SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

10216
post-template-default,single,single-post,postid-10216,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Dlaczego warto mieć własne narty? – doradza Fischer!

Dlaczego warto mieć własne narty? - doradza Fischer!

Dlaczego warto mieć własne narty? – doradza Fischer!

5/5 - (1 ocena)

Dlaczego warto mieć własne narty? Grudzień zbliża się wielkimi krokami. Mamy nadzieję, że zima niebawem pojawi się za oknem. Czas na poważnie pomyśleć o sezonie narciarskim. Masz już swoje narty? Jeśli nie, przeczytaj, dlaczego warto w nie zainwestować.

Dlaczego warto mieć własne narty

Najważniejsze jest dopasowanie…

Narty to – jak wskazuje sama nazwa tego sportu – jeden z najważniejszych elementów narciarstwa. Aby dawały Ci pełną radość z jazdy, muszą być dobrze dobrane do Twoich umiejętności, oczekiwań i preferencji. Równie ważne jest dopasowanie do gabarytów – masa i wzrost odgrywają istotną rolę w doborze sprzętu. Nawet jeśli spędzasz na stoku zaledwie kilka dni w sezonie, własne narty to niepodważalny komfort i bezpieczeństwo. Warto by był to produkt najwyższej jakości. Dostępna w naszym sklepie szeroka oferta sprzętu austriackiej marki Fischer, pozwoli Ci wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko – Dlaczego warto mieć własne narty?

narty zjazdowe fischer
Dlaczego warto mieć własne narty?

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, czyli od bezpieczeństwa. Tutaj znaczenie ma przede wszystkim odpowiednie dopasowanie desek do Twoich umiejętności. Jeśli zdecydujesz się na narty zbyt dla siebie wymagające, nie tylko nie będziesz czerpał radości z jazdy. Może okazać się, że nie będziesz w stanie ich kontrolować i stworzysz zagrożenie dla innych użytkowników stoku i siebie samego. Mało który narciarz-amator potrafi „z marszu” ujeżdżać każde deski. Do własnych nart jest się zwykle dobrze przyzwyczajonym. A wiedza, na co możesz sobie pozwolić (i dostosowanie się do niej) to swego rodzaju ubezpieczenie na stoku.

Koniecznie zobacz naszą bogatą ofertę sprzętu narciarskiego

Skuteczne wiązania = bezpieczne wiązania

 Dlaczego warto mieć własne narty?
Dlaczego warto mieć własne narty?

Niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo ma także odpowiednie ustawienie wiązań. Żeby były skuteczne i bezpieczne – czyli nie wypinały podczas jazdy, a wypinały przy upadkach – muszą być dobrze dopasowane do buta. Ważne jest tu idealne dostosowanie do długości skorupy, jak również siły wypięcia, która dobierana jest do masy narciarza i jego umiejętności. Jeśli jeździsz powoli i spokojnie potrzeba Ci mniejszej siły wypięcia, niż jeśli preferujesz szybką i agresywną jazdę. Przy własnych nartach będziesz miał pewność, że wiązania będą zawsze odpowiednio dostosowane do Ciebie i Twojego stylu jazdy.

Profesjonalne serwisowanie

Własne narty to praktycznie same pozytywy, jednak trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Narty należy regularnie serwisować, tj. smarować i ostrzyć. Tutaj wiele zależy od Twojej techniki, ale też od panujących warunków. Zwykle wystarczy przygotować narty raz przed tygodniowym wyjazdem. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnych serwisów. Będziesz mieć wtedy pewność, że narty będą dobrze „zrobione”. A przy okazji możesz tez poradzić się serwisanta w kwestii ustawienia wiązań.

Przed zakupem nart Fischer dobrze jest zaczerpnąć informacji o oferowanych modelach. Własne narty powinny być jak najlepiej dobrane do naszych preferencji i umiejętności. Dlatego w następnym wpisie podzielimy się wiedzą, jak spośród oferty Fischera dobrać odpowiednie narty do Twojego stylu jazdy.

Dlaczego warto mieć własne narty? na SnowSport.pl!

© Fischer Sports GmbH

Największy wybór w Polsce narty zjazdowe na stronie naszego sklepu na snowsport.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszej wcześniejszej publikacji Jak Dobrać Narty Do Umiejętności? – Doradza Fischer!

No Comments

Post a Comment