SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

17116
post-template-default,single,single-post,postid-17116,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jakie narty dla początkujących kupić?

Jakie narty dla początkujących kupić

Jakie narty dla początkujących kupić?

Oceń ten artykuł.

Jakie narty dla początkujących kupić? Jeśli poszukujesz nart dla początkujących, kluczowe znaczenie ma ich miękkość i elastyczność, które mają bezpośredni wpływ na komfort podczas jazdy. Narty o zbyt sztywnej konstrukcji mogą sprawić trudności w operowaniu nimi bez odpowiedniej techniki. Dlatego też narty o twardszej konstrukcji zazwyczaj przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy.

Jakie narty dla początkujących kupić?

Jakie narty dla początkujących kupić?
Jakie narty dla początkujących kupić?

Sprzęt narciarski, który umożliwia zjazd na różnorodnych stokach, można podzielić na trzy główne kategorie: narty dla początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych narciarzy, którzy mają za sobą wiele tras. Oczywiście, każda z tych kategorii różni się określonymi parametrami, które pomagają albo w ułatwieniu nauki jazdy, albo w lepszym wykorzystaniu zaawansowanych umiejętności. Warto zauważyć, że producenci często oferują uniwersalne modele nart, które są dostosowane zarówno do potrzeb początkujących, jak i średniozaawansowanych narciarzy. Dzieje się tak, aby nie było konieczności kupowania kolejnej pary nart po przejściu przez wstępny proces nauki. Początkujący, a później średnio-zaawansowani narciarze powinni mieć duże wymagania co do rozwoju swoich umiejętności narciarskich, które mogą zostać zaspokojone nawet przez uniwersalne rozwiązania.

Oprócz twardości, istotnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru nart zjazdowych dla początkujących, jest tzw. taliowanie. Czyli szerokość nart w części przedniej. Ważne są także ich długość oraz profil, czyli promień skrętu. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych aspektów.

Jaką długość nart dla początkujących wybrać?

Salomon - Jakie narty dla początkujących kupić?
Salomon – Jakie narty dla początkujących kupić?


Przy wyborze długości nart należy uwzględnić zarówno wagę narciarza, jak i jego wzrost. Im cięższa jest osoba, tym powinna wybrać dłuższe narty. Jednocześnie im wyższa jest osoba, tym potrzebuje dłuższych nart. Waga ma szczególne znaczenie przy wyborze długości nart zjazdowych. Aby dokładnie dobrać długość nart, można skorzystać z specjalnych tabel, które uwzględniają parametry wagi i wzrostu. Jednakże prostszym podejściem jest dodanie do wzrostu od piętnastu do dwudziestu centymetrów.

Dla początkujących optymalne będą nieco krótsze narty niż standardowo. Zapewni to większą stabilność, mobilność i komfort podczas nauki. Krótsze narty umożliwiają także lepszą kontrolę skrętów, co jest istotne dla osób rozpoczynających naukę jazdy. W miarę rozwoju umiejętności można rozważyć zakup odpowiednio dłuższego modelu, który sprawdzi się podczas łatwych zjazdów po wyznaczonych trasach. Z czasem, dłuższe narty zjazdowe stanowią lepszy wybór.

Jaką szerokość nart dla początkujących wybrać?

Jakie narty dla początkujących kupić
Jakie narty dla początkujących kupić?

Taliowanie nart jest istotnym parametrem, który wpływa na osiągi podczas jazdy na stoku. Ogólna zasada mówi, że węższe narty oferują większe możliwości. Jednakże należy pamiętać, że narty przeznaczone dla początkujących powinny być nieco szersze, co zapewnia większą stabilność oraz lepszą przyczepność do podłoża. Szersze narty są również bardziej odpowiednie do jazdy po trudniejszych trasach. W przypadku nart do użytku na trasach nieprzygotowanych, zaleca się wybór nart zjazdowych poszerzonych w talii, o szerokości powyżej 75 mm.

Szerokość w środkowej części narty, gdzie następuje taliowanie, jest kluczowym elementem. Narty przeznaczone dla początkujących powinny mieć szerokość między 70 a 85 centymetrów. Podczas wyboru sprzętu należy zwrócić uwagę na trzy typy szerokości: w środkowej części, w dziobie i w piętce.

Sprzęt Narciarski Kupisz Na SnowSport.Pl, czyli w najlepszym sklepie narciarskim online!

Narty znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Jakie narty AllMountain wybrać?.

No Comments

Post a Comment