SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6964
post-template-default,single,single-post,postid-6964,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Gdzie na narty w Polsce? – przegląd najciekawszych miejsc

gdzie na narty w Polsce?

Gdzie na narty w Polsce? – przegląd najciekawszych miejsc

Nasz kraj ma naprawdę idealne położenie geograficzne dla sportowców uprawiających przeróżne dyscypliny. Windsurfing i inne sporty wodne? Morze Bałtyckie będzie do tego idealne! Narciarstwo oraz snowboarding? Wystarczy tylko wyruszyć w podróż do jednego z kurortów narciarskich, aby cieszyć się pełnią zimowego szaleństwa. I to właśnie najpopularniejsze ośrodki dla miłośników sportów zimowych są tematem niniejszego artykułu. Gdzie najlepiej udać się na narty w Polsce? Zapraszamy na krótki przegląd wybranych kurortów!

Gdzie na narty w Polsce – Tatry

Gdzie na narty w Polsce? – Tatry

Polacy bez wątpienia kochają góry. Jednak w naszym kraju żaden inny łańcuch górski pod względem popularności nie może konkurować z Tatrami. Na pewno wiele osób pomyśli teraz o Zakopanem, które od dawna jest nazywane zimową stolicą Polski. Jednak ma to zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Co prawda, Zakopane to miasto z rewelacyjną infrastrukturą turystyczną, szeroką bazą noclegową oraz dużą liczbą tras narciarskich. Niestety, największą wadą Zakopanego jest właśnie olbrzymia popularność tego kurortu. W sezonie zimowym to miasto przeżywa wręcz prawdziwe oblężenie turystyczne. Dlatego osoby ceniące spokój i kameralną atmosferę powinny raczej poszukać innego miejsca na wypoczynek.

Na szczęście wystarczy oddalić się o kilka kilometrów od Zakopanego, aby poczuć nieco większą swobodę w trakcie wyjazdu. Białka Tatrzańska to całkiem niezła alternatywa dla osób planujących narciarską podróż w Tatry. Nowoczesne wyciągi na Kotelnicy oraz Bani zapewniają idealne warunki dla narciarzy. Oczywiście nie można powiedzieć, że Białka Tatrzańska w sezonie zimowym świeci pustkami. Tak naprawdę wszystkie narciarskie kurorty w Tatrach są wówczas wypełnione turystami. Jeżeli jednak ktoś postanowi wybrać się w Tatry, Białka Tatrzańska będzie dobrą alternatywą dla Zakopanego.

Gdzie na narty w Polsce? – Sudety

Warto jednak pamiętać o tym, że Tatry to nie jedyny cel dla polskich narciarzy. W naszym kraju można znaleźć mnóstwo innych miejsc, które zapewnią równie dobre warunki do uprawiania sportów zimowych.

Gdzie na narty w Polsce – Sudety

Spokojny wypad na narty w Polsce? Tutaj idealnym rozwiązaniem będą np. kurorty zlokalizowane w Sudetach. Sporą popularnością cieszy się kompleks narciarski w Zieleńcu. Jego dużym atutem jest ponadprzeciętna długość lokalnych tras narciarskich. Ponadto na niemal wszystkich trasach znajdują się armatki śnieżne, dzięki czemu narciarze nie muszą martwić się o niekorzystne warunki. Drugą ciekawą propozycją w Sudetach jest z kolei Czarna Góra. Miejscowe trasy narciarskie są znakomicie przygotowane, a ponadto turyści mogą korzystać z nowoczesnych wyciągów z podgrzewanymi siedzeniami!

Sudeckie kurorty warto polecić wszystkim narciarzom szukającym chwili wytchnienia od tatrzańskich tłumów. Będą one również idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

Gdzie na narty w Polsce?

Gdzie na narty w Polsce? – Beskidy

Swego czasu to właśnie Beskidy były prawdziwym polskim centrum dla miłośników sportów zimowych. Natomiast obecna popularność Szczyrku lub Wisły nie jest już tak duża. Trzeba jednak podkreślić, że obydwie te miejscowości już od kilku lat przechodzą intensywny rozwój. Lokalna infrastruktura narciarska staje się coraz lepsza, a bogata baza noclegowa z pewnością ułatwia zaplanowanie wyjazdu. Kto wie? Być może za kilka lat Szczyrk oraz Wisła powrócą do swojej dawnej świetności!

No Comments

Post a Comment