SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6975
post-template-default,single,single-post,postid-6975,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Gdzie na narty za granicą? – przegląd najciekawszych miejsc

narty za granicą – gdzie warto jechać?

Gdzie na narty za granicą? – przegląd najciekawszych miejsc

5/5 - (1 ocena)

Choć w naszym kraju panują naprawdę dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, wielu Polaków postanawia spędzić ferie za granicą. Europejskie ośrodki narciarskie przyciągają turystów swoją fenomenalną infrastrukturą oraz malowniczymi trasami. To z kolei sprawia, że w sezonie zimowym niemal wszystkie alpejskie kurorty pękają w szwach. Jednak zagraniczny narciarski wypoczynek to nie tylko wyjazd w Alpy! Europa kryje w sobie dużo więcej ośrodków, które są prawdziwym rajem dla miłośników narciarstwa. Dlatego w tym artykule podpowiemy, gdzie warto udać się na narty za granicą!

Narty za granicą – Słowacja i wyjazd po sąsiedzku!

Zorganizowanie zagranicznego wyjazdu narciarskiego nie zawsze wymaga pokonania setek kilometrów. Wystarczy bowiem udać się do naszych południowych sąsiadów, aby zasmakować narciarstwa z naprawdę wysokiej półki. Słowacki Chopok to góra, która jest doskonale znana wszystkim taternikom i amatorom trekkingu. Jednak ten tatrzański szczyt w ciągu kilku ostatnich lat stał się również niezwykle popularnym kurortem narciarskim! Wszystko za sprawą licznych inwestycji mających na celu stworzenie nowoczesnej infrastruktury narciarskiej wokół Chopoka. Tak oto powstał ośrodek Jasná Niżne Tatry, który warto polecić wszystkim osobom planującym szybki wyjazd na narty za granicą!

Obecnie narciarze odwiedzający słowacki kurort mogą korzystać z aż 50 kilometrów zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras. Co więcej, ponad 70% tras posiada własny system sztucznego naśnieżania. Dzięki temu sezon narciarski na Słowacji może trwać nawet przez kilka miesięcy! Łącznie w kurorcie Jasná Niżne Tatry znajduje się ponad 20 kolejek i wyciągów narciarskich. Dobra zabawa jest więc gwarantowana!

narty za granicą – Chopok (Słowacja)

Narty za granicą – Gruzja i narty na Kaukazie!

Dla wielu osób jedynym słusznym kierunkiem przy planowaniu narciarskich wyjazdów jest południowo-zachodnia część Europy. Tylko nieliczni wpadną na pomysł, aby postawić na coś dużo mniej oczywistego. I to właśnie tacy narciarze odkryją prawdziwy zimowy raj, czyli Gruzję!

narty za granicą – Alpy i nie tylko!

Sekretem gruzińskich kurortów jest ich wysokogórskie położenie, dzięki czemu przez cały sezon panują tutaj rewelacyjne warunki do uprawiania narciarstwa. Szczególnie dużą popularnością wśród narciarzy cieszy się kurort Gudauri położony na wysokości ponad 2000 m n.p.m! Jego atutem są nie tylko perfekcyjne warunki, ale także kilkadziesiąt kilometrów tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Najbardziej doświadczeni i wymagający sportowcy mogą spróbować zjechać z dwóch lokalnych szczytów – Sadzele (3260 m n.p.m.) oraz Kudebi (3008 m n.p.m). Oto prosty przepis na świetny narciarski wypoczynek na Kaukazie!

Narty za granicą – zimowe szaleństwo u podnóża Matterhornu

Trudno byłoby wskazać bardziej charakterystyczny szczyt w Alpach niż słynny Matterhorn. U jego podnóża znajduje się miejscowość Zermatt, którą jest uznawana za alpejską mekkę dla miłośników narciarstwa. Ten szwajcarski kurort ma wszystko, czego można oczekiwać od idealnego ośrodka dla pasjonatów sportów zimowych. Kilkaset kilometrów tras obejmujących zarówno odcinki dla całej rodziny, jak i dla zawodowych narciarzy. Ponadto rewelacyjna infrastruktura turystyczna i całoroczny ośrodek narciarski na lodowcu – Matterhorn Glacier Paradise. W zasadzie jedynym minusem Zermattu jest oczywiście ogromna liczba turystów odwiedzających to miejsce. Jednak nie można zaprzeczyć, że Zermatt to jeden z najlepszych narciarskich kurortów na świecie!

Narty za granicą – Zermatt (Szwajcaria)

Jak widać, wyjazd na narty za granicą rzeczywiście daje sporo możliwość. Jednak pamiętajmy o tym, że w naszym kraju również panują świetne warunki dla narciarzy. Już teraz zapraszamy do lektury artykułu, w którym zdradzamy, gdzie warto jechać na narty w Polsce!

No Comments

Post a Comment