SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

4844
post-template-default,single,single-post,postid-4844,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak przygotować narty do sezonu zimowego?

jak przygotować narty

Jak przygotować narty do sezonu zimowego?

Sprzęt narciarski po sezonie powinien zostać zakonserwowany. Przygotowania wymaga on również przed rozpoczęciem kolejnego, co tyczy się głównie nart. Jak przygotować narty do sezonu, aby przez zimowe miesiące służyły one użytkownikowi jak najlepiej, a przy tym gwarantowały najwyższy poziom bezpieczeństwa?

Jak przygotować narty krok po kroku?

Przygotowanie nart to proces, o którym wielu miłośników zimowego szaleństwa zapomina. To błąd, ponieważ dobrze przygotowany sprzęt nie tylko wydłuża jego żywotność, ale też wpływa na bezpieczeństwo. Oczywiście zadanie to można zlecić serwisowi, choć nie jest to proces szczególnie trudny. W drodze oszczędności zająć się tym można osobiście. Wystarczą odpowiednie narzędzia, o których pisaliśmy w artykule pt. Własnoręczna konserwacja nart – przegląd niezbędnych akcesoriów. Tak więc, jak przygotować narty w domu?

Jak zadbać o wiązania?

Przede wszystkim należy zadbać o wiązania narciarskie, a to dlatego, że wskutek eksploatacji to ich stan ulega najszybszemu zużyciu. Jako że wiązania mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo i ich zerwanie może skończyć się groźną kontuzją, mocno wyeksploatowane elementy należy wymienić na nowe.

jak przygotować narty

Jak właściwie woskować narty?

Jak przygotować narty do sezonu, aby cieszyć się płynną i dynamiczną jazdą? Ważne, aby je właściwie nawoskować. Dzięki temu narty uzyskają właściwy poślizg, a ich użytkownik po stokach szusować będzie mógł z odpowiednią prędkością. Przy woskowaniu nart warto pamiętać, aby ich spodniej części nie pokrywać zbyt dużą ilością środka smarnego, co może skutkować późniejszymi problemami z zatrzymaniem. Warto przy tym dopilnować, aby smar był odpowiedni dla charakterystyki śniegu oraz warunków pogodowych.

jak przygotować narty

Jak naostrzyć krawędzie nart?

O ile wielu narciarzy nart nie serwisuje w ogóle, to jeśli się na ten zabieg decydują, zapominają o krawędziach. Dlaczego ich naostrzenie jest tak ważne? Narty, których krawędzie nie są ostre, znacznie gorzej radzą sobie na mocno ubitym śniegu. Poza tym ostre krawędzie to prostsze manewrowanie w ciasnych zakrętach, jak i hamowanie podczas zjazdu z ostrego zbocza.

jak przygotować narty

Jak transportować narty?

Wyjaśniliśmy, jak przygotować narty do sezonu. Równie ważny jest ich transport. Nie wystarczy bowiem spakować ich do samochodu i wyjąć na stoku, mając nadzieję, że podczas transportu nie uległy one uszkodzeniu. Chcąc utrzymać narty w odpowiednim stanie, należy transportować je w specjalnie przeznaczonych do tego pokrowcach na narty. Jako że są one dodatkowo utwardzone i posiadają wewnętrzne wypełnienie, narty nie ulegną w nich porysowaniu i nie stracą swoich właściwości. Wybierając pokrowce narciarskie, warto postawić na produkty posiadające oddzielną kieszonkę na kijki.

Skoro wiecie już, jak przygotować narty, warto poświęcić chwilę temu procesowi. Ich właściwy serwis pozwoli cieszyć się pełną funkcjonalnością nart w sezonie. Dodatkowo użytkownikowi posłużą one na dłużej, zapewniając przy tym komfort oraz bezpieczeństwo szusowania. Później zostanie już tylko odpowiednio się ubrać i ruszać na stok, oddając się zimowemu szaleństwu.

Co do ubrania narciarza, a w zasadzie jego wewnętrznej warstwy, więcej pisaliśmy w artykule pt. Bielizna termoaktywna – niezbędna na stoku. Narciarz znajdzie tam kluczowe informacje o tego rodzaju bieliźnie, jak i najlepszych jej producentach.

No Comments

Post a Comment