SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1920
post-template-default,single,single-post,postid-1920,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jaką deskę wybrać na snowboard? Część 2.

Jaką deskę wybrać na snowboard? Część 2.

W jaki sposób można odnaleźć się w gąszczu modeli i jaki dobrać snowboard, tak by sprostał naszym oczekiwaniom? Dalszy ciąg artykułu.


Deska dla średnio zaawansowanych snowboardzistów

deski snowboardowe

Mając kilka sezonów jazdy na stoku za sobą, kiedy będziemy czuć się już bardzo pewnie, możemy pomyśleć o kupnie twardszej i szybszej deski. Zależnie od preferowanej przez nas techniki jazdy wybór zawęża się do trzech podstawowych rodzajów. Oprócz wymienionej wcześniej all-mountain opłaca się pomyśleć także o desce freestylowej i freeridowej. Ta pierwsza idealnie sprawdzi się w wykonywaniu akrobacji oraz tricków. Za sprawą dłuższego nosa świetnie odnajdzie swoje zastosowanie również w czasie jazdy w śnieżnym puchu. Deski typu freeride dopasowują się do poruszania się we wszystkich warunkach. Charakteryzują się bardziej rozbudowaną szerokością, co skutkuje świetnym radzeniem sobie w jeździe na świeżym śniegu. Snowboard przeznaczony dla wyćwiczonego amatora snowboardingu powinien być dłuższy w porównaniu do deski osób rozpoczynających jazdę, za sprawą czego zagwarantowany będzie podwyższony stopień stabilności podczas szybszej jazdy. Umownie przyjęło się, iż deski dla średnio zaawansowanych użytkowników swoją długością powinny dosięgać minimalnie do podbródka, a nawet czoła.

deski snowboardowe

Snowboard dla zaawansowanych

Deski dla doświadczonych użytkowników odznaczają się największym stopniem twardości, co przekłada się na duże poczucie bezpieczeństwa również przy osiąganiu największych prędkości. Najszybsze są deski gigantowe, dostosowane do poruszania się na najtwardszych stokach. Deski slalomowe wybiera się krótsze, co łącząc się z dużą skalą twardości powoduje, że bardzo szybko reagują na ruchy snowboardzisty, dzięki czemu możemy szybciej pokonywać najostrzejsze zakręty. Dla pasjonatów powietrznych ewolucji, a także poruszania się w puchu producenci przygotowali także specjalne, zaawansowane modele desek freestylowych i freeridowych.

Szerokość snowboardu

Osobną kwestią jest wybór szerokości deski snowboardowej, zależna od długości stopy użytkownika. Trzeba przy tym przyjąć zasadę, aby but snowboardowy wpięty w wiązanie nie odstawał za deskę więcej niż 2 cm po obu stronach. Szerokie deski bardzo przydają się miłośnikom stylu freeridowego, ponieważ gwarantują znacznie większą stabilność jazdy po głębokim śniegu. Deska wąska zaś pozwala na łatwe przechodzenie z krawędzi na krawędź, za sprawą czego deska jest niezwykle zwrotna. Dobranie deski snowboardowej nie jest proste, należy bowiem pamiętać, aby wziąć pod uwagę parę istotnych czynników, jak wzrost, masa, długość stopy, a nade wszystko umiejętności oraz styl jeżdżenia. Zagwarantuje to kupno sprzętu, który na pewno zaspokoi nasze potrzeby.

Pamiętaj że równie ważne jak dobór deski jest dobór odpowiednich butów.

No Comments

Post a Comment