SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1439
post-template-default,single,single-post,postid-1439,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak przenieść jazdę na snowboardzie na następny poziom? Tips&Tricks

jazda na snowboardzie

Jak przenieść jazdę na snowboardzie na następny poziom? Tips&Tricks

Oceń ten artykuł.

Jazda na snowboardzie jest jednym z najbardziej ekscytujących sportów zimowych. Nauka jazdy na snowboardzie jest również jedną z najbardziej frustrujących. Po nauczeniu się, jak korzystać z wyciągu krzesełkowego, wykonywać podstawowe zakręty i pokonywać każdy niebieski szlak na górze, wielu snowboardzistów zatrzymuje się w rozwoju. Nie musisz jednak na zawsze pozostawać średnim snowboardzistą, a postęp w umiejętnościach jest łatwiejszy niż myśli większość snowboardzistów. Poniższe wskazówki zawierają wiedzę, jaka jest potrzebna, aby wjechać na wyższy poziom.

Nauka jazdy na snowboardzie – trenuj poza górą

Może nie być w stanie wpiąć nogi w deskę i podbić góry w poza sezonem, a jazda na snowboardzie może być odległą perspektywą, ale można trenować do tego kiedy śnieg wreszcie zacznie spadać. Osiągnięcie (i utrzymanie) formy jest sposobem na rozwinięcie umiejętności zanim trafisz na górę. Internet jest naładowany przydatnymi programami ćwiczeń dla snowboardzistów, więc kup członkostwo w siłowni i zacznij poprawiać swoją gibkość oraz siłę rdzenia i nóg.

Chociaż nie musisz być maniakiem fitnessu, aby ćwiczyć do jazdy poza sezonem, wielu snowboardzistów wybiera skateboarding, wakeboarding, surfing lub treningi na trickboardzie jako sposób na utrzymanie swoich snowboardowych mięśni w dobrym stanie. Podstawowe ćwiczenia, takie jak pływanie, bieganie i jazda na rowerze, pomogą Ci pozostać w formie podczas sezonu letniego. Nauka jazdy na snowboardzie to ciągłe podnoszenie sprawności. Trenowanie przed jazda na snowboardzie zmniejsza zakwasy i zapobiega urazom. Dzięki temu można bezpieczniej i szybciej się rozwijać, a jednocześnie poprawić swoją technikę o wiele szybciej.

jazda na snowboardzie

Nauka jazdy na snowboardzie – dopasuj swój sprzęt

Narzędzie, z którego korzystasz na górze, odgrywa dużą rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa i postępie jako snowboardzista. Kup swój snowboard w sklepie snowboardowym, gdzie ktoś wykwalifikowany pomoże Ci znaleźć deskę odpowiednią do twojego rozmiaru, stylu jazdy i celów. Znalezienie idealnej deski snowboardowej nie jest tak proste, jak wybranie ładnego wzoru graficznego i opłaca się uzyskać fachową pomoc w procesie wyboru. Jeśli zależy ci, aby znaleźć lepszą ofertę online, zadzwoń do firmy i porozmawiaj z pracownikami na temat twoich celów jako snowboardzista, dzięki czemu będą mogli pomóc ci osiągnąć idealną konfigurację.

Technika nauki jazdy na snowboardzie

Skup się na kolanach

Zapomnij o tym, co mówił twój pierwszy instruktor snowboardu – zakręty nie powinny być wykonywane ramionami. Kiedy snowboardzista idzie naprzód, uczy się, że noga główna jest tam, gdzie zaczynają się potężne, kontrolowane zakręty. Skoncentruj się na nacisku na przednie kolano, a zobaczysz, że Twoje zakręty stają się coraz szybsze i precyzyjne. Ćwicz szlifowani swoich zakrętów, wyrównując klatkę piersiową z twoimi udami i zginaj kolana, gdy wchodzisz na każdy zakręt. Wyjdź z zakrętu, wstając i wypuszczając nacisk na kolana. Twoje skręty będą wyglądać tak bez wysiłku, jak u twoich ulubionych profesjonalistów, w krótkim czasie.

Jedź na switchu

Łatwo wpaść w zwyczaj wykonywania normalnych manewrów i zakrętów, dzień po dniu na górze. Jazda na switchu – prowadząc przeciwną stopą, a nie swoim naturalnym nastawieniem – zmusza cię do powrotu do podstaw nauki jazdy i skupienia się na fundamentalnych umiejętnościach. Oczywiście nie musisz spędzać całych dni niewygodnie jeżdżąc na switchu na każdym szlaku. Jednak jazda na switchu kilka razy dziennie poprawi twój snowboarding, czy wolisz skoki na rampie, freeride, czy jazdę po ratraku. Dodatkowo, wylądowanie idealnej 180 i jazda na switchu gwarantuje zwiększenie twojej pewności siebie przy większych i lepszych manewrach.

nauka jazdy na snowboardzie

Bądź realistą – nauka jazdy na snowboardzie musi być bezpieczna

Nie ma możliwości, by twoja jazda na snowboardzie się rozwijała bez popychania się na trudniejsze tereny lub próbowania nowych sztuczek. Nie oznacza to jednak, że należy wychodzić poza swoje możliwości. Staraj się jednostajnie rozwijać i w swoim poziomie komfortu utworzyć zakres dostępnych tobie tricków. Przechodź na bardziej wymagające tereny w realistycznym tempie. Przed opanowaniem nowych manewrów lub podbiciem nowego terenu ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z warunków pogodowych, jak i swojego stanu fizycznego, oraz poziomu wypoczęcia. Zawsze sprawdzaj start i lądowanie nowych ewolucji. Upewnij się, że czarny diament, którym zamierzasz jeździć, nie jest pokryty lodem. Poświęć trochę czasu, aby obserwować innych przyjeżdżających na szlak lub ewolucje, których chcesz spróbować przed snowboardem. Co najważniejsze, nigdy nie próbuj nowego manewru lub trudniejszego terenu, jeśli czujesz się wyczerpany lub chory.

Jazda na snowboardzie pod okiem profesjonalisty

Lekcje na snowboardzie nie są tylko dla początkujących. Większość ośrodków rekreacyjnych wyposażona jest w specjalistów, którzy przygotują cię do pokonania swoich granic, nie naruszając granicy bezpieczeństwa. Nauka jazdy na snowboardzie musi być bezpieczna. Zastanów się nad wzięciem zaawansowanej lekcji, aby poznać właściwe podstawy popychania jazdy poza własne oczekiwania. Możesz nawet uzgodnić z instruktorem, aby filmować swoje trasy, korzystając z urządzenia, takiego jak GoPro, w celu analizy i udoskonalenia techniki.

1 Comment

Post a Comment