SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5830
post-template-default,single,single-post,postid-5830,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

HEAD V-Shape V4 XL – nowe narty w linii Head V-shape 2020

head v-shape 2010 - Head V-shape V4 XL

HEAD V-Shape V4 XL – nowe narty w linii Head V-shape 2020

5/5 - (1 ocena)

Sezon 2019/20  to już 2-gi sezon tej coraz bardziej popularnej linii nart Head. Grupa Allride jak często klasyfikowane są narty Head V-shape to najlżejsza grupa nart w kolekcji Head. Grupa tych nart powstało po to aby narciarstwo stało się jeszcze bardziej przyjemne, łatwiejsze i lżejsze. Nie oznacza to jednak, że narty V-shape przeznaczone są tylko dla słabo jeżdżących narciarzy. Wprost przeciwnie w grupie nart Head V-shape znajdziemy modele dla narciarzy praktycznie na każdym poziomie. Modele V-shape V8 i V10 dedykowane są dla tych najlepszych, średnio zaawansowani będą cieszyli się z jazdy na modelach V-shape V6 i V4 a dla początkujących stworzony został model V-shape V2.

Dlaczego narty Head V-shape sa takie lekkie?

Założeniem konstruktorów Head pracujących nad tą nową linią nart było stworzenie desek, które będą możliwie najlżejsze przy zachowaniu jak najlepszych właściwości jezdnych. Inaczej mówiąc założenie było takie aby powstały jak najłatwiejsze i najlżejsze narty, które mimo swojej “piórkowej wagi” nadal będą jeździły jak rasowe deski.  Narciarstwo przecież ma być przyjemnością, sportem, który powoduje radość i dostarcza samych pozytywnych wrażeń. A to nie jest możliwe jak po całym dniu na stoku schodzi się z niego z ociężałymi nogami. Rozwiązaniem jest więc odchudzenie sprzętu tak aby jego waga nie była czynnikiem, który męczy narciarza. Założenia te są świetne ale jak to zrobić skoro obecny, współczesny sprzęt narciarski jest już i tak dość mocno wyżyłowany również pod względem wagi? Rozwiązanie to zastosowanie najnowszych materiałów i rozwiązań technologicznych:

Graphene w nartach Head V-shape

Ten nagrodzony Nagroda Nobla materiał był już stosowany wcześniej w różnych modelach nart Head. Jest on złożony z atomów węgla o płaskiej strukturze, które są połączone w sześciokąty, przypominające swoim kształtem plaster miodu. Cecha graphenu, która została wykorzystana w konstrukcji nart to jego bardzo duża sztywność, jednocześnie przy bardzo niskiej wadze. Dzięki wykorzystaniu tego materiału udało się konstruktorom Head zastąpić graphenem inne “usztywniające” materiały, które były wykorzystywane dotychczas. Zastosowanie warstwy grafenu pozwoliło obniżyć grubość nart w ich środkowej części co dodatkowo obniżyło ich wagę.

Rdzeń KARUBA w nartach Head V-shape

Karuba to jeden z najlżejszych dostępnych na rynku materiałów wykorzystywanych do produkcji nart. Rdzeń wykonany z tego drewna charakteryzuję się bardzo niską wagą ale nie tylko. Odpowiednia, optymalna gęstość tego materiału powoduje, że narty posiadające rdzeń Karuba sa bardzo wytrzymałe i mają świetne osiągi. Przejawia się to zarówno pod względem sztywności co ma wpływ na sprężystość nart jak i stabilności skrętnej co wpływa na optymalną pracę nart na krawędzi.

 Carbon i Włókno szklane w nartach Head V-shape

Poza Graphenem i rdzeniem Karuba w konstrukcji nart Head V-shape wykorzystano również tradycyjne materiały jak Carbon i Włókno szklane. Dzięki zastosowaniu graphenu udało się jednak zrezygnować z najcięższych materiałów “usztywniających” takich jak warstwy metalu czy tytanalu. Również zastosowane warstw włókna szklanego są znacznie cieńsze niż w klasycznych nartach.

Head_V-Shape_technologia_2019/20

Head_V-Shape_technologia_2019/20

Co nowego w linii Head V-shape pojawia się w sezonie 2020 ?

Linia nart Head V-shape został przez nas dość dokładnie opisana w zeszłym sezonie podczas ich debiutu – artykuł: Narty Head V-Shape 2019 – Technologia I Właściwości
W sezonie 2020 wszystkie modele z kolekcji 2019 są kontynuowane w odświeżonej szacie graficznej.
Pojawia się jednak całkowicie nowy model nart – Head V-shape V4 XL. Już sam człon w nazwie “XL” sugeruje że będzie to coś dużego !!!
W tym przypadku chodzi o szerokość tych nart. Podczas gdy model V-shape V4  ma szerokość 73mm pod butem a najszersza do tej pory narta w tej linii, czyli V-shape V10 ma 85mm, nasza nowość V-shape V4 XL może pochwalić się talią o szerokości aż 84mm.

head v-shape 2010 - Head V-shape V4 XL

Dla kogo są narty Head V-shape V4 XL?

Powstanie tego modelu to odpowiedź na wyraźny trend jaki coraz mocniej pojawia się na europejskich strokach – czyli jazda na coraz szerszych nartach. Moda oraz zapotrzebowanie na narty allmoutain o szerokości 80-90mm spowodowało, że również Head dodał jeszcze jedne narty tego typu do kolekcji V-shape. Od sezonu 2019/20 wiec, poza rasowymi nartami V-shape V10 mamy do dyspozycji również nieco mniej wymagające oraz jeszcze lżejsze narty V-shape V4 XL.
Jest to idealny model dla wszystkich tych, którzy myśleli o zmianie swoich wąskich nart na szersze ale obawiali się sztywności i trudności w opanowaniu dostępnych do tej pory na rynku nart o tej szerokości. To narty z którymi można bez problemu pojeździć nawet po mocno rozjeżdżonej trasie a także spróbować swoich sił poza trasą. Są one bardzo lekkie i łatwe w prowadzeniu jak na narty o takiej szerokości i pod tym względem znacznie wyprzedzają swoją konkurencje.
Również pod względem ceny nie mają sobie równych w tej klasie – kosztują tylko 1800,-

315279 Narty V-Shape V4 XL LYT-PR BK/GE 2020

Zielone V-shape V4 wyróżniają się swoją kolorystyką na tle innych nart z tej grupy. Masywna budowa powoduję że wyglądają bardzo konkretnie i tak też zachowują się na stoku. Jadą po wszystkim i w każdych warunkach, niczym pojazd bojowy na gąsienicach 🙂

V-Shape V4 XL

DANE TECHNICZNE :

Właściwości:

 • Konstrukcja LYT Tech
 • ERA 3.0
 • Graphene
 • Konstrukcja Power Sidewall Jacket
 • Lekki rdzeń kompozytowy
 • Ślizg UHM
 • Allride Rocker

Szczegóły:

 • długości: 149/156/163/170/177
 • wymiary: 135/84/116 dla długości 170cm
 • promień: 14,5m dla długości 170cm
 • płyta: LYT Powerrail
 • wiązanie: 100787 PR 11 GW Brake 90 (G)

100787 Wiązania PR 11 GW 2020 – do nart V-Shape V4 XL

To nowe wiązania typu all moutain, bardzo wytrzymałe, w sezonie 2020 zostały przeprojektowane w obrębie tylnej skrzynki oraz uzyskały nowy designe.
Wysokość tych wiązań to 31mm, siła wypięcia: 3-11 DIN a waga to jedyne 1830g.

V-Shape V4 XL

No Comments

Post a Comment