SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1393
post-template-default,single,single-post,postid-1393,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Film HEAD – HEAD Graphene 2018

Head_Graphene_2018

Film HEAD – HEAD Graphene 2018

HEAD – jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych w świecie sportu marek, która słynie z wielu innowacyjnych rozwiązań ma dość długą i Ciekawą historię. Marka, która w ostatnich lata wprowadziła m.in. rewolucyjną technologię HEAD Graphene do swoich nart ma już ponad 70 lat. Jak wyglądała jej historia od pierwszych metalowych nart aż po zastosowanie Graphenu w ich konstrukcji? Poniżej film i kilka słów na ten temat.

HEAD – trochę faktów i historii

Head (a właściwie zgodnie z prawidłową pisownią HEAD) to międzynarodowy producent artykułów sportowych z siedzibą firmy w Amsterdamie – Holandia (spółka główna Head N.V.) oraz w Kennelbach – Austria (Head International GmbH oraz Head Sport GmbH). HTM Sport GmbH (Head Tyrolia Mares) ma natomiast swoją siedzibę w  Schwechat – Austria.

HEAD-Graphene-Howard

Amerykanin Howard Head (ur. 1914 w Philadelphi i zmarły w 1991 roku) jako pierwszy na świecie stworzył narty w technologii i o budowie Sandwich. W roku 1947, kiedy pracował jeszcze jako inżynier lotniczy, był on po raz pierwszy w życiu na nartach. Zaskoczyło go wtedy to że narty są tak ciężki i sztywne i że w całości wykonane są z drewna. Zainteresowało i zaintrygowało to go na tyle że wypowiedział swoją dotychczasową pracę i skierował całą swoja energię i doświadczenie na to aby stworzyć nową technologię  produkcji nart. Dziś jest ona znana jako „metalowa konstrukcja sandwich”. W 1950 założył on firmę Head Ski Company, Inc.

W kolejnych latach firma rozwinęła swoją produkcje również w zakresie innych dyscyplin sportowych jak: tenis, squash, badminton. Od roku 1996 do rodziny HEAD dołączyła również włoska marka Mares. Portfolio grupy uzupełniają również marki Tyrolia i Penn.

Miejsca produkcji – gdzie powstają narty z technologią HEAD Graphene ?

Narty HEAD 2018 produkowane są w Kennelbach w Austrii a w ostatnich latach część produkcji została przeniesiona również do nowego zakładu HEAD w Budweis – Czechy. Produkcja wiązań i konstrukcją butów narciarskich HEAD zajmuje się zakład w Schwechat – Austria. Sprzęt tenisowy i buty produkowane sa natomiast w zakładach Head na dalekim wschodzie.

Wszystko rozpoczęło się od drewna. Dzięki niemu stanęliśmy na nogi.

Ale drewno ma swoje granice. Narty były kruche w niskich temperaturach. Również, ciężkie i trudne do manewrowania.

Howard Head, inżynier aeronautyki, wiedział, że musi być na to sposób.

W 1950 roku dodał metalowe warstwy do drewnianych nart.

Dzięki temu narty stały się lżejsze, szybsze i bardziej dostępne dla wszystkich.

Zrewolucjonizował narciarstwo, a my kontynuujemy tą rewolucję.

HEAD Graphene – od przeszłości w przyszłość

HEAD ma przyjemność zaprezentować Graphene, laureata nagrody Nobla. HEAD Graphene to najmocniejszy, najlżejszy i najcieńszy materiał na świecie. Lżejszy niż drewno i metal, a jednocześnie bardziej wytrzymały od diamentu i 300 razy mocniejszy od stali, reagujący nawet na najmniejszy ruch.

Dzięki HEAD GRAPHENE™, byliśmy w stanie zmodyfikować balans narty, tak aby maksymalnie dopasować i wykorzystać jej właściwości na dowolnym rodzaju trasy. Zastosowanie Head Graphene pozwoliło uzyskać cieńszy profil w narcie, co oznacza więcej kontroli nawet podczas jazdy na krawędziach.

Innowacyjny charakter Howarda ukształtował naszą przeszłość.

Dzięki niemu, my dzisiaj kształtujemy przyszłość narciarstwa.

Technologia HEAD Graphene w kolekcji 2018 jest wykorzystywana w nartach z grupy: RACE, SuperShape, Instinct, Monster, Women – Joy, Big Moutain, Junior Racing 

również poprzednia kolekcja HEAD 2017 w swoich najlepszych modelach zawierała technologię HEAD Graphene – np. linia Supershape 2017

Technologia Graphene jest wykorzystywana nie tylko w narciarstwie – kolejną dyscypliną gdzie HEAD Graphene świeci sukcesy jest tenis:

No Comments

Post a Comment