SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1805
post-template-default,single,single-post,postid-1805,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jaką deskę wybrać na snowboard? Część 1.

snowboard

Jaką deskę wybrać na snowboard? Część 1.

Tak ogromny wybór desek snowboardowych, jaki obecnie jest na rynku może wprawić konsumentów w  zakłopotanie. Zatem w jaki sposób znaleźć się w gąszczu tak wielkiej ilości modeli i jaki dobrać snowboard, która sprosta naszym najmniejszym oczekiwaniom?

 


Trzeźwo oceń swoje umiejętności

Przypadkowe kupno ekwipunku przerastającego umiejętności początkujących adeptów snowboardu ma bardzo zły wpływ, jeśli chodzi o progres w kształceniu techniki jazdy. Spowodowana przez to niewygoda i brak komfortu jazdy może również negatywnie wpłynąć na morale i niepotrzebnie zniechęcić do wspaniałego sportu jakim jest jazda na snowboardzie i obniżyć wiarę w swoje umiejętności. Na początku trzeba więc dokonać realnej oceny swoich możliwości, przykładając wagę do takich czynników, jak bagaż doświadczeń czy bezpieczeństwo na stoku. Kupno ekwipunku trzeba więc dopasować do poziomu umiejętności. Nie w każdym przypadku  najdroższy sprzęt będzie w danym wypadku najbardziej odpowiedni.

 

Snowboard dla początkujących

snowboard

W czasie zdobywania pierwszych doświadczeń w jeździe na desce snowboardowej najważniejszy jest dobór właściwego sprzętu, który zagwarantuje jak najszybszy progres w nauce. Mniej ważną jest zatem kwestia zastosowania deski i ambicji snowboardzisty w odniesieniu przyszłego stylu poruszania się na niej. Optymalnym wyborem są deski typu all-mountain, których profil  konstrukcji jest najbardziej uniwersalny. Trzeba przywiązywać wagę do stopnia twardości deski, tzw. flex. Użytkownikom rozpoczynających przygodę z tą dyscypliną sugeruje się aby wybierać miękkie deski, które z mniejszą precyzją wykonują polecenia snowboardzisty. Zaoszczędzi nam to dużej ilości upadków na wstępie lekcji jazdy. Następną kluczową kwestią jest długość deski. Jeżeli chodzi o początkujących adeptów jazdy na stoku możemy skusić się na dobór deski, która będzie dosięgać do naszego podbródka lub jeszcze mniejszej, za sprawą czego szlifowanie podstaw stanie się łatwiejsze oraz sprawi dużą dozę przyjemności. Musimy pamiętać również o masie.

Twórcy snowboardów podają dedykowany zakres masy użytkownika, któremu snowboard jest przeznaczony. Ważne jest, aby stosować się do tych zaleceń, ponieważ ma to znaczący wpływ na poczucie stabilności oraz bezpieczne poruszanie się.

 

Pamiętaj że równie ważne jak dobór deski jest dobór odpowiednich butów.

No Comments

Post a Comment