SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5955
post-template-default,single,single-post,postid-5955,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Fischer RC One – nowość na sezon 2020

fischer rc one 2020

Fischer RC One – nowość na sezon 2020

4.7/5 - (3 oceny)

Czas na największą nowość marki Fischer na sezon 2019/20. Całkowicie nowa linia nart Fischer RC ONE to chyba największa niespodzianka jaką przygotowała marka Fischer na sezon 2020.
W miejsce bardzo popularnej linii nart Progressor (z takimi hitami jak F18 czy F19) pojawia się całkiem nowa linia RC ONE. Ale czy to kontynuacja wcześniejszego progresywnego trendu?

Linia Fischer RC ONE – nowy “czarny koń” w kolekcji nart 2020

Jeśli pasja do narciarstwa pozostawia w cieniu wszystko inne, wtedy nowe modele nart Fischer RC One są najlepszym wyborem. Narty te dostarczą nieporównywalne z niczym innym doświadczenia i przeżycia na stoku. Narty te są szybkie, zwinne i doskonale radzą sobie z wyzwaniami różnorodnego terenu. Pozwalają tak rozwijać technikę i umiejętności narciarskie, że dzięki nim każdy robi postępy i zbliża się bardzo szybko do narciarskiej perfekcji.

Strefa skrętu czyli Turn Zone powoduje, że narty te dają odczucie lekkości podczas dynamicznej jazdy. Podczas gdy zastosowany w przedniej i tylnej części nart materiał BAFATEX® faktycznie zmniejsza ich ciężar. Niezwykle cienka i lekka wkładka z BAFATEXU na dziobie i na końcu narty tworzy specjalną strefę skrętu, która idealnie redukuje wagę narty sprawiając narciarzowi sporo frajdy w szczególności w terenie, który wymaga dużej prędkości. To powoduje również, że ​​modele Fischer RC One są bardzo zwinne.

To czyni z nich stabilne narty umożliwiające dynamiczną inicjację skrętu, na których zarówno zabawa jak i jazda z pasją są możliwe.

Ta lekkość nart w połączeniu z ich potrójnym promieniem  Triple Radius (zastosowany już wcześniej w nartach The Curv) sprawiają, że modele Fischer RC ONE są również szczególnie wszechstronne i reaktywne, dzięki czemu zawsze masz nad nimi kontrolę. Dzięki zastosowaniu materiałów bardzo wysokiej jakości, takich jak Titanal, narty te oferują stabilność, bezpieczeństwo i wyjątkowo płynną jazdę podczas szybkich zjazdów na twardych stokach.

Kolekcja RC One została opracowana z myślą o tym, aby każdy narciarz był nie tylko lepszy, ale po prostu by był doskonały.

Narty Fischerr RC ON 72 2020

Podobieństwa między linią Fischer Progressor a Fischer RC ONE

Linia RC ONE pojawia się w kolekcji 2019/20 w miejsce linii Progressor, można by się spodziewać więc że i same narty będą bardzo podobne. Próbowaliśmy więc doszukać się tych podobieństw, ale jak się okazuje nie jest ich wcale aż tak wiele. Poniżej przedstawiamy 3 cech/właściwości, które łączą te dwie linie nart:

responsywność – narty z obu linii w podobny sposób potrafią dopasować się zarówno do warunków śniegowych i terenowych jak i do stylu jazdy narciarza

progresywne taliowanie – w nartach z obu tych linii występuje progresywny  promień skrętu, z taką różnić ą że w linii Progressor był to Dual Radius a w linii Fischer RC ONE jest to Triple Radius

titanal – w nartach Progressor był on zastosowany w modelu Progressor F19 a w linii RC ONE występuje on również w najlepszych modelach

fischer RC ONE 2020

Narty Fischer RC ONE 2020 – najciekawsze modele

Linia nart Fischer RC ONE 2020 to aż 8 modeli, które różnią się między sobą zarówno stopniem zaawansowania technologicznego jak i geometrią oraz szerokością. W Lini tej występują modele o szerokości pod butem: 72, 73, 74, 78, 82, oraz 86mm. My wybraliśmy 2, naszym zdaniem najciekawsze modele z tej linii, które opisujemy poniżej:

Flagowy model z lini RC ONE 2020 to RC ONE 72 Multiflex – A09219


Narty te są najwęższe z całej linii i najbardziej nadają się do agresywnych skrętów, przy czym jada bardzo płynnie i świetnie trzymają się trasy.

fischer RC ONE

Skil Level: 7-9 (w skali 1-10)
Waga nart:
2150g/170cm
Geometria nart: 119-72-102
Promień: 16m/170cm
Długości: 163/170/177/182
Wiązania: RSX 12 GW Powerrail Brake 85 (F) – T30419
Zastosowane technologie: Multiflex, Turn Zone, BAFATEX®

Opinia z testów:
Kiedy przyciskasz mocniej nartę RC ONE 72 do sztruksu, dwie cieniutkie warstwy Titanalu powodują, że każdy skręt dostarcza ogromnej pewności siebie inspirując do doskonalenia techniki oraz szybszej i doskonalszej jazdy.

Najszersze narty z linii RC ONE 2020 to RC ONE 86 GT Multiflex – A09119


Można na nich jeździć również agresywnie ale ich ponadprzeciętna manewrowość zapewnia również świetną zabawę na bardziej miękkim śniegu. W takich warunkach trzymają się bdb podłoża i jadą płynnie.

fischer RC ONE

Skil Level: 7-9 (w skali 1-10)
Waga nart:
2450g/175cm
Geometria nart: 130-86-116
Promień: 17m/175cm
Długości: 161/168/175/182
Wiązania: RSW Powerrail Brake 85 (F) – T30619
Zastosowane technologie: Multiflex, Turn Zone, BAFATEX®

Fischer RC ONE – opinie z testów

Już wkrótce pojawią się w tym miejscu opinie z testów nart z tej nowej grupy. Już pod koniec lutego 2019 będziemy mieli okazje testować te narty w Szczyrku.

2 komentarze
  • Tesla

    9 marca 2019 at 20:47

    Super artykuł świetne wiadomości. dla chcących zmienić wysłużony spezęt ale..mamy już 9.03.2919 a opini testerów brak ,potem to będzie mniej ciekawe bo na oewno odbędzie się World Ski Test .

  • Bary

    12 marca 2019 at 20:53

    Hej puk puk i co już po testach ? Mam nadzieję że skrobniecie coś zanim zrobią to inni ,już połowa marca i cisza .

Post a Comment