SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5594
post-template-default,single,single-post,postid-5594,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Idealna deska snowboardowa do snowparku – czym się charakteryzuje?

deska do snowparku

Idealna deska snowboardowa do snowparku – czym się charakteryzuje?

5/5 - (2 oceny)

Są snowboardziści, których zwykła jazda po równym stoku nudzi. Poszukują oni nowych wyzwań, potrzebują też dodatkowej dawki adrenaliny. Jedni pokonują naturalne hopki, inni sami budują coraz trudniejsze przeszkody, a kolejni… decydują się na snowpark. Każdy szanujący się ośrodek narciarski ma wydzieloną część stoku, gdzie grupują się miłośnicy tzw. freestyle’u. Do tak szalonej jazdy potrzebna jest też specjalna deska do snowparku.

Snowpark i jego przeszkody

Snowparki określane też funparkami to przede wszystkim wiele różnego rodzaju przeszkód, ale też specyficzna, dopasowana do gustu młodych (przynajmniej duchem) bywalców takich miejsc muzyka. Głównie gromadzą się tu snowboardziści. Do ich dyspozycji są wszelkiego rodzaju skocznie, poręcze (rail’e, rurki), boxy (skrzynie), profilowane pipe’y, wallride’y (ścianki służące do najeżdżania), przeszkody przypominające stoły, schodki i inne bardzo różne konstrukcje.

Deska do snowparku

Często są one wpisane w pewną scenografię, np. nawiązując tematycznie do motoryzacji czy Dzikiego Zachodu. Jazda po tak wymyślnych przeszkodach wymaga pewnych umiejętności i doświadczenia, a przede wszystkim zdrowego rozsądku. Oczywiście, potrzebna jest też właściwa deska do snowparku.

Freestyle – deska do snowparku

Najlepsza deska snowboardowa do snowparku to bez wątpienia Freestyle, co nawet wynika z jej nazwy. Taki sprzęt pozwala na jazdę w obie strony (na switchu), a to dlatego, że z obu stron nose i tail mają identyczną szerokość. Poza snowparkami deski te nadają się jeszcze do jazdy po miękkich, starannie przygotowanych trasach. Dla miłośników ewolucji jest to jedyny rozsądny wybór. Jednak również i taka deska do snowparku ma swoje rodzaje, przede wszystkim stosowane w zależności od pokonywanych przeszkód.

deska do snowparku

Jibbing – ten typ deski służy do szeroko pojętego freestyle’u. Idealnie nadaje się do jazdy na boxach i rurkach. Deski te są nieco krótsze i mają uniesione krawędzie, dzięki czemu przejazdy na rurkach i poręczach są łatwiejsze.

Buttering – kolejny typ deski będący częścią desek do freestyle’u. Buttering służy do wykonywania ewolucji na płaskim stoku, a nie na formach, jak jest to w przypadku desek Jibbing.

BigAir – przeznaczeniem tych desek jest skakanie na hopkach. Są one twardsze i nieco dłuższe, a przy tym stabilniejsze przy szybszej jeździe.

Deska do snowparku od SnowSport.pl

W naszej ofercie Klienci znajdą wiele desek, które z powodzeniem będą im służyć nawet na najbardziej wymagających snowparkach świata.

K2 WWW – zdecydowanie jeden z klasyków wśród desek snowboardowych. K2 World Wide Weapon to doskonała opcja zwłaszcza dla początkujących adeptów jazdy w snowparkach. Dzięki tailowaniu w technologii Dual Progressive ogromną radość z jazdy czerpią również snowboardziści o stosunkowo niewielkich umiejętnościach.

deska do snowparku

Lib Tech SK8 Banana – deska, która poradzi sobie w niemal każdych warunkach. Nie tylko w parku, ale również na stoku. Wszystko dzięki technologii Banana Tech oraz krawędzi Magne-Traction, która ma aż siedem punktów stycznych.

Klientom, którzy szukają sobie nowej deski, polecamy też artykuł pt. Deski snowboardowe – na co uważać przy zakupie? Odnieśliśmy się w nim do najważniejszych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu.

No Comments

Post a Comment