SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7723
post-template-default,single,single-post,postid-7723,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak przechowywać narty poza sezonem? – poradnik

jak przechowywać narty poza sezonem

Jak przechowywać narty poza sezonem? – poradnik

5/5 - (1 ocena)

Obecny sezon zimowy nieuchronnie zmierza ku końcowi. Niestety, światowa pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu narciarzy oraz snowboardzistów musiało zrezygnować ze swoich planów dotyczących zakończenia sezonu. Dlatego w obecnej sytuacji warto zadbać przynajmniej o dobre zabezpieczenie sprzętu, aby bezpiecznie doczekał on następnej zimy. Zatem jak przechowywać narty poza sezonem, żeby były one w 100% bezpieczne?

Jak przechowywać narty poza sezonem? – czyszczenie i konserwacja

Na naszym blogu pojawiło się już kilka poradników dotyczących konserwacji sprzętu narciarskiego po zakończeniu sezonu. Wynika to z faktu, że brak odpowiedniej dbałości prowadzi do szybkiego zużycia sprzętu. Tym samym jego żywotność również staje się dużo krótsza. Dlatego każdy narciarz powinien zadbać o to, aby po zakończeniu sezonu poświęcić nieco uwagi swojemu wyposażeniu. Co należy zrobić w pierwszej kolejności?

jak przechowywać narty poza sezonem

Przede wszystkim trzeba pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu sprzętu. Jest to bardzo istotne, gdyż podczas jazdy mnóstwo różnych zanieczyszczeń osadza się na nartach oraz butach. Dodatkowo w przypadku butów narciarskich dochodzi kwestia wzmożonej potliwości stóp w trakcie wysiłku. Przez to z ich wnętrza może unosić się dość nieprzyjemny zapach. Jak sobie z tym poradzić? Tak naprawdę zwykły spray dezynfekujący pozwoli pozbyć się tego problemu. Jeżeli zaś chodzi o powierzchnię nart, warto je oczyścić przy pomocy wilgotnej szmatki. Następnie wystarczy pozostawić sprzęt do wysuszenia.

Kolejnym krokiem będzie wspomniana konserwacja sprzętu narciarskiego. Pod tym pojęciem kryje się kilka bardzo istotnych czynności, takich jak: smarowanie nart, pokrycie desek środkiem impregnującym oraz poluzowanie wiązań. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w naszych poradnikach:

konserwacja nart

Jak przechowywać narty poza sezonem? – pokrowiec oraz odpowiednie miejsce

Zdecydowanie najlepszym sposobem na bezpieczne przechowywanie sprzętu narciarskiego jest specjalny pokrowiec. Takie futerały posiadają budowę umożliwiającą umieszczenie w ich wnętrzu jednej lub dwóch par nart. Co więcej, niektóre większe pokrowce pozwalają nawet na jednoczesne przechowywanie butów oraz desek. Dzięki temu całe wyposażenie będzie w jednym miejscu!

Jeżeli ktoś nie posiada takiego futerału, serdecznie polecamy pokrowiec SnowSport Prestige Double Ski Bag 2020. Jego głębokie wnętrze umożliwia jednoczesne przechowywanie dwóch par nart oraz kompletu akcesoriów. Dlatego jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Co więcej, cena naszego pokrowca wynosi tylko 129 złotych.

Jak przechowywać narty poza sezonem – pokrowiec na narty

Ostatnią kwestią są odpowiednie warunki przechowywania sprzętu. Tutaj ważne jest to, aby narty były trzymane w suchym miejscu o temperaturze pokojowej. Ponadto należy chronić je przed działaniem promieni słonecznych. Jednocześnie warto pamiętać o tym, żeby nie wywierać żadnego dodatkowego nacisku na przechowywany sprzęt (np. poprzez umieszczenie na nim innych pakunków). Takie działanie może bowiem prowadzić do powstania odkształceń i uszkodzenia nart.

No Comments

Post a Comment