SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

14812
post-template-default,single,single-post,postid-14812,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jaką długość kijków narciarskich wybrać?

Jaką długość kijków narciarskich wybrać

Jaką długość kijków narciarskich wybrać?

Jaką długość kijków narciarskich wybrać? To niezwykle ważny element naszego ekwipunku, dlatego nie wybierajmy ich kierując się wyłącznie ceną i kolorem. Odpowiednio dobrany ich rozmiar i model może znacząco przyczynić się do sprawności i wydajności poruszania się na nartach. Niezbędne do jazdy po przygotowanym stoku i w puchu. Czym zatem kierować wybierając kijki narciarskie dla siebie?

Po co nam potrzebne kijki?

Jaką długość kijków narciarskich wybrać
Jaką długość kijków narciarskich wybrać?

Przydatne przede wszystkim na płaskim terenie. Wówczas odpowiednia praca ramion i odpychanie się kijkami może znacząco wpłynąć na prędkość Twojego poruszania się. Niezbędne również podczas jazdy krokiem łyżwowym. Wówczas umożliwiają sprawne przemieszczanie się i utrzymanie odpowiedniego balansu.

Należy podkreślić, że przydatne będą również podczas zjazdów. Pomogą zachować równowagę, wspomagają na zakrętach. Wpływają również na poziom kontroli jazdy i wspierają w wytracaniu prędkości.

Nieodzowne również dla początkujących. Docenisz ich zalety na zmrożonym i twardym podłożu.

Jaką długość kijków narcairskich wybrać?

Ich długość wybieramy przede wszystkim na podstawie naszego wzrostu. Podczas zakupów możesz chwycić kijek odwrotnie niż za rękojeść, kierując ją do dołu, a grot do góry. Chwyć go teraz tuż nad talerzami. Jeżeli kijek jest odpowiedniej długości to po oparciu rękojeści o podłogę – łokieć powinien być zgięty pod kątem 90°, a ramiona ułożone wzdłuż ciała. Technika ta dotyczy tylko narciarstwa zjazdowego. Zupełnie innymi prawidłowość rządzą się tożsame produkty, ale przeznaczone do innych dyscyplin narciarstwa.

Tabela doboru długości kijków do nart zjazdowych

Zatem wręcz totalnie inne kryteria doboru powinniśmy przybrać wybierając kijki do nart biegowych. Do jazdy poza trasami, czy freeride musimy wybrać dłuższe kijki, gdyż te posiadają inklinacje do zakopywania się w puchu. Krótkimi kijami zwyczajnie nie przedostaniemy się do cięższej, bardziej ubitej warstwy śniegu. Dopiero ona pozwala na prawidłowe odepchnięcie się. Stąd konieczność wybierania kijków większej długości.

Podobnie sytuacja ma się w skitouringu. Tam preferowane są dłuższe kijki, gdyż wygodniej jest się nimi odpychać w czasie podchodzenia. Większa długość może być tam kłopotliwa w czasie schodzenia, dlatego najlepsze będą do tej dyscypliny specjalne kijki teleskopowe. Posiadają one niezwykle przydatną opcje regulacji w kilku rozmiarach. Najczęściej dwóch lub trzech. Będziemy mogli w wyniku tego udogodnienia zawsze w tak ekstremalnych warunkach dopasować pożądaną długość kijka narciarskiego.

Wybór kijków narciarskich nie jest zatem tak oczywisty. Jednak za sprawą tego poradnika już wiesz jak wybrać prawidłową długość tego sprzętu. Pozostaje tylko wybrać się na stok i cieszyć się spędzonym na stoku.

Kijki narciarskie 2023 znajdziejsz na SnowSport!

Jaką długość kijków narciarskich wybrać
Jaką długość kijków narciarskich wybrać?

Kijki narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Co To Jest Flex W Butach Narciarskich?

No Comments

Post a Comment