do uprawiania swobodnie naszych ulubionych sportów. Wielu z nas nie ma nawet możliwości wychodzenia z domu. Trickboard wydaje się być idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji z kilku prostych powodów:

 • Ćwiczenia na trickboardzie to przede wszystkim frajda, ale także trening całego ciała
 • Z deski do balansowania może korzystać cała rodzina! Trickboard Junior to świetna i bezpieczna zabawa także dla najmłodszych – ma odpowiedni kształt i hamulce
 • Różnorodność ćwiczeń zapobiega nudzie!
 • Trickboard jest lekki, łatwy do transportowania i zajmuje mało miejsca

Rodzaje trickboardów

Trickboard Junior

Są to najmniejsze i najlżejsze deski, przez co łatwiejsze do opanowania dla dzieci. Ich kształt sprawia, że nie muszą stać w dużym rozkroku, aby przesunąć wałek. Ponadto deska posiada hamulce z dwóch stron.

Trickboard Classic

Deska o wymiarach ~ 87 / 27 cm. Posiada specjalne wcięcie w talii co ułatwia trenowanie tricków i jest zaopatrzona w hamulce z dwóch stron.

Trickboard Pro

Ten model deski do balansowania najbardziej przypomina deski od Kite’a i Wakeboard’u. Jest kilka centymetrów większy od wersji klasycznej.

Trickboard Rocker

To najbardziej wymagająca deska, ponieważ ma wygięty kształt i nie posiada hamulców. Jest polecana dla zaawansowanych użytkowników.

Przekonaj się sam!

Trickboard to dobra zabawa i trening całego ciała. Dzięki swojej prostocie i różnorodności zastosowań stanowi idealne rozwiązanie w czasach koronawirusa i kwarantanny. Warto spróbować i przekonać się samemu!

Na koniec podrzucamy Wam filmik z możliwym zastosowaniem tej deski do balansowania podczas ćwiczeń w domu 😉

Trickboardy, oraz inne akcesoria znajdziesz w naszym internetowym sklepie snowsport.pl

No Comments

Post a Comment