SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

859
post-template-default,single,single-post,postid-859,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Najlepsze narty Allround według World Ski Test

narty fischer progressor f18 800 rocker plus wiazania rs11 powerrail

Najlepsze narty Allround według World Ski Test

Oceń ten artykuł.

Poznaj najlepsze narty Allround według World Ski Test.
Narty Allround to najpopularniejsza wśród masowych narciarzy grupa nart dlatego wyniki tego testu są bardzo istotne. Wskazują one nie tylko najlepsze modele które zostały nagrodzone w tym teście. Wyniki tego testu wskazują również trendy i kierunki w jakich będzie podążała grupa nart allround w najbliższych sezonach. Dlatego na pewno warto śledzić co roku wyniki WST oraz obserwować co się dzieje właśnie w tej grupie nart – allround.

Narty Allround – co to za grupa nart?

Najlepsze narty Allround według World Ski Test w sezonie 2016/2017. Sezon zbliża się ku końcowi, ale dzięki obfitej w śnieg zimie będziemy mogli cieszyć się jazdą pewnie do końca marca. Szczęściarze zaliczą jeszcze Alpy, gdzie śnieg nie stopnieje do maja. Warto więc skorzystać z posezonowych wyprzedaży i w bardzo atrakcyjnej cenie nabyć narty by poszusować jeszcze w tym sezonie i przygotować się już teraz na kolejny. Narty Allround nadają się do tego jak mało które. Są to uniwersalne nart na różne warunki. Narty z tej grupy to narty do całodziennego szusowania dla narciarzy o bardzo zróżnicowanym poziomie umiejętności. Odnajdą się na nich narciarze, którzy niedawno zaczęli swoją przygodę z nartami i bardziej zaawansowani. Jeśli lubisz jazdę rekreacyjną, a od czasu do czasu lubisz pojechać dynamiczniej i szybciej to są to narty dla Ciebie.

Najlepsze narty Allround w World Ski Test w sezonie 2016/2017:

Ogłoszenie wyników World Ski Test i wskazanie najlepszych nart allround nie zaskoczyła tych, którzy śledzili wyniki z poprzednich lat oraz orientują się choć trochę w tym co się dzieje na rynku narciarskim. Od kilku już sezonów wyraźny jest trend w kierunku nart progresywnych. Chodzi tu o specyficzną geometrię, która potrafi nadać nartom połączony charakter slalomu i giganta. Promień skrętu w tych nartach jest oparty nie na jednym łuku, tak jak to było dotychczas ale na kilku. Przód nart ma najczęściej bardziej slalomowy krótszy promień skrętu a tył nart posiada dłuższy. Najczęściej wśród nart progresywnych spotykamy na rynku narty oparte na 2 lub 3 promieniach skrętu. To na daje grupie nart allround charakter jeszcze bardziej wszechstronny i uniwersalny. Takie też są narty, które zdominowały w tym roku testy WST, mówimy tu o miejscu nr.1 i 2.
Najlepsze narty Allround według World Ski Test to narty Fischer Progressor F18.
Drugie miejsce zajęły Atomic Redster XT a trzecie Blizzard Rc Ti.

Jeśli natomiast chciałbyś zobaczyć jaka linia nart pojawi się w miejsce linii Fischer Progressor w kolekcji Fischer 2020 przeczytaj ten artykuł: https://snowsport.pl/blog/fischer-rc-one-nowosc-na-sezon-2020/

1 Fischer Progressor F18

Fischer Progressor F18

3. Atomic Redster XT

Atomic Redster XT

3. Blizzard Rc Ti

Blizzard Rc Ti

4. Salomon X-Max X10

Salomon X-Max X10

5. K2 Charger

K2 Charger

6. Nordica GT 76 Ti EVO

Nordica GT 76 Ti EVO

7. Dynastar Speed Zone 9 Ca

8. Elan Amphibio 14 Power Shift

9. Volkl RTM 75is

10. Rossignol Pursuit 400 Carbon

Allround – znaczy wszechstronnie i uniwersalnie

Wszystkie testowane w ramach World Ski Test modele nart, które zresztą też pokazujemy powyżej świetnie reprezentowały swoją grupę – czyli Allround. Jak na tego typu narty przystało dały się opanować zarówno tym najlepszym jak i słabszym narciarzom.
Są one niesamowicie uniwersalne, i to pod kilkoma względami
1) warunki terenowe – radziły sobie świetnie zarówno na twardej trasie jak i na rozjeżdżonym czy miękkim śniegu
2) umiejętności narciarza – narty te sprawiają wrażenie, że wspomagają narciarza podczas jazdy. Zarówno osoby zaawansowane jak i te o słabszej technice radziły sobie doskonale na tych nartach
3) styl jazdy – ich geometrie można określić jako pośredni promień skrętu. Radzą sobie bardzo dobrze przy jeździe zarówno krótkim jak i dłuższym łukiem.
Znając najlepsze narty Allround według World Ski Test na sezon 2016/2017 łatwiej nam zapewne będzie wybrać odpowiednie narty dla siebie. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami były minimalne, co oznacza że praktycznie każda narta z tego zestawienia będzie w stanie zadowolić przeciętnego, statystycznego narciarza. Niuanse jakie różnią te modele sa do wyłapania ale tylko przez najlepszych narciarskich fachowców.

No Comments

Post a Comment