SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

920
post-template-default,single,single-post,postid-920,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Konserwacja nart po sezonie

Konserwacja nart po sezonie

Konserwacja nart po sezonie

Czy konserwacja nart po sezonie jest potrzebna? Może wystarczy postawić je na strychu czy w piwnicy i odkurzyć je przed sezonem?

Każdy sprzęt przed dłuższą przerwą od użytkowania powinien być zabezpieczony. Niezależnie czy jest to rower, sprzęt windsurfingowy, snowboard czy narty. Warto to zrobić chociażby z tego względu żeby bezproblemowo i bez falstartu wejść w nowy sezon. Poniżej przedstawiamy wskazówki jak przygotować narty do letniej przerwy, aby uchronić go przed rdzą i wilgocią.

  1. Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się smaru i oczyszczenie nart ciepłą wodą z detergentem aby usunąć brud, sól (po zjeździe na parking 😉 ) i inne zanieczyszczenia. Aby łatwo i szybko usunąć smar można użyć środka do czyszczenia ślizgu.
  2. Po osuszeniu nart dobrze jest zabezpieczyć ślizgi miękkim smarem, który możemy aplikować na zimno. To uchroni narty przed zabrudzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Na naszej stronie znajdziesz szeroką gamę produktów szybkich i łatwych w użyciu (akcesoria do konserwacji).
  3. O wierzchnią stronę nart również warto zadbać. W tym celu można użyć np. środek stosowany do pielęgnacji desek rozdzielczych w samochodach. Nie zaszkodzi również spryskanie ruchomych części wiązań środkiem smarującym np.WD 40. Siłę wypięcia wiązań ustawiamy na najniższą wartość.
  4. Narty należy przechowywać w suchych i nienagrzewających się pomieszczeniach najlepiej w pokrowcu. Warto też pamiętać żeby zabezpieczyć narty przed różnego rodzaju przeciążeniami, które mogłyby je odkształcić.

Tak przygotowane narty mogą sobie spokojnie czekać do następnego sezonu, a my zamieniamy je na ten czas na rower, windsurfing czy rolki. Jeśli będziemy dbać o nie regularnie, a konserwacja nart będzie czymś naturalnym posłużą nam przez wiele lat.

kije narciarskie

przejdz-do-sklepu

No Comments

Post a Comment