SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1431
post-template-default,single,single-post,postid-1431,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak przygotować dziecko na narty – o czym należy pamiętać?

dziecko na nartach

Jak przygotować dziecko na narty – o czym należy pamiętać?

Wspólny wyjazd na narty z dzieckiem to połączenie wypoczynku ze sportem. Jak przygotować dziecko na narty? Aby jednak mieć poczucie, że zrobiło się wszystko jak należy, przygotowanie dziecka na stok jest bardzo ważne. Jak przygotować dziecko na stok. O czym należy pamiętać ? W tym artykule napiszemy kilka zdań na temat doboru sprzętu, o czym należy pamiętać, czego nie zapomnieć zabrać na stok, przygotowaniu fizycznym i bezpieczeństwie dziecka na stoku, gdzie najlepiej stawiać pierwsze kroki.

Jak przygotować dziecko na narty – Dobór sprzętu

Aby dziecko czuło się komfortowo na stoku, należy zadbać o wygodne buty, nie mogą być one za duże ani za małe. Długość nart dostosowujemy do umiejętności dziecka. Na początek powinny być one na wysokość pachy, kiedy dziecko samodzielnie już jeździ, narty ustawione pionowo powinny sięgać mu do brody, dla bardziej zaawansowanych narty dla dzieci powinny sięgać mniej więcej od wysokości oczu do czubka głowy. Następna ważną rzeczą jest kask narciarski dziecięcy oraz gogle narciarskie dziecięce, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także wiatrem i śniegiem. Jak już wspominamy o promieniowaniu UV warto dodać, iż na pewno przyda się krem ochronny na buzię. Dodatkowymi ważnymi rzeczami będą wygodne spodnie, kurtka i rękawiczki, w których z łatwością nasza pociecha utrzyma kijki.

Przygotowanie dziecka na narty

Znaczącym element, gdy wiemy dużo wcześniej, iż wakacje, urlop, czy ferie zimowe spędzimy na stoku jest przygotowanie fizyczne. Dobrze by dziecko, jak i my sami wzmocniło mięśnie, warto wtedy zapisać je na zajęcia lub ćwiczyć samemu w domu.

Gdzie uczyć dziecko aby nie stracić go z pola widzenia?

Na stoku ważne jest bezpieczeństwo, szczególnie jeśli mówimy tutaj o dzieciach. Gdy nasze dziecko na stoku będzie stawiało pierwsze kroki warto jest skorzystać z miejsc specjalnie do tego wydzielonych. Dla najmłodszych są wydzielone tereny, wyposażone w specjalne urządzenia, które ułatwiają im poruszanie się na nartach, czy snowboardzie. Bardzo dobrym miejscem na początek będzie tzw. “ośla łączka”, czyli płaski stok, wyciąg taśmowy, gdzie staje się wraz z nartami. Dla bardziej zaawansowanych dobre będą wyciągi talerzykowe.

No Comments

Post a Comment