SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5254
post-template-default,single,single-post,postid-5254,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Kask narciarski z szybą – czy to dobry pomysł?

Kask narciarski z szybą

Kask narciarski z szybą – czy to dobry pomysł?

5/5 - (1 ocena)

Jeden z priorytetów na stoku to ochrona głowy i oczu. Ochronę tych części zapewnia na pewno kask z szybą. Oczy narażamy podczas sportów zimowych na uderzenie przez odpryski lodu lub kijki innych narciarzy, a także na refleksy słoneczne. Tradycyjne rozwiązanie to założenie kasku i gogli. Przez kilka ostatnich lat popularność zyskało połączenie tych elementów, czyli kask narciarski z szybą. Dostępne na rynku modele mają modne wzornictwo, nie parują, mogą być noszone razem ze szkłami korekcyjnymi. Kompletując sprzęt, warto rozważyć ten zakup. 

O kaskach do sportów zimowych zdarzało się nam już pisać na tym blogu. Tym razem zajmiemy się modnym ostatnio rozwiązaniem jakim jest narciarski kask z szybą, czy też kask z przyłbicą.

Kask narciarski z szybą dla noszących okulary

Narciarze z wadą wzroku mogą jak najbardziej stosować gogle. Powinni jednak wybrać te oznaczone symbolem OTG. Gogle takie mają kształt pozwalający na zmieszczenie pod nimi okularów korekcyjnych. Chociaż dość często zdarzają się użytkownicy niezadowoleni z tej metody. Pod niektórymi goglami nie ma dość miejsca na okulary w niestandardowych lub większych oprawkach. Po prostu jest za ciasno. Poza tym mimo zapewnień producentów szyby gogli pokrywają się parą (zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy) – niekiedy zaparowują wtedy również okulary. Ponadto oprawki mogą uwierać nawet pod najlepiej dobranymi goglami, co zwiększa dyskomfort i tak już towarzyszący zakrywaniu oczu i nosa. kask narciarski z szybą
Wybierając kask narciarski z szybą, unikamy problemu z wentylacją i naciskaniem gogli i okularów na twarz. Kask z szybą to gwarancja wygody w przypadku wyżej opisanych problemów.

Jaki kask z przyłbicą ?

Kaski z przyłbicą szybą HEAD Queen to damska wersja kasku z szybą. Jest on wyposażony w opuszczaną szybę. Jej dopasowanie chroni głowę przed utratą ciepła, a oczy przed silnym wiatrem. Odstęp między twarzą a przyłbicą pozwala na komfort noszenia okularów podczas jazdy. Chcąc poprawić widoczność lub schłodzić wnętrze kasku, możemy unieść szybę. Jest to również wygodne rozwiązanie wtedy kiedy wjeżdżamy gondolą czy wyciągiem. Możemy wtedy jednym ruchem unieść szybę i zapewnić sobie zarówno dopływ powietrza jak i zabezpieczyć przyłbicę przed zaparowywaniem. Męską odmianą tego kasku Head jest kask z szybą Head Knight.

Head to jednak nie jedyna marka, która wypuściła na rynek kask z przyłbicą. Kaski z szybą produkowane są również przez znaną niemiecką markę Uvex. Produkty tej marki słyną z “niemieckiej” jakości i ergonomii, dlatego prawie każde okulary zmieszczą się pod kaskiem z przyłbicą szybą Uvex Hlmt 400 Visor Style Titanium Mat 2019 OTG. Podwójna szyba: zewnętrzna — litemirror rainbow, wewnętrzna — lasergold lite (S3) jednocześnie chroni przed promieniowaniem UV i zapewnia dobrą widoczność.

Kask z szybą to modne wzornictwo

Kask narciarski z szybą można polecić każdemu, kto chce podążać za modą i lubi futurystyczne wzornictwo. Wiele modeli nawiązuje wyglądem do kostiumów z filmów science fiction. Sporo osób porównuje również narciarskie kaski z szybą do lotniczych kasków wojskowych. Jeśli chcesz się więc choć przez chwilę poczuć jak pilot samolotu F-16, pomyśł poważnie o zakupie takiego kasku. 🙂

Zadbajmy o najmłodszych

Seria Uvex Junior Visor Pro powinna przypaść do gustu młodszym i starszym dzieciom. Kaski z szybą produkowane w kolorach różowym, niebieskim i zielonym. Spodobają się i dziewczynkom, i chłopcom, niezależnie od wieku i preferencji kolorystycznych. Kaski z szybą dla dzieci marki Uvex dostępne są w dwóch rozmiarach, a każdy z nich można dodatkowo dopasować do kształtu głowy dzieci w różnym wieku. Również wyjmowane nauszniki pozwalają w razie potrzeby zyskać dodatkowe centymetry w obwodzie. Dzięki temu zakup takiego kasku to również ekonomicznie bardzo dobre posunięcie. Uniwersalna szyba wykonana w technologii lasergold lite (S2) gwarantuje dobrą widoczność zarówno przy dobrej pogodzie, jak i nawet przy dużym zachmurzeniu. System wentylacji wpuszcza pod kask zimne powietrze, a odprowadza ciepłe, zapobiegając parowaniu szyby i przepoceniu głowy.

Kask z szybą to świetne rozwiązanie dla zapominalskich i dzieci

Kask narciarski z szybą jest optymalny dla osób, którym pamięć czasem płata figle. Każdy z nas kiedyś przecież, pakując się na wyjazd narciarski, zapomniał o jakimś istotnym elemencie narciarskiego wyposażenia.
Czyż nie?
Narty, buty, bielizna, kijki, rękawice, kominiarka, kas i gogle – kto by to wszystko spamiętał? Uporządkowany dorosły ogarnie to jeszcze ale dziecko?
Jak wiemy dzieci mogą się pogubić, gdy dostaną naraz zbyt wiele zadań. Połączenie kasku i gogli ułatwi im pakowanie się na zajęcia do szkółki narciarskiej. Będą dumne, że zabrały z domu lub ze stoku kompletny ekwipunek. Poza tym kask z szybą gwarantuje, w przypadku dzieci, że zawsze wszystko założone będzie prawidłowo. Któż z nas nie widział dzieci na stoku ze źle założonymi goglami? Kas z przyłbica definitywnie rozwiązuje problem tego typu.

Co jeszcze oprócz połączenia kasku z goglami cechuje kaski narciarskie z szybą?
O wygodzie, dopasowaniu, czy też spasowaniu, świetnym wyglądzie wspominaliśmy już powyżej. Dorośli docenią zapewne również zapięcie Monomatic, które pozwala regulować pasek pod brodą nawet jedną ręką i już po założeniu rękawicy. Takie rozwiązanie posiada większość modeli, na przykład kask z przyłbicą szybą Uvex Hlmt 300 Visor White Mat 2019 czy wyróżniający się kolorem kask z przyłbicą szybą Uvex Hlmt 200 WL Chocolate 2017.

Na zakup oddzielnego kasku i gogli czy też kasku narciarskiego z szybą musimy przeznaczyć podobną kwotę. Ale kupując te elementy oddzielnie musimy zadbać aby pasowały one do siebie. Nie chodzi tu tylko o dopasowanie pod względem marki i koloru ale przede wszystkim o odpowiednie “spasowanie” pod względem kształtu.
W tym przypadku o wyborze opcji “kask narciarski z szybą” decydują więc inne względy.
Przede wszystkim wygoda użytkowania, praktyczność i potrzeba podążania za trendami.

No Comments

Post a Comment