SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1562
post-template-default,single,single-post,postid-1562,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Firma Volkl: Made in Germany + [VIDEO]

firma Volkl

Firma Volkl: Made in Germany + [VIDEO]

Firma Volkl powstała z pasji do narciarstwa trwającej 365 dni w roku. Ta pasja doprowadziła do ponad 90 lat stałego rozwoju, doskonalenia się oraz, produkcji innowacyjnych modeli skupionej na najwyższej jakości – Völkl jest niemalże synonimem jakości “Made in Germany”. Dziś ta firma jest jedynym producentem sprzętu narciarskiego, która zarówno rozwija się jak i prowadzi produkcję w Niemczech. Ich głównymi produktami są narty (alpine + freeski), deski snowboardowe i odzież zimowa.

O Völkl

Od 1923 roku firma Volkl była utożsamiana z nieograniczoną pasją do jazdy na nartach i wyrobami wysokiej, niemieckiej jakości. Völkl jest największym (i jednym z ostatnich) producentem w Niemczech, a ich siedziba jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie. Tutaj zaawansowane technologie innowacyjne łączą się z tradycyjnym rzemiosłem, aby stworzyć najbardziej precyzyjne, najwyższej jakości i najbardziej zaawansowane technologicznie narty na świecie. Pracujący nad produkcją zespół doświadczonych inżynierów, konstruktorów i testerów, a także licznych sportowców i mistrzów świata – sprawiły, że firma Volkl jest jedną z największych marek narciarskich na świecie, a ich produkty należą do światowej czołówki.

firma Volkl

Progresywne technologie, wyjątkowe produkty i wysoka jakość “Made In Germany” to wyjątkowe walory firmy Volkl, których nie zapewniają inne marki. Te podstawowe wartości determinują drogę do niespotykanego rozwoju w narciarstwie, bez względu na kategorię.

Zakład produkcyjny w Niemczech

Firma Volkl posiada swój macierzysty zakład w Straubing w Bawarii i jest on jedną z najnowocześniejszych placówek zajmujących się produkcją nart na świecie. Jest to miejsce, w którym łączą się wysokiej jakości  technologia i innowacja, oraz tradycyjne rzemiosło. W tym miejscu produkowane są nieszablonowe narty przeznaczone dla zawodowców i kandydatów do tytułu mistrza świata – wraz z wygodnymi modelami narciarskimi dla narciarzy rekreacyjnych. Wszystko tutaj jest dopracowane z precyzją do jednego milimetra, i to jest właśnie to co czyni różnicę między pierwszymi lepszymi nartami a nartami firmy Volkl.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób firma Volkl produkuje narty, można wybrać się na wirtualną wycieczkę za kulisy w fabryce Völkl, lub jeszcze lepiej, zapisać się na zwiedzanie jednego z obiektów.

 firma Volkl

Firma Volkl i świadomość ekologiczna

Jako entuzjastów sportów zimowych firma Volkl jest bardziej zależna od zachowania globalnego klimatu niż inni producenci sportowi. Aby utrzymać śnieg na zboczach gór, nie wystarczy kilka produktów przyjaznych dla środowiska. Prawdziwa produkcja ekologiczna wymaga równowagi w całej firmie, od produkcji do sprzedaży.

Firma Volkl już dawno to wzięła to sobie do serca i stale zwiększa swoje wysiłki we wszystkich dziedzinach. Obejmuje to wszystko: od wyboru surowców i zasobów, ich przetwarzania i produkcji, aż po pracowników organizacji, rozwoju i dystrybucji.

Zaczyna się od produkcji – gdzie zanieczyszczenie i produkcja toksyn oraz stosowanie innych substancji szkodliwych są stale zmniejszane. W miarę możliwości szkodliwe materiały, takie jak tworzywa sztuczne i rozpuszczalniki, zastępuje się produktami poddanymi recyklingowi lub alternatywami organicznymi. Firma Volkl tworzy produkty nie tylko postępowe i innowacyjne, ale jednocześnie przyjazne środowisku i inwestujące w przyszłość.

Völkl wprowadził między innymi:

❅ krawędzie ze stali poddanej recyklingowi

❅ surowce wtórne jako podstawowe materiały

❅ wydruki z barwników opartych na wodzie

❅ rdzenie z drewna z odnawialnych źródeł

❅ zredukowane zanieczyszczenia produkcyjne

❅ zminimalizowane wykorzystanie żywic i innych toksyn

❅ zminimalizowane zużycie wody i recykling w fabrykach

❅ optymalne pakowanie z ekologicznymi materiałami

❅ wolne od chloru drewno i papier

❅ normę efektywności energetycznej ISO

❅ odzież & akcesoria zgodne ze standardami Global Organic Textile

Zobacz ofertę marki Völkl na 2018

No Comments

Post a Comment