SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

11421
post-template-default,single,single-post,postid-11421,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak dobrać rękawice narciarskie?

Jak dobrać rękawice narciarskie?

Jak dobrać rękawice narciarskie?

Jak dobrać rękawice narciarskie? Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki sprzęt, który zapewni naszym dłonią odpowiednio wysoki poziom ciepła oraz wygody. Dobre rękawice narciarskie powinny zatem wnieść podczas jazdy przyjemną temperaturę tej szczególnie narażonej na wychłodzenia części naszego ciała, ale również dostarczyć odpowiedni poziom ochrony jak i nie krępować w najmniejszym stopniu ruchów.

ciepłe rękawice narciaskie

Będziemy mieć dzięki temu m.in. pewny chwyt kijków. Ponadto powinniśmy wybrać rękawice z membraną, która odprowadza z ich wnętrza nadmiar wilgoci, nie dopuszczając jednocześnie przedostaniu się do środka wody. Najważniejszy z tego wszystkiego co przytoczyliśmy jest jednak dobór odpowiedniego rozmiaru rękawic. Jak zatem to zrobić kupując taki produkt w sklepie internetowym gdzie zazwyczaj mamy większy wybór niż w sklepie stacjonarnym? Na wszystkie te pytania udzielamy odpowiedzi w naszym najnowszym tekście!

Rękawice pięciopalczaste

Jak dobrać rękawice narciarskie? Rękawice narciarskie Reusch Worldcup Warrior Training R-TEX XT Junior (7810) 2021
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Ten rodzaj rękawic jest najbardziej rozpowszechniony wśród narciarzy. Każdy palec posiada tak zwane osobny korytko.  W rezultacie mamy zagwarantowaną zręczność konieczną do wykonywania najbardziej precyzyjnych ruchów palcami jak i całą dłonią.  Jest to szczególnie istotne w trakcie trzymania kijków narciarskich.  Możemy mieć wówczas pewność, że rękojeść kijków nie  wypadnie nam z dłoni i  będzie posiadać mocny chwyt.

Tego rodzaju rękawice zapewniają optymalne ciepło, które będzie odpowiednie właściwie dla każdych warunków jakie jest zastaniemy na stoku.  Rękawic narciarskich pięciopalczastych  jest najwięcej na rynku.  W wynik tego bez najmniejszego problemu dobierzemy odpowiedni dla nas materiał, np.  naturalną skórę, bądź tkaninę tekstylną.  Również bez najmniejszego problemu dobierzemy rękawice damskie i męskie, czy też te przeznaczone dla dzieci

Rękawice jednopalczaste?

Rekawice na snowboard
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Musimy wiedzieć o tym, że kiedy palce w rękawicy dotykają siebie, zapewniają w ten sposób sobie większy poziom ciepła. Dlatego dedykowane są zazwyczaj dla osób jeżdżących na nartach, bądź desce snowboardowej w najchłodniejszych warunkach.

Warto jednak wiedzieć, że operowanie dłońmi w takich rękawicach będzie nieco utrudnione. Ich wielkim plusem jest jednak to, że można je niezwykle łatwo zdjąć, czy założyć.

Przyjęło się, że rękawice jednopalczaste wybierane są przede wszystkim przez snowboardzistów, gdyż podczas jazdy na desce nie trzeba stosować kijków. Dłonie snowboardzistów muszą często amortyzować upadki po ewolucjach, więc są częściej narażone na zimno, dlatego potrzebują dodatkowego ciepła.

Taki wybór rękawic to także stosowna propozycja dla dzieci. Bardzo funkcjonalne, a przede wszystkim łatwe w zakładaniu, nawet przez najmniejszych brzdąców.

Zadbaj o komfort termiczny!

Ciężko będzie posiadać jeden model rękawic narciarskich na cały sezon. Zupełnie inne warunki spotkamy w środku zimy, a inne na początku wiosny. Nie warto dopuszczać do wychłodzenia, bądź przegrzania dłoni, np. kiedy ubierzemy przy dodatkach temperaturach zbyt grube rękawice. Przegrzewające się dłonie, czy tez wyziębione powodują nieprzyjemny dyskomfort, który zabiera te właściwa radość z uprawiania narciarstwa.

Dlatego warto mieć kilka par i wybierać te, które są dedykowane do odpowiednich warunków temperaturowych, czy sezonowych. Warto zatem posiadać lekkie rękawice narciarskie na warunki iście wiosenne, a także te, które zagwarantują naszym dłonią ciepło nawet podczas najbardziej srogiej zimy. Do tego dochodzą jeszcze jednopalczaste rękawice, które odpowiadają za ciepło w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Jaki poziom wodoodporności wybrać?

Dobre rękawice narciarskie dostarczają nam nie tylko odpowiednią protekcje przed wychłodzeniem wrażliwych na ten aspekt dłoni. Powinny również chronić dłonie przed wodą i wiatrem. Do tego celu w wyższej klasy rękawicach narciarskich stosuje się specjalne membrany, a najczęściej Gore-TexⓇ.

Membrana ta gwarantuje najwyższy stopień protekcji przed wodą z topniejącego śniegu. Oprócz tego tkanina taka odprowadza nadmiar wilgoci z wnętrza dłoni, nie dopuszczając do ich przegrzania, a tym samym przepocenia.

Rozmiar – Jak dobrać rękawice narciarskie?

Najbardziej istotnym parametrem podczas zakupów rękawic zwłaszcza przez Internet powinien być nasz obwód dłoni. Mierzymy go około 1 cm od podstawy palców. Tabelka rozmiarów producenta powinna maksymalnie ułatwić zakup właściwego produktu.

Pułapką może okazać się zakup zbyt małych rękawic. Nasze ruchy dłonią w takich rękawicach będą skrępowana, mało precyzyjne, a także ucierpi na tym izolacja. Chwyt rękojeści kijków będzie wyraźnie osłabiony.

By chronić odpowiednio przed zimnem rękawice musi dostarczyć odrobinę luzu dłonią. Toteż lepiej wybrać rękawice większe, niż te za małe.

Mankiety długie, czy krótkie?

Jeżeli preferujemy długie rękawy w kurtkach narciarskich to wybierzmy rękawice narciarskie o krótkim mankiecie.

Spotkamy tez w znakomitej większości rękawice narciarskie z długim mankietem. Wówczas rękaw kurtki wkłada się pod rękawice. W rezultacie zyskujemy pełne uszczelnienie tego newralgicznego miejsca z gwarancją, że nie dostanie się tam wiatr, a przede wszystkim śnieg. Taki mankiet zapewnia najwyższy stopień komfortu termicznego.

Rękawice narciarskie z ochraniaczami?

Jak dobrać rękawice narciarskie Rękawice narciarskie LEKI Worldcup Race Coach Flex S GTX Black Ice Lemon 2020
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Chcąc zapewnić dłuższą żywotność, a także odpowiedni poziom ochrony producenci stosują specjalne wzmocnienia na kostkach palców oraz ich nasady, czy w wewnętrznej części.

Wzmocnienia od strony wewnętrznej przyczyniają się do tego, że rękawice posłużą nam przez wiele kolejnych sezonów, natomiast kevlarowe osłony na kostki przydarzą się przede wszystkim podczas jazdy między tyczkami.

Kiedy będziemy sunąć z wysoką prędkością i zdarzy nam się uderzyć w tyczkę, nie odczujemy bólu oraz naszym palcom nie przytrafi się kontuzja.

Współczesne rękawice narciarskie powinny mieć jeszcze co najmniej na jednym z palców gumowe wykończenie opuszków, aby można było bez zdejmowania rękawic nawigować ekranem dotykowym w telefonie.

Ciepło podczas jazdy zapewni nam również bielizna termoaktywna, która można dostać teraz u nasz w szczególnie atrakcyjnej cenie.

Jak dobrać rękawice narciarskie? Zadzwoń do SnowSport.pl i posłuchaj naszych rad!

Jak dobrać rękawice narciarskie
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Rękawice narciarskie znajdziesz w naszym największym w Polsce sklepie sportów zimowych na snowsport.pl. Zachęcamy także do przeczytania naszej poprzedniej publikacji Rękawice Narciarskie Reusch 2021 – Zadbaj O Swoje Dłonie!.

No Comments

Post a Comment