SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7738
post-template-default,single,single-post,postid-7738,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak zabezpieczyć snowboard po sezonie?

jak zabezpieczyć snowboard po sezonie?

Jak zabezpieczyć snowboard po sezonie?

Tegoroczna zima zakończyła się w bardzo nieoczekiwany sposób. Przez to snowboardziści z całego świata musieli odwołać zaplanowane wyjazdy i zostać w domu. Oczywiście w obliczu wcześniejszego końca sezonu każdy pasjonat jazdy na desce powinien zadbać o zabezpieczenie swojego wyposażenia. Pod tym względem istotna jest zarówno konserwacja sprzętu, jak i jego bezpieczne przechowywanie. Toteż w tym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących tego, jak zabezpieczyć snowboard po sezonie.

Jak zabezpieczyć snowboard po sezonie? – czyszczenie i regulacja

Cały proces posezonowej konserwacji sprzętu należy rozpocząć od dokładnego czyszczenia. Jeżeli deska i buty były regularnie myte po każdej jeździe, wówczas ich czyszczenie będzie dużo prostsze. Natomiast w przeciwnym wypadku należy poświęcić im znacznie więcej uwagi i zadbać o dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz zanieczyszczeń. Następnie umyty sprzęt należy pozostawić na kilka godzin w suchym miejscu.

jak zabezpieczyć snowboard po sezonie?

Drugim etapem prac będzie szeroko rozumiana konserwacja sprzętu. Zatem jak zabezpieczyć snowboard po sezonie? Po pierwsze, oczyszczoną powierzchnię deski warto pokryć specjalnym smarem lub środkiem impregnującym. Takie preparaty zawierają bowiem mieszankę różnych substancji, które zabezpieczają sprzęt przed utratą posiadanych właściwości. Następnie trzeba skupić się na poluzowaniu wiązań snowboardowych. Dlaczego? Ponieważ przechowywanie wiązań w stanie stałego naprężenia doprowadzi do ich szybszego zużycia. Z tego względu warto je poluzować, a pomóc w tym może klucz Burton Bullet Tool 2020. Jest to bardzo praktyczne urządzenie do regulacji wiązań, które składa się z klucza płaskiego i dwóch kluczy krzyżakowych. Co więcej, kompaktowy rozmiar tego urządzenia sprawia, że można je przechowywać w kieszeni nawet podczas jazdy! Tym samym z pewnością będzie to dobra inwestycja na przyszłość. Klucz Burton Bullet Tool 2020 jest dostępny w cenie 99 złotych.

jak zabezpieczyć snowboard po sezonie – klucz do wiązań Burton

Po zakończeniu konserwacji deski snowboardowej trzeba skupić się na butach. Na szczęście tutaj wszystko sprowadza się w zasadzie do umycia powierzchni i wnętrza obuwia. Warto również sprawdzić, czy buty nie wymagają np. wymiany sznurówek. Jeśli wszystko będzie w porządku, obuwie należy pozostawić do wysuszenia.

Jak zabezpieczyć snowboard po sezonie? – pamiętaj o pokrowcu!

Niestety, wszystkie opisane zabiegi nie przyniosą efektu, jeżeli później sprzęt snowboardowy będzie przechowywany w niewłaściwych warunkach. Dlatego w tym aspekcie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie trzymanie go w pokrowcu. Profesjonalny futerał na sprzęt snowboardowy zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią, a ponadto zapobiega ewentualnemu porysowaniu wyposażenia.

jak zabezpieczyć snowboard po sezonie – pokrowiec

Nasza firma już od kilku lat zajmuje się produkcją futerałów przeznaczonych do przechowywania sprzętu sportowego. Z tego względu możemy polecić wszystkim snowboardzistom zakup pokrowca na deskę SnowSport Prestige 2020. Jego miękkie wnętrze oraz wzmocniona konstrukcja pozwoli na bezpieczne przechowywanie i transport deski. Jeżeli zaś chodzi o buty snowboardowe, tutaj polecamy nasz plecak SnowSport Presige Boot Backpack 2020.

plecak na buty snowboardowe SnowSport Prestige

No Comments

Post a Comment