SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1777
post-template-default,single,single-post,postid-1777,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Obuwie snowboardowe najwyższej klasy i jak je znaleźć

obuwie snowboardowe

Obuwie snowboardowe najwyższej klasy i jak je znaleźć

Poruszasz się na snowboardzie, a Twoje oczekiwania są wysokie? Poszukujesz produktów najwyższej jakości? Doradzimy, na jakie aspekty szczególnie zwrócić uwagę  oraz  jakich dokonywać wyborów, by zdecydować się na bardzo dobre obuwie snowboardowe.

 

Na wstępie powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: „Czy potrzeba mi naprawdę dobrych butów snowboardowych?” Czasami zdarzają się sytuacje, w których należy przemyśleć ich kupno.

Obuwie snowboardowe najwyższej klasy – beneficjenci

obuwie snowboardowe

Powiemy, jakie osoby i na jakim etapie swoich umiejętności powinny pomyśleć o kupnie wysokiej klasy produktu.

Tego typu buty są adresowane do użytkowników stoku wiele godzin poruszających się na desce, a na stoku bywających częściej niż raz do roku.

 • Riderzy mają często bardzo duży bagaż doświadczeń, a co za tym idzie dość duże oczekiwania. (Podczas jazdy duży nacisk kładą  na niuanse techniczne).
 • Użytkownicy świadomi swojego stylu jazdy oraz własnych oczekiwań.
 • Użytkownicy mający wyjątkowe potrzeby: np bardzo wąską stopę, kłopoty ze stawem skokowym czy też kolanami, niespotykane sklepienie podeszwy. Obuwie o wysokim standardzie nierzadko pozwala na bardzo dokładne wpasowanie we wszystkie kształty gwarantując stabilizację newralgicznych miejsc.
 • Atleci, lubiący mieć wśród swojego sprzętu innowacyjne modele oraz zwyczajnie chcący zmodyfikować posiadany sprzęt. Wyposażeni już dobrej klasy kask i spodnie czy gogle. Oczywiste jest więc, że obuwie snowboardowenie może niczym odróżniać się od reszty ekwipunku.

 

 

Obuwie snowboardowe z najwyższej półki i jego cechy szczególne

Jedną z cech, które biorą pod uwagę kupujący obuwie snowboardziści jest cena, będąca często wyznacznikiem. Twórcy stosują innowacyjne rozwiązania i specjalne materiały, projektują obuwie, gwarantujące wysoki komfort jazdy. Co powinno przykuć naszą uwagę w trakcie zakupów?

System wiązania : Wiązania strunowe typu BOA, klamry czy rzepy gwarantujące  zaoszczędzenie dużej ilości czasu na stoku. Kluczową kwestią jest, aby zapięcie oraz obuwie w jego pobliżu umożliwiało na szczelne i dokładne dopięcie.

obuwie snowboardowe

 1. Wkładki dobrej klasy: w obuwiu wkładki charakteryzują się bardzo dobrym ukształtowaniem, które jest ergonomiczne, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowują się do kształtu stopy (bardzo dobre są wkładki termoformowalne). W niektórych przypadkach posiadają  także swoją technologię wiązania (wspomagającą zwiększyć stabilność np. podnoszącej się pięty), czasami mamy możliwość  nabycia osobno elementów umożliwiających dobranie obuwia nawet użytkownikom o stopach niestandardowych, np. wyjątkowo wąskich.
 2. Profilowany język 3D: bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu naszych nóg, nie tylko niwelując otarcia czy dyskomfort, ale również podtrzymując „stabilizację” stawu skokowego.
 3. Podeszwa: zaprojektowana z materiałów i innowacji dopasowanych do wymagającej oraz agresywnej jazdy. Zdarzają się podeszwy,  np. z odpornej pianki amortyzującej drgania.
 4. Stabilizacja podczas energicznej  jazdy: podczas jazdy po zróżnicowanej nawierzchni czy w razie zmian pogody niezwykle ważne jest bardzo dobre „trzymanie” stopy oraz stawu skokowego. Buty powinny posiadać całą gamę stabilizujących zabezpieczeń: od wkładki wewnętrznej, po podeszwę, oraz zewnętrzną część buta, zapiętek itd.
 5. Masa : Wskazane jest, by obuwie było lekkie, ale świetnej jakości i zaprojektowane przy użyciu nowych technologii.
 6. Zagwarantowanie odpowiedniej pozycji: Obuwie powinno być tak wyprofilowane, aby nakłaniać do przybierania odpowiedniej pozycji na desce. Polepsza to technikę jazdy maksymalizując poczucie komfortu. Minimalizuje  to także ryzyko urazów, przez co plecy nie są przeciążone przez nieodpowiednie ułożenie ciała. Ponadto obuwie snowboardowe najwyższej klasy umożliwia bezpieczne zmiany położenia ciała w czasie zmiany kierunków bądź akrobacji.
 7. Wytrzymałość bez względu na warunki atmosferyczne:  jest to niezwykle ważne, kiedy planujemy jazdę poza wyznaczonymi trasami. Odpowiednie buty snowboardowe powinny być odporne na powiewy wiatru (jednak muszą przepuszczać powietrze). Dodatkowo niezwykle istotna jest termoizolacja.

 

 

Polecamy obuwie snowboardowe następujących marek: Burton, Northwave, Nitro – wygodne i bezpieczne.

Jak widać, cała rzesza ludzi nie może oszczędzać decydując się na kupno obuwia snowboardowego wysokiej klasy. Przynosi to wspaniałe efekty.

 

 

No Comments

Post a Comment