SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

14875
post-template-default,single,single-post,postid-14875,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jakie gogle narciarskie wybrać?

Jakie gogle narciarskie wybrać

Jakie gogle narciarskie wybrać?

Jakie gogle narciarskie wybrać? Aktualnie gogle wyparły okulary na stokach. Chronią one skutecznie Twoje oczy podczas w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki nim możesz również wyrazić swój styl. Jaki zatem sprzęt wybrać dla siebie by móc zawsze cieszyć się nienaganną wizją?

Wybierz gogle, a nie okulary

Chronią one przede wszystkim w pełni Twoje oczy oraz twarz podczas jazdy na nartach. Oznaczają jednocześnie skuteczną protekcję przed promieniowaniem ultrafioletowym. Warto zaznaczyć, że intensywność promieniowania słonecznego zwiększa się wraz ze wzrostem wysokości w górach. Zachodzi tam nawet ryzyko wystąpienia ślepoty śnieżnej. Tym bardziej ważna jest w tych warunkach ochrona wzroku.

Musimy też wiedzie, że podczas słonecznych dni w górach natężenie światła jest niesamowicie intensywne. W rezultacie niezbędne będą Tobie soczewki filtrujące światło, by uniknąć oślepienia, czy też zmęczenia wzroku. Natomiast kiedy na stoku nie będzie intensywnego światła to dobre soczewki w goglach narciarskich powinny przepuszczać światło, ale wciąż zatrzymywać na swojej powierzchni 100% promieniowania UV. Ułatwia to poczucie orientacji w terenie.

Ochrona nie tylko przed słońcem

Atomic 2023

Dobrze dobrane gogle zapewniają skuteczną protekcję przed podmuchami zimnego wiatru na twarz. Przy opadach atmosferycznych będą ponadto chronić przed śniegiem oraz deszczem. Do Twoich oczu nie dostaną się również ostre przedmioty jak np. gałęzie drzew.

Jakie soczewki wybrać w goglach narciarskich?

Współczesne soczewki w goglach narciarskich zwielokrotniają komfort wizji. Ponadto wszystkie gogle i ich soczewki muszą być zgodne z normą EN174, a także filtrować 100% promieniowania UV, a te jest wyjątkowo szkodliwe dla Twoich oczu.

Wymienione poniżej kategorie informują ile światła jest filtrowane. Kategoria 0 przepuszcza 80% światła. W rezultacie będzie najlepsza do jazdy nocnej. Kategoria 1 przepuszcza 44-80% światła. Wzorowa na słabą pogodę i mgłę. Kategoria 2 przepuszcza 43% do 18% światła. Dobra na pochmurne dni. Kategoria od 3 od 8% do 18% przepuszcza światła. Odpowiednia do szusowania w słoneczne dni. Kategoria 4 wpuszcza mniej, niż 8% światła. To szybka do wspinaczki wysokogórskiej, gdzie światła jest najwięcej.

Co to są soczewki fotochromatyczne?

Stanowią specjalne szybki z elementami pigmentu, który reaguje na rozmaite natężenie światła. Innymi słowy dostosowują się do warunków pogodowych. Prasują zwykle od kategorii 1 do kat. 3. Nie ma co się dziwić, że takie soczewki będą droższe. Mimo wszystko zyskują coraz większe uznanie. Zastępują one kilka gogli, więc finalnie możesz zaoszczędzić posiadając takie jedne gogle.

Wybierz gogle z polaryzacją i anti-fog

Takie gogle będą zmniejszać ilość odblasków świetlnych. Teraz już większość produktów posiada specjalną powłokę anti-fog zapobiegającą parowaniu.

Gogle sferyczne, czy cylindryczne?

Jakie gogle narciarskie wybrać
Jakie gogle narciarskie wybrać?

Cylindryczne, są szerokie. W wyniku tego oferują rozległe pole widzenia. Ich styl też przykuwa uwagę. Sferyczne tworzy się na bazie sfery. Posiadają trójwymiarowy kształt. Serwują nie tylko szerokie, ale także horyzontalne i wertykalne pole widzenia.

Wybierając gogle zwróćmy również uwagę na to, aby były wentylowane. W wyniku tego zmniejszymy ryzyko parowania gogli. Dobre gogle powinny być do tego wyściełane gąbką, która nie będzie podrażniać twarzy. Na rynku znajdziemy również produkty z pełną ramką, bądź bezbramkowe. Gogle bezbramkowe są coraz bardziej popularne. Zapewniają szerokie pole widzenia oraz stylowo, nowocześnie wyglądają. Na sklepowych półkach odnajdziemy jeszcze gogle OTG. To sprzęt dla osób noszących okulary. Zmieścimy pod szkiełkami nasze okulary korekcyjne, a ich wydajny system wentylacji przeciwdziała parowaniu szkieł korekcyjnych oraz szybki.

Gogle narciarskie 2023 znajdziejsz na SnowSport!

Jakie gogle narciarskie wybrać
Jakie gogle narciarskie wybrać?

Gogle narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Jaką Długość Kijków Narciarskich Wybrać?

No Comments

Post a Comment