SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5087
post-template-default,single,single-post,postid-5087,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jakie narty dla początkujących?

jakie narty dla początkujących

Jakie narty dla początkujących?

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z narciarstwem i zastanawiacie się, jakie narty dla początkujących będą najlepsze, koniecznie przeczytajcie ten artykuł! Dowiecie się w nim:

  • na jakie elementy należy zwrócić uwagę przed ich zakupem,
  • jaki typ nart będzie najodpowiednejszy dla osób początkujących,
  • jakie narty są dobre dla dzieci,
  • jakie przykładowe modele nart możecie znaleźć w naszym sklepie.

Jakie narty dla początkujących?

Przy wyborze nart trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ich długość oraz promień. Początkującym zaleca się raczej krótszy rozmiar ze względu na możliwość dużej zwrotności ułatwiającej naukę jazdy. Co ważne, narty powinny być dłuższe o 15-20 cm od wzrostu narciarza. Powinno się je także dopasować do wagi osoby chcącej rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem – większa waga wiąże się z wyborem dłuższych nart. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar nart, ponieważ krótkimi łatwo się steruje, ale za krótkie cechują się małą stabilnością. Do innej istotnej kwestii należy promień skrętu. Wyróżnić można trzy rodzaje promieni: mały o długości 10-14 m, średni o długości 14-16 m oraz długi wynoszący 16-21 m. Osobom początkującym zaleca się narty o średnim promieniu, ponieważ nie mają one jeszcze wyrobionych preferencji pod tym względem. Należy jednak wiedzieć, że narty o długim promieniu oznaczają bardziej stabilny oraz dłuższy skręt, a te o krótkim promieniu – szybszy i krótszy skręt. Innym czynnikiem, który warto wskazać jest miękkość nart warunkująca swobodę w poruszaniu się, ponieważ nie wymagają użycia większej siły podczas wykonywania skrętu.

jakie narty dla początkujących

 

Jakie narty kupić?

Najlepszy typ nart dla początkujących to easy carver. Nadają się one do jazdy niskim lub średnim tempem, a także odznaczają się miękkością, lekkością i swobodnym skrętem. Opróczt tego, można wypróbować również narty zjazdowe. Mają one płaskie oraz długie płozy (części nart, które zapewniają posuwanie się po śniegu), dzięki czemu jakość ślizgu jest większa. Odpowiednie modele tego typu nart to m.in.: Volkl, Salomon, Atomic Nomad Smoke. Pierwszy z nich gwarantuje właściwą sztywność piętki, a Atomic swobodę i płynność podczas jazdy.

Narty dla dzieci

Dla dzieci rozpoczynających naukę narciarstwa polecamy narty: Head Supershape Team, Atomic Redster J2Atomic Vantage Girl X. Są one przeznaczone specjalnie z myślą o najmłodszych. Charakteryzują się lekkością, stabilnością i wytrzymałością. Zapewniają płynność skrętów oraz łatwość sterowania. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat poszczególnych modeli, kliknijcie na ich nazwę.


Jeśli zastanawiacie się, jakie narty dla początkujących kupić, serdecznie zapraszamy na stronę naszego sklepu: https://snowsport.pl/ .

Zachęcamy również do przeczytania artykułu na naszym blogu dotyczącego przygotowania nart na sezon zimowy: https://snowsport.pl/blog/jak-przygotowac-narty-do-sezonu-zimowego/.

Życzymy udanej nauki jazdy na nartach!

 

No Comments

Post a Comment