SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5714
post-template-default,single,single-post,postid-5714,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Łyżwy dla początkujących – przydatne porady

łyżwy dla początkujących

Łyżwy dla początkujących – przydatne porady

5/5 - (2 oceny)

Jazda na łyżwach jest często postrzegana jako typowo zimowa aktywność. Niemniej takie odczucie bywa błędne, ponieważ w Polsce można bez trudu znaleźć wiele całorocznych lodowisk. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć przygodę z łyżwami w dowolnym momencie. Co więcej, nauka łyżwiarstwa wcale nie musi być trudna! O czym powinni jednak wiedzieć ludzie, którzy zamierzają po raz pierwszy udać się na lodowisko? Czy nowe łyżwy dla początkujących to dobry pomysł?

łyżwy dla początkujących

Nauka bez stresu, czyli porady dla początkujących łyżwiarzy

Główna zasada dotycząca nauki łyżwiarstwa głosi, że nie należy przejmować się początkowymi niepowodzeniami. Jeżeli ktoś nie miał nigdy styczności z taflą lodu, pierwsza jazda może być dla niego dużym wyzwaniem. Niemniej rzadsze lub częstsze upadki stanowią nieodłączną część nauki, wobec czego nie wolno się nimi zbytnio frasować.

Podczas pierwszej jazdy warto skoncentrować się głównie na utrzymaniu równowagi. Tutaj duże znaczenie ma koordynacja ruchowa, choć równie istotna będzie odpowiednia technika. W utrzymywaniu równowagi z pewnością pomoże właściwa postawa – lekko ugięte kolana oraz delikatnie rozpostarte ręce. Ciężar ciała należy rozłożyć na przedniej i środkowej części stopy. Ponadto osoby początkujące powinny jeździć tuż obok bandy, gdyż ułatwia ona podniesienie się po upadku. Dopiero po opanowaniu umiejętności utrzymywania równowagi można przejść do doskonalenia techniki jazdy.

Jak ma się ubrać początkujący łyżwiarz

Kolejną ważną kwestią dla początkujących będzie odpowiedni ubiór. Przy pierwszej wizycie na lodowisku trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim ubranie nie może ograniczać swobody ruchów. Dlatego najrozsądniejszym wyborem w tym przypadku będą luźne sportowe spodnie i lekka odzież wierzchnia. Taki strój zapewni również bardziej komfortową jazdę. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że temperatura otoczenia może być dość niska. W związku z tym należy zastanowić się, czy wybrany ubiór będzie dostosowany do warunków panujących na lodowisku. Jeśli chodzi o łyżwy dla początkujących, na niemal wszystkich obiektach sportowych znajdują się bogato wyposażone wypożyczalnie. Dzięki temu każdy może szybko i tanio uzyskać niezbędny sprzęt.

Łyżwy dla początkujących – kupić czy wypożyczyć?

Czy regularne wypożyczanie sprzętu to najlepsza dostępna alternatywa? Tak naprawdę wiele zależy od tego, jak bardzo dany łyżwiarz zamierza zaangażować się w naukę. Wypożyczanie łyżew na początek może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają jeździć tylko okazjonalnie. Choć realia funkcjonowania wypożyczalni często nawet wtedy mobilizują do tego aby rozejrzeć się za łyżwami tylko dla siebie. Stan sprzętu łyżwiarskiego z wypożyczalni oraz jego jakość często pozostawiają wiele do życzenia. Można trafić na tępe, uszkodzone czy też przepocone łyżwy co wcale nie ułatwia nauki jazdy na nich. Można oczywiście spróbować i te pierwsze godziny na lodowisku spędzić na sprzęcie z wypożyczalni ale dobór i zakup indywidualnie dobranych dla siebie łyżew już dla początkujących będzie na pewno dużo lepszym pomysłem.
Jeżeli jednak ktoś już od samego początku ma zamiar trenować regularnie, zakup własnego sprzętu stanowi bardzo racjonalną decyzję. Trzeba bowiem zauważyć, że łyżwy dla początkujących nie są zbyt drogą inwestycją. Sprzęt o całkiem niezłych parametrach można zakupić już za około 300-400 złotych. Toteż nowe łyżwy stanowią znacznie mniejszy wydatek niż np. zakup nart lub deski snowboardowej. To z kolei wpływa na większą opłacalność takiego rozwiązania.

łyżwy k2 fit ice pro 2018

No Comments

Post a Comment