SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

399
post-template-default,single,single-post,postid-399,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jak konserwować i dbać o narty?

Jak konserwować i dbać o narty?

Oceń ten artykuł.

Zimowe szaleństwo przyciąga coraz większą liczbę zapaleńców. Nic dziwnego – frajda z jazdy na nartach potrafi prawdziwie uzależnić. Na komfort i efektywność treningów wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiedni sprzęt. Zakup stosownych nart nie wystarczy do dobrej jazdy. Należy o nie właściwie zadbać.

Najważniejsze zasady konserwacji

Narty muszą mieć odpowiednie ślizgi – bez nich nie uda się ruszyć z miejsca na stoku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że właśnie ten element sprzętu zużywa się najszybciej. Ślizgi niszczą się z różnych powodów (najważniejszym jest oczywiście śnieg). Z tego powodu konieczne jest stosowanie odpowiednich smarów i wosków do nart. Na rynku jest dostępnych sporo preparatów. Różnią się one od siebie przez wzgląd na materiały, z których zostały wykonane narty. Zaleca się, żeby używać smarów po każdej wizycie na stoku. Warto zauważyć, że odpowiednio przygotowany ślizg pozwala także na łatwiejsze skręcanie.

Jak ostrzyć narty?

Ważnym punktem planu dbania o narty jest ich ostrzenie. Niestety, nie ma dobrego sposobu na to, by zrobić to dobrze domowym sposobem. Lepiej udaj się do specjalistów. Punkty ostrzące narty znajdują się w każdym ośrodku narciarskim. Uznaje się, że zabiegów ostrzenia należy dokonywać co 5-10 dni użytkowania.

kosmetyki-narciarskie2

sprawdź produkty marki SWIX

Czyszczenie nart

Naturalnie jednym z najważniejszych punktów pielęgnacji i konserwacji nart jest ich właściwe czyszczenie. Musisz je bardzo dokładnie umyć po zakończeniu sezonu narciarskiego. Zauważ, że jednym z najbardziej niszczących czynników dla nart jest wilgoć. Z tego powodu konieczne jest odpowiednie osuszenie sprzętu narciarskiego. Trzeba także pozbyć się wszelkich zabrudzeń, które mogły utknąć w nartach i następnie przeszkodzić w odpowiednim poślizgu. Po osuszeniu o oczyszczeniu na sprzęt nakłada się cienką warstwę wosku.

Jak przechowywać narty?

Uznaje się, że narty powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej w pomieszczeniu, w którym nie ma wilgoci. Sprzęt nie może być oparty o betonowe ściany, ponieważ woda może przejść z muru na powierzchnię nart. Pamiętaj, by po sezonie odkręcić wszystkie wiązania narciarskie i poluzować napięcia. Dzięki temu uda ci się uniknąć ewentualnych odkształceń.

Warto oddawać sprzęt do profesjonalnej konserwacji, dzięki odpowiednim środkom i zabiegom narty mogą służyć przez kilka sezonów z rzędu.

No Comments

Post a Comment