SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

16155
post-template-default,single,single-post,postid-16155,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak dobrać długość kijków narciarskich?

Jak dobrać długość kijków narciarskich

Jak dobrać długość kijków narciarskich?

Oceń ten artykuł.

Jak dobrać długość kijków narciarskich? Narciarstwo to sport, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jednym z elementów, które decydują o komforcie i bezpieczeństwie podczas jazdy na nartach, są kijki narciarskie. Dlatego też tak ważne jest, aby dobrać odpowiednią długość kijków do swojego wzrostu. W tym wpisie blogowym podpowiemy, jak to zrobić.

Dlaczego długość kijków jest tak istotna?

Jak dobrać długość kijków narciarskich
Jak dobrać długość kijków narciarskich?

Długość kijków narciarskich ma ogromne znaczenie dla wygody jazdy na nartach. Odpowiednio dobrane kije do nart umożliwiają narciarzowi utrzymywanie równowagi, poprawiają technikę jazdy oraz redukują ryzyko kontuzji. Dlatego też tak ważne jest, aby dobrać odpowiednią długość kijków.

Jak dobrać kijki narciarskie do wzrostu? – Jak dobrać długość kijków narciarskich?

Jak dobrać długość kijków narciarskich
Jak dobrać długość kijków narciarskich?

Dobranie odpowiedniej długości kijków narciarskich jest stosunkowo proste. Wystarczy wziąć pod uwagę swój wzrost i wykorzystać poniższą tabelę:

Wzrost – Długość kijków

do 110 cm – 70-80 cm

110-120 cm – 80-90 cm

120-130 cm – 90-100 cm

130-140 cm – 100-105 cm

140-150 cm – 105-110 cm

150-160 cm – 110-115 cm

160-170 cm – 115-120 cm

170-180 cm – 120-125 cm

180-190 cm – 125-130 cm

powyżej 190 cm – 130-135 cm

Jak widać dobór długości kijków zależy przede wszystkim od wzrostu narciarza. Warto jednak pamiętać, że tabela ta jest jedynie wytycznym, a ostateczna decyzja co do długości kijków powinna zależeć od indywidualnych preferencji i umiejętności narciarza.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak dobrać długość kijków narciarskich
Jak dobrać długość kijków narciarskich?

Dobre kijki narciarskie powinny także umożliwiać łatwe i szybkie zdejmowanie rękawiczek oraz wpinanie i wypinanie butów z wiązań poprzez intuicyjne oswobodzenie się z rękojeści kijka.

Aluminiowe, czy carbonowe kijki?

Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze długości kijków, jest także ich materiał. Kijki mogą być wykonane z aluminium, carbonu lub kompozytów. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Kijki aluminiowe są trwałe i tanie, ale cięższe niż kijki z carbonu lub kompozytów. Kijki z węgla są lekkie i wytrzymałe, ale droższe od aluminiowych.

Konkludując, dobranie odpowiedniej długości kijków narciarskich to nie tylko kwestia komfortu jazdy, ale także poprawy techniki i redukcji ryzyka kontuzji. Wystarczy wziąć pod uwagę swój wzrost i skorzystać z tabeli, aby wybrać odpowiednią długość kijków narciarskich.

Warto jednak pamiętać, że tabela ta jest jedynie wytycznym, a ostateczna decyzja co do długości kijków powinna zależeć od indywidualnych preferencji i umiejętności narciarza.

Kijki narciarskie Znajdziesz Na SnowSport.Pl!

Kijki narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Jaki Kask Narciarski Wybrać?

No Comments

Post a Comment