SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

-1
archive,category,category-narciarstwo-narty-klasyczne,category-70,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narciarstwo

Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać

Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać?

Jakie gogle narciarskie Majesty wybrać? Zadanie wbrew pozorom wcale nie będzie trudne bowiem gogle narciarskie Majesty słyną ze swojej niezawodności i najwyższej jakości wykonania. Charakteryzują się głównie niesamowicie rozległym polem widzenia i zastosowaniem doskonałych optycznie szyb. W rezultacie na stoku będziemy widzieć absolutnie wszystko. READ MORE

0

Jaki kask narciarski Smith wybrać?

Jaki kask narciarski Smith wybrać? Niezależnie od tego na jaki model zdecydujemy się, to kask sygnowany tą marką będzie bezpieczny i komfortowy. W spektrum możliwości sporego wyboru przedstawiamy dwa modele, które będą odpowiednie dla mężczyzn i kobiet. Wizualnie to klasyka, ale technologicznie przepełnione są szeregiem innowacji. W naszym tekście prezentujemy dwa modele kasków Smith, podpowiadając przy wyborze.

Kask narciarski Smith Scout Matte Black 2022

Jaki kask narciarski Smith wybrać
Smith Scout Matte Black 2022 – Jaki kask narciarski Smith wybrać?

To kask narciarki, który został stworzony dla wciąż rozwijających swoje umiejętności narciarzy, a także snowboardzistów. Przede wszystkim dla tych, którzy są skłonni do przekraczania granic swoich możliwości.

Niezwykle ciekawie się prezentuje. Posiada ponadto zaawansowane technologie, które sprzyjają jak największemu komfortowi, Jest to charakterystyczne zresztą dla kasków narciarskich od Smith. Warto podkreślić, że konstrukcja bombshell jest odpowiednio twarda i wytrzymała. System lifestyle fit sprawia, że masz możliwość dokładnego dopasowania gogli. W rezultacie jest kompatybilny z goglami narciarskimi.

Na uwagę zasługuje zastosowana technologia AirEvac ventilation. To opatentowany przez Smitha system wentylacji. Zbudowany tak, aby odprowadzać ciepłe powietrze z dala od gogli poprzez zewnętrzne otwory wentylacyjne oraz wewnętrzne panele we wkładce EPS. Przepływ powietrza można regulować przez Climate Control System ulokowany w górnej części kasku.

Kask narciarski Smith Arrival White 2022

Jaki kask narciarski Smith wybrać
Kask narciarski Smith Arrival White 2022 – Jaki kask narciarski Smith wybrać?

To biały kask narciarski stworzony dla kobiet. Spodoba się wszystkim panią zwracającym uwagę na stokową estetykę. W sam raz dla osób, które męczy nuda i bylejakość. To damski pretendent jeśli chodzi o wybór kasku narciarskiego.

Wyróżnia się nie tylko współczesną technologią, ale także zastosowaniem technologii, które przede wszystkim wpływają na podniesienie komfortu jazdy z tym produktem. Wysoka jakość wykonania i taka sama wytrzymałość pozwolą cieszyć się nim przez wiele kolejnych sezonów.

Czym się wyróżnia? M.in. systemem AirEvac 2 ventilation. To opatentowany przez Smitha system skutecznej cyrkulacji powietrza. Zbudowany tak, aby odprowadzać ciepłe powietrze z dala od gogli poprzez zewnętrzne otwory wentylacyjne i wewnętrzne panele we wkładce EPS. Przepływ powietrza można regulować poprzez rozwiązanie Climate Control System umiejscowiony w górnej części kasku.

Jaki kask będzie bezpieczny?

Wybierając kask narciarski musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy posiada on Certyfikat CE EN 1077 2007.

Jest europejskim, narciarskim i snowboardowym standardem potwierdzającym, że kaski przeszły pomyślnie testy kolizyjne i punktowe. By określić efekty oddziaływania na kask, czynnik bazowy jest określany przy użyciu maksymalnej siły jaką wygenerować może narciarz / snowboardzista. Tym sposobem sprawdzana jest zdolność kasków do absorpcji uderzenia przez ich deformację. Z tego powodu też kask powinien zawsze zostać wymieniony po wypadku, gdyż nawet kiedy z zewnątrz wygląda na nieuszkodzony, wewnętrzna struktura może być osłabiona.

Badania punktowe np. test kijka narciarskiego, symulują wpływ uderzenia ostrymi, cienkimi przedmiotami. By przejść ten test kask nie może dopuścić do przebicia zewnętrznej skorupy tego rodzaju przedmiotami. Dotyczy to także otworów wentylacyjnych, istotnie więc wpływa na rodzaj wentylacji. Im większe otwory wentylacyjne tym większe zagrożenie, że taki przedmiot przedostanie się do głowy. W rezultacie też kaski muszą być rozsądnym połączeniem protekcji i wentylacji. Oczywiście kaski Smith odpowiadają standardom tej normy.

Kask narciarski Smith znajdziesz na SnowSport.pl!

Te bezpieczne kaski narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst –  Gogle Narciarskie Smith 2022 – Czy Są Najlepsze?

0
Dobre Narty touringowe Volkl Rise 2022

Dobre Narty touringowe Volkl Rise 2022!

Dobre Narty touringowe Volkl Rise 2022 to sprzęt, na który możesz postawić i nigdy nigdy Ciebie nie powinien zawieść. Takie są właśnie narty ski tourowe od niemieckiego producenta Volkl. Stworzone dla prawdziwych miłośników piękna gór oraz wędrówek w takich okolicznościach przyrody. Czy wyobrażasz siebie podchodzącego z nartami pod zbocze śnieżnej, dziewiczej krainy? Krajobrazy, które dostrzeżesz w takich okolicznościach zarejestrują się na długie lata. Kiedy będziesz już na górze, te narty touriningowe pewnie i stabilnie poprowadzą Ciebie na dół góry. Rise oznaczają przede wszystkim doskonała jakość, zagwarantowaną przez Volkl. Jaki model wybrać?

Narty touringowe Volkl Rise 80 2022

Narty touringowe Volkl Rise 80 2022
Dobre Narty touringowe Volkl Rise 80 2022

To niezwykle wszechstronne narty ski tour przeznaczone przede wszystkim dla początkujących w tej dziedzinie, a także dla grupy średnio zaawansowanej. Szerokość pod butem wynosząca 80 mm jest uniwersalna. W symbiozie z niezwykłą lekkością konstrukcji wnosi do jazdy na nartach ogrom radości. Dostępne do oczywiście spersonalizowane nich foki na wymiar oraz wiązania touringowe.

To naprawdę mocne deski. Ich niska waga wynosząca zaledwie 1250 g przy długości 170 cm zdecydowanie ułatwia podchodzenie. Za sprawą swojej solidnej konstrukcji podczas zjazdu nawet w wymagających warunkach, będziesz mógł poczuć się jak w czasie szusowanie po przygotowanym stoku.

Rdzeń zbudowany w sposób wielowarstwowy. Jest niezwykle lekkie. W pełni drewniany i wykonany z wyselekcjonowanych gatunków drewna – Buk, Topola, Paulownia. Charakteryzuje się doskonałą sprężystością i wytrzymałością. Klasyczny camber pod stopą i na tyłach nart gwarantuje wybitne poczucie kontroli i stabilne prowadzenie. Delikatnie uniesiony dziób przyczynia się do łatwiejszego inicjowania skrętów i to już od niskich prędkości.

Taliowanie: 118-80-100 / 163 cm.

Promień skrętu: 13,5 m / 150 cm; 14,7 m / 156 cm; 16,5 m / 163 cm; 18,3 m / 170 cm; 19,6 m / 175 cm.

Długości: 150, 156 cm, 163 cm, 170 cm, 175 cm.

Narty touringowe Volkl Rise Above 88 2022

Narty touringowe Volkl Rise Above 88 2022
Dobre Narty touringowe Volkl Rise Above 88 2022

To najbardziej wszechstronne deski z całej linii Rise. Jedne z najlepszych nart turystycznych. Równie dobre na wejścia jak i zjazdy. Hybrydowy Tourlite Woodcore gwarantuje robiące wrażenie połączenie niskiej wagi i fantastycznej stabilności. Budowa 3D radius jest gwarantem mocy desek.

Ponadto warto zaznaczyć, że konstrukcja typu sidecut przekłada się na zwinność, a ta jest niezwykle przydatna podczas zjazdów w warunkach i miejscach gdzie możemy natknąć się na niespodziewane przeszkoda.

Na wyprawach narciarskich z dużym i ciężkim pakunkiem w plecaku docenimy połączenie węższej talii bezpośrednio pod stopą z umiarkowanym kształtem w rejonie dziobów i ogona. W rezultacie możemy liczyć na większą kontrolę, a starowanie będzie wymagać od nas mniejszego wysiłku.

Taliowanie: 131_88_111 (wszystkie rozmiary).

Promień skrętu: Potrójny – 156 – R1(20), R2(12), R3(17), 163 – R1(22), R2(14), R3(19), 170 – R1(25), R2(15), R3(22), 177 – R1(28), R2(17), R3(23), 184 – R1(31), R2(18), R3(25).

ugości: 156 cm, 163 cm, 170 cm, 177 cm, 184 cm.

Narty touringowe Volkl Rise Above 88 W 2022

Narty touringowe Volkl Rise Above 88 W 2022
Dobre Narty touringowe Volkl Rise Above 88 W 2022

To jawiąca się jako najlepsza narta tourinignowa dla kobiet. To naprawdę dobre narty touringowe Volkl Rise 2022. W wyniku tego górskie wędrówki będą niezwykłą przyjemnością. Zwiększona szerokość wynosi 88 mm. Możemy zatem w rezultacie tego liczyć na stabilną jazdę i to nawet w trudnych warunkach. To przyjemna i lekka narta skitouringowa, na która można zawsze liczyć.

Spotkamy tutaj również krój 3D radius,. W wyniku tego możemy liczyć na doskonałe zachowanie się nart w wymagającym terenie. Konstrukcja typu sidecut zapewnia przede wszystkim zarówno zwinność, jak i zwrotność w wąskich przejściach.

Taliowanie: 131_88_111 (wszystkie rozmiary).

Promień skrętu: Potrójny – 149 – R1(19), R2(11), R3(16), 156 – R1(20), R2(12), R3(17), 163 – R1(22), R2(14), R3(19), 170 – R1(25), R2(15), R3(22).

Długości: 149 cm, 156 cm, 163 cm, 170 cm.

Volkl

Dobre Narty touringowe znajdziesz na SnowSport.pl!

Te doskonałej jakości i ze wspaniałymi walorami jezdnymi narty ski tour znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst  Buty Skitourowe Atomic HAWX PRIME XTD 2022!

0
Buty narciarskie Dalbello 2022 - jakie wybrać

Buty narciarskie Dalbello 2022 – jakie wybrać?

Buty narciarskie Dalbello 2022 uchodzą za jedne z najlepszych na rynku do uprawiania narciarstwa alpejskiego. Produkowane są bowiem przez samych Włochów w sercu włoskich Alp. Elegancja, komfort i unikatowe technologie stanowią rozpoznawalne cechy tej cenionej pośród narciarzy marki.READ MORE

0
Jakie buty do nart biegowych wybrać

Jakie buty do nart biegowych wybrać?

Jakie buty do nart biegowych wybrać? Musimy przede wszystkim postawić na taki sprzęt, który zapewni nam komfort nawet przez cały dzień spędzony na mroźnej, białej ścieżce. Na te składowe wpływają przede wszystkim zapewnienie naszym stopom komfortu w postaci wygodnego leżenia w nim naszej stopy jak i zagwarantowanie ciepła. Dobry but biegowy powinien być naturalnie również zapewnić wydajną jazdę, która będzie przebiegać przy możliwie niewielkim nakładzie naszej energii, tak abyśmy mieli siłę spędzić na nartach cały dzień z poczuciem przyjemnej rekreacji. Na koniec należy wspomnieć o jakości materiałów wykonania. Powinny one być jak najwyższe. W wyniku takiego stanu rzeczy, nasze buty do nart biegowych posłużą nam przez wiele kolejnych, zimowych sezonów. Według naszej opinii wszystkie te wytyczne spełniają buty do nart biegowych Fischer.

Buty do nart biegowych Fischer XC Comfort Pro 2022

Jakie buty do nart biegowych wybrać? - Buty Fischer XC Comfort Pro 2022
Jakie buty do nart biegowych wybrać? – Buty Fischer XC Comfort Pro 2022

To zdecydowanie najlepiej sprzedające się buty przeznaczone do nart biegowych a należące do serii Comfort Fisher.  masz przekonanie że będziesz cieszyć się z ich niezawodności.  przeznaczone przede wszystkim do rekreacyjnych przejażdżek dla ambitnych narciarzy.  wyposażone w membranę Triple-F,  która zadba o optymalne oddychanie i właściwą cyrkulację powietrza w bucie.  nie wpuści do wnętrza butów śniegu,  czy też wody,  a ponadto odprowadza z niego wilgoć.  w wyniku tego dostarczy tobie wzorowej równowagi pod względem wymiany temperatury.  to wpłynie przede wszystkim dla mnie na poczucie ciepłych stóp nawet w te najbardziej mroźne dni.  to Ponadto bardzo lekkie buty przeznaczone do nart biegowych.  wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Technologia Fischer Climate Comfort tworzy optymalne warunki wewnątrz obuwia. Antybakteryjna wkładka NXT zabezpiecza stopy przed nieprzyjemnym zapachem. Komfort termiczny stóp zagwarantowany dzięki Comfort Guard. We wnętrzu buta spotkamy lekką i cienką warstwę izolacyjną z wodoodpornego materiału, który dostarcza dodatkową termiczną protekcję śródstopia i palców. Każdy narciarz będzie mieć ciepłe stopy i to niezależnie od aury.

Buty biegowe przeznaczone przede wszystkim do rekreacyjnego biegania. Obuwie o wysokim stopniu wygody za sprawą idealnego dopasowania do stopy, a także dzięki rozwiązaniu Easy Entry. Gwarantuje nieskomplikowane zakładania na stopę. Wkładka wykonana z neoprenu niezwykle skutecznie ochrania przed zimnem i wodą. Termoformowaną wyściółkę wzorowo dopasowuje się do kształtu stopy już pod wpływem ciepła samego ciała. W rezultacie najlepiej chroni przed wychłodnieniem stóp. Dedykowane do wiązań NNN.

Buty do nart biegowych Fischer XC Control 2022

Jakie buty do nart biegowych wybrać? -  Buty Fischer XC Control 2022
Jakie buty do nart biegowych wybrać? – Buty Fischer XC Control 2022

To zapewniające stabilność jazdy i wręcz genialne buty dla tych bardziej zaawansowanych narciarzy biegowych.  charakteryzują się przede wszystkim niezmiernie wysokim stopniem komfortu.  wyposażone wodoodporną, a jednocześnie oddychającą membranę Triple-F. Nie wpuszcza ona do wnętrza butów śniegu a także wilgoci.  warto przy tym wspomnieć że pod jest stale wyprowadzone na zewnątrz.  w wyniku tego twoje stopy zawsze pozostaną suche, a Ty będziesz czuć ciepło.   przeznaczone do rekreacyjnego biegania techniką plastyczną.  zagwarantują każdemu pełen komfort.  skonstruowane w taki sposób że zapewniają także łatwe zakładanie.  w zgodzie sprzyja również odpowiednio skonstruowany kołnierz osłaniający sznurówki.  wpływa on na jeszcze lepsze dopasowywania się butów do kształtu każdej stopy.  1 przedostawaniem obuwia.

Fischer Fresh kładzie kres nieprzyjemnym zapachom, zapewniając trwałą świeżość wewnątrz butów do narciarstwa biegowego z przyjemnym zapachem i uczuciem wewnątrz. LACE COVER – Powłoka osłaniająca sznurówki chroniąca przed przedostawaniem się wody i śniegu do wnętrza buta.

Buty do nart biegowych Fischer XC Comfort Pro WS 2022

Jakie buty do nart biegowych wybrać? - Buty Fischer XC Comfort Pro WS 2022
Jakie buty do nart biegowych wybrać? – Buty Fischer XC Comfort Pro WS 2022

Ten model to najlepiej sprzedający się buty do nart biegowych serii Comfort od Fischer przeznaczone zwłaszcza dla ambitnych narciarek.  już od pierwszego wypadu poczujesz ich niezawodność.  będą najlepsze do rekreacyjnej, weekendowej jazdy. Membrana Triple-F Zadba o optymalny oddychanie i właściwą wymianę powietrza w bucie.  podobnie jak inne modele nie wpuszcza do wnętrza obuwia śniegu,  czy też wody. W rezultacie skutecznie wyprowadza na zewnątrz wilgoć.  ty otrzymasz w wyniku tego wzorowy balans pomiędzy wymiana temperatury i wilgoci.  wpływa w ostatecznym rozrachunku na poczucie ciepła i stóp przez cały dzień i to nawet te najbardziej srogie od mrozu zimowe dni.  to również lekkie jak piórko buty do nart biegowych, a ten element jest niezwykle ważny w środku butów dla kobiet. 

Warto dodać że posłużą one lata,  Wybierz są wykonane z materiałów najwyższej jakości.  Zaawansowane Zadbają o sprawne i wydajne podmywania kolejnych kilometrów białych  zaśnieżonych tras.

Technologia Fischer Climate Comfort tworzy optymalne warunki wewnątrz buta. Antybakteryjna wkładka NXT zabezpiecza stopy przed przykrym zapachem.

Buty do nart biegowych znajdziesz na SnowSport.pl!

Jakie buty do nart biegowych wybrać? Według naszej opinii pośród klientów jednymi z najbardziej sprawdzających się są te produkowane przez Fischer i znajdziesz je w naszym sklepie na SnowSport.pl. Przeczytaj również nasz tekst o nartach biegowych –  Jakie Narty Biegowe Wybrać? Postaw Na Fischer!

0
Jakie narty biegowe wybrać

Jakie narty biegowe wybrać? Postaw na Fischer!

Jakie narty biegowe wybrać? Niezależnie od naszych umiejętności warto postawić na sprzęt najwyższej jakości wykonania i sprawdzający się we wszystkich warunkach. Warto również postawić na wszechstronne biegówki. Za takie uchodzą narty biegowe Fischer 2022. Jest to sprzęt wykonany z materiałów jakościowo najlepszych, a jednocześnie nie nadszarpnie on Twojego budżetu. Stanowią doskonałą relację jakości do ceny. Pośród wielu modeli, wybraliśmy kilka najbardziej wszechstronnych biegówek, które spowodują, że narciarstwo biegowe będzie Twoją ulubioną formą spędzania zimowej rekreacji. Jakie zatem biegówki warto wybrać na sezon 21/22 spośród bogatej kolekcji Fischer Nordic przygotowanej na te zimę?

Narty biegowe Fischer Superlite Crown EF SET 2022

Narty biegowe Fischer Superlite Crown EF SET 2022
Jakie narty biegowe wybrać? – Narty biegowe Fischer Superlite Crown EF SET 2022

To najczęściej wybierane narty przez bardziej zaawansowanych biegaczy, którzy stawiają w czasie swoich wycieczek przede wszystkim na relaks. To też wyśmienite narty biegowe, które pozwolą wykorzystać wszystkie Twoje możliwości. Warto dodać, że są niezwykle swobodne w prowadzeniu.

Jeżdżąc na tych nartach poczujesz doskonałą przyczepność w praktycznie każdych warunkach. Zaawansowane technologicznie rozwiązanie Efficient Forward zapewnia płynne i wydajne odbicia. Płynność ślizgu wspiera do tego ślizg Speed ​​Grinding 2.0, który pozytywnie wpływa na płynność jazdy. W wyniku tego narta jest jeszcze lżejsza i dająca więcej zabawy.

Warto zaznaczyć, że to jedne z najlżejszych nart biegowych dostępnych na rynku. Jest to możliwe, gdyż w konstrukcji tych biegówek zastosowano lekki jak piórko ślizg podobny do tego sosowanego w modelach ścigających się na białych ścieżkach Pucharu Świata.

Narty biegowe Fischer Fibre Step SET 2022

Narty biegowe Fischer Fibre Step SET 2022
Jakie narty biegowe wybrać? – Narty biegowe Fischer Fibre Step SET 2022

To zdecydowanie jeden z bardziej wszechstronnych modeli nart biegowych dostępnych w sklepach. Genialne narty biegowe dla osób początkujących. Sprawdzą się jednak za sprawą swojej uniwersalności także wśród zaawansowanych narciarzy biegowych. Skonstruowane w taki sposób, aby łatwo przemieszczało się na nich nawet te najdłuższe odcinki trasy. Fibre Step będą niezmiernie dobrze trzymać się na podejściach, a także płynnie mknąć po prostych ścieżkach, czy w dół trasy.

To także dobry wybór dla tych chcących rozwijać swoje umiejętności. Zbudowane w taki sposób, aby zapewnić stale płynne prowadzenie i ogromnie efektywne odbicie. Rewelacyjnie trzymają się w torach. Zastosowanie Power Layer, czyli laminatu na całej długości o grubości 0,2 mm sprawiło, że te narty biegowe charakteryzują się niezwykle niską wagą. Konstrukcja Rental Tail Protector to specjalne wzmocnienie konstrukcji desek. Teraz nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji przez wiele kolejnych sezonów pozostaną one w doskonałym stanie. Taliowanie 51-46-49.

Narty biegowe Fischer Sports Step SET 2022

Narty biegowe Fischer Sports Step SET 2022
Jakie narty biegowe wybrać? – Narty biegowe Fischer Sports Step SET 2022

Jeśli narciarstwo biegowe jest dla Ciebie przede wszystkim doskonałym sposobem na niedzielną rekreację to postaw na model Sports Step SET + wiązania BDG Tour Step In IFP 2022. To łatwe w prowadzeniu narty biegowe. Zostały stworzone przede wszystkim dla początkujących narciarzy preferujących jazdę stylem klasycznych.

Narty biegowe Fischer Sports Step SET 2022 sprawdzą się na podejściach. Poczujemy pod górę odpowiednie wsparcie, a narta nie będzie się zsuwać. Warto jednak nadmienić, że specyfiką tych nart biegowych jest przede wszystkim zagwarantowanie płynnego ślizgu i dobrej dynamiki jazdy. W wyniku tego możemy z bez wkładania zbyt dużej energii i w pełni zrelaksowani pokonywać kolejne kilometry białej trasy. Te biegówki sprawdzą się na każdym rodzaju śniegu. Idealne do rozwijania swoich umiejętności. Warto też zaznaczyć, że nawet początkujący mogą liczyć na nich na płynny ślizg.

Technologia Hybrid to specjalna symbioza dwóch różnych technologii, które gwarantują protekcję powierzchni ścian bocznych przed uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast Ultra Tuning daje tak naprawę nieograniczone możliwości przy projektowaniu nart. Owa unikalna konstrukcja bazy nart sprawia, że te biegówki Fischer 2022 są tak szybkie i nadają się do biegania w każdych warunkach. Taliowanie 52-48-50.

Narty biegowe Fischer 2022 kupisz na SnowSport.pl!

Jakie narty biegowe wybrać? Najlepsze na rynku rekreacyjne narty biegowe są już w naszym zimowym sklepie. Przeczytaj również nasz tekst o nartach biegowych –  Jak Dobrać Narty Biegowe – Do Wzrostu, Czy Do Wagi?

0
Jakie skarpety narciarskie wybrać

Jakie skarpety narciarskie wybrać?

Jakie skarpety narciarskie wybrać? Warto zacząć od tego, że profesjonalne skarpety narciarskie to bielizna dla osób, które chcą uprawiać sporty zimowe w pełnym komforcie. Od klasycznych skarpet, czy też trekkingowych różnią się przede wszystkim budową jak i materiałem wykonania. Zostały skonstruowane tak, by chronić nogi przed wychłodzeniem, a także czynić protekcję piszczelom przed otarciami. Dobrej jakości skarpety narciarskie chronią m.in. przed wspomnianymi otarciami i odciskami, a nawet skręceniami kostki, czy przed zaburzeniami krążenia. Nie pomijajmy zatem tego elementu naszego ekwipunku narciarskiego przy kompletowaniu rzeczy na wyjazd narciarski.

Czym są skarpety narciarskie?

Jakie skarpety narciarskie wybrać
Jakie skarpety narciarskie wybrać?

Tego rodzaju bielizna posiada pogrubione wstawki, czyli tzw. ochraniacze. Ich zadaniem jest przede wszystkim neutralizacja wstrząsów. W rezultacie skóra będzie mniej odczuwać nacisk kołnierza butów narciarskich w rejonie piszczeli. Owe ochraniacze znajdują się głownie na goleniu, na podbiciu, na palcach, piętach, łydce, a także w rejonie ścięgna Achillesa. Skarpety narciarskie charakteryzują się ponadto pewnym poziomem kompresji, dlatego będą korzystnie wpływać na poprawne krążenie krwi w rejonie stóp. W wyniku tego nasze mięśnie nie będą odczuwać tak intensywnie zakwasów.

Warto zaznaczyć, że w dobrych skarpetach narciarskich, takich jak skarpety narciarskie Volkl zwraca się uwagę na zastosowanie materiałów najwyższej jakości, a tym samym m.in. właściwą termoregulację. Te ciepłe skarpety narciarskie zwykle wykonane są z gwarantującej ciepło wełny merino, czy też specjalnych włókien zaawansowanych technicznie. Swoje korzystne właściwości odprowadzania wilgoci, a tym samym nie pozwalające na zmarznięcie stopom, skarpety narciarskie Volkl zawdzięczają specjalnym kanałom wentylacyjnym. Nawet przy najbardziej intensywnym wysiłku, Twoje stopy nie będą spocone.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jakie skarpety narciarskie wybrać?
Jakie skarpety narciarskie wybrać?

Wbrew pozorom zakup dobrych skarpet narciarskich nie jest tak prosty. Dokonując zakupów pamiętajmy o tym jakie będzie przeznaczenie tych skarpet. Na rynku spotkamy skarpety uniwersalne, ale także te przeznaczone dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Te dedykowane konkretnym grupom, będą dla nich personalnie skonstruowane, a tym samym lepiej leżą na danej stopie.

Zwróćmy uwagę również na producenta. Te markowo będą zdecydowanie bardziej trwalsze i posłużą nam przez wiele sezonów, w odróżnieniu do tych mniej markowych.

Kluczową sprawą przy zakupie skarpet narciarskich jest ich rozmiar. Wybierajmy egzemplarze zgodne z rozmiarem naszej stopy. Zwróćmy jednak przy zakupie uwagę na tabelkę rozmiarów dostarczoną przez producenta. Pamiętajmy jednak, że również skarpety narciarskie wykazują się elastycznością dlatego istnieje określony zakres tolerancji rozmiarów, w którym mieści się nasza stopa.

Materiał wykonania. Tego typu produkt powinien być wykonany z dobrej jakościowo tkaniny. Bawełna jest odpowiednim materiałem, ale jeszcze bardziej praktycznym będą z wełny merynosów (Merino). Sprawdzą się również różnego rodzaju mieszanki. Nierzadko skarpety narciarskie są uszyte z kilku rodzajów włókien. Bardzo praktyczne są elastyczne wstawki ulokowane na podbiciu, czy też na ścięgnach zawierające dodatek lycry, natomiast część obejmująca palce jest zwykle jeszcze dodatkowo ocieplona wełną.

Dobre skarpety narciarskie dostaniesz na SnowSport.pl

Jakie skarpety narciarskie wybrać?
Jakie skarpety narciarskie wybrać?

Warto wybrać skarpety narciarskie na pewno te dobrej jakości i funkcjonale. My polecamy sprawdzone w tej dziecinie skarpety narciarskie Volkl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst o tematyce narciarskiej – Buty Skitourowe Atomic HAWX PRIME XTD 2022!

0
Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022

Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022!

Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022 to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych pośród pań desek wybieranych co sezon zimowy. Nie ma wszak tym nic nadzwyczajnego. To idealny produkt dla narciarek. Już na wstępie emanują wyważoną, pastelową paletą barw. Niebywale lekkie i sprawiające radość w prowadzeniu. Szeroki wybór pośród tej linii pozwala na dobór nart adekwatnych do poziomu techniki lub zgodnie z przeznaczeniem jazdy po danym terenie. Kobiety mogą wybrać takie narty, którymi przejadą stok w ekspresowym tempie, prędko nauczą się nowych umiejętności, czy też takie, które bez najmniejszego problemu dadzą sobie radę na rozjeżdżonym stoku, a także świeżym puchem. Teraz te wszystkie walory w kobiecej linii nart Joy!

Narty Head Power Joy 2022

Narty Dla Kobiet Zaawansowanych HEAD JOY 2022 -  Narty Head Power Joy 2022
Narty Dla Kobiet Zaawansowanych HEAD JOY 2022 – Narty Head Power Joy 2022

Te damskie narty to jeden z najlepszych wyborów dla zdecydowanie bardziej doświadczonych narciarek, które jeżdżą już na sportowo. Dodadzą dynamiki do Twojego szusowania, a przy tym posiadają ogromną moc. Pod względem technologiczny jest to nieco lżejsza wersja męskiego odpowiednika Supershape.

Pod względem warstwy wizualnej bardzo delikatne. Subtelne elementy szarości z akcentami bieli podkreślają ich zdecydowanie kobiecą naturę. Będą z nich zadowolone nawet najbardziej wymagające panie.

Przeznaczone już dla średnio zaawansowanych, jednakże ich sportowe możliwości docenią przede wszystkim zaawansowane pod względem technicznym narciarki. W wyniku tego będą mogły wykonywać szybkie, krótkie skręty na dobrze przygotowanej nawierzchni. Dobrze też prowadzą się na krawędzi. Dopracujesz na nich swoje i tak wysokie umiejętności.

Poczuj pełnie narciarskich emocji i dozuj do swoich żył porcje adrenaliny i pędź szybko w dół stoku na kolejny zjazd po zaśnieżonym zboczu! Postaw na doskonałość i prędkość!

Technologie

Te narty dla kobiet swoje wzorowe właściwości jezdne czerpią przede wszystkim z budowy Worldcup Sandwich Cap. Wskazuje ona na to, że wnętrze Power Joy są ręcznie dopracowane przez najwybitniejszych narciarskich rzemieślników tam gdzie tylko to możliwe. Drewniany rdzeń jest laminowany i precyzyjnie cięty. Ścianki boczne są tutaj niesamowicie starannie dopracowane. W tej budowie spotkamy także najlepszej jakości titanal. To wyraźnie jedna z najprędszych konstrukcji jakie widział świat narciarstwa dla kobiet. W tym sezonie do wypróbowania przez panie, które stronią od rekreacyjnej jazdy, a stawiają na sport i dynamikę…

Narty HEAD Power Joy + wiązania Joy 12 GW PRD 2022 to z całą pewnością optymalna opcja dla zaprawionych w dynamicznej jeździe narciarek, a chcących wciąż progresować swoje osiągi. Posiadają ogromną siłę. To sportowa maszyna najwyższej jakości dla kobiet.

Narty HEAD Total Joy 2022

Narty HEAD Total Joy 2022
Narty HEAD Total Joy 2022

Damskie narty Head Total Joy 2022 można rzec, że to totalnie absolutne deski allround. to właśnie one sprawdzą się w czasie jazdy na praktycznie każdej trasie. Możesz na nich zjeżdżać tam gdzie tylko zechcesz. Nie musisz ograniczać się do przygotowanej, zatłoczonej trasy. Odkryjesz z nimi wszystkie zakątki ośrodka narciarskiego.

Ich ogromna wszechstronność to zasługa przede wszystkim dużej szerokości w talii. W centralnej części posiadają aż 85 mm. W rezultacie posiadania takich parametrów bezpośrednio pod butem, każda z pań otrzyma tym samym odpowiednie wsparcia oraz stabilność. Przepełnione kobiecymi, delikatnymi kolorami płynnie przejadą nawet przez słabej jakości stok, a nawet świeży puch.

Technologie

Damskie narty Head Total Joy 2022 w swojej konstrukcji Carbon Sandwich Cap opierają się przede wszystkim na walorach Graphene, który jest połączony z ultralekkim Carbonem i równie lekkim drewnianym rdzeniem Karuba. To właśnie te niebywale lekkie drewno przebiega przez całą długość tych nart dla kobiet. Wszystkie wymienione materiały są niesamowicie lekkie, co w rezultacie dostarcza nartę o niesamowicie niskiej masie. Takie zestawienie materiałów budulcowych dodatkowo podnosi wytrzymałość jak i trwałość samych nart. Pogrubienia na dziobach i piętkach, a także redukcja grubości w centralnej części zapewnia unikatowe rozłożenie wagi. Finalnie dostarczana jest do naszych nóg doskonale zbalansowaną konstrukcja.

Narty HEAD Total Joy + wiązania Joy 11 GW SLR 2022 wymyślona dla pań, które nie boją się sięgania po nowe i wymagające. Niesamowicie lekkie. Przeznaczone do szusowania na każdej trasie… Przepiękne design przykuwa wzrok. czerp radość z płynnej jazdy i poznawaj z nimi każdy zakamarek stoku Twojego ośrodka narciarskiego.

Narty HEAD Epic Joy 2022

Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022 -  Narty HEAD Epic Joy 2022
Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022 – Narty HEAD Epic Joy 2022

To narty dla kobiet, które preferują szusowanie przede wszystkim na przygotowanej trasie. Dowodzą, że  można skutecznie połączyć doskonałe właściwości narciarskie z przepiękną warstwą wizualną. Czarna barwa intrygująco przeplata się z delikatnym purpurowym różem. Spełnią oczekiwania wszystkich wyrafinowanych w swych wyborach pań.

Mówiąc o właściwościach trakcyjnych te deski będą odpowiednim wyborem dla pań lubiących średnio oraz dynamiczną jazdę. Doskonałe na przygotowaną trasę z licznymi zakrętami. Szerokość w talii w tym przypadku wynosi 65 mm. W rezultacie są to narty przede wszystkim na dobrze przygotowane stoki. W wyniku takiej budowy doświadczysz na nich zawrotnych prędkości, carvingowego szusowania i wiele sportowych akcentów na jakie można sobie z nimi pozwolić. To narty dla kobiet o sportowym rodowodzie i charakterystyce. Sięgnij po epickie osiągi!

Technologie

Epic Joy 21/22 bazują w swej konstrukcji również na Carbon Sandwich Cap. To swoiste połączenie najlżejszych, a jednocześnie najmocniejszych materiałów stosowanych w świecie narciarstwa. W wyniku tego otrzymujemy niesamowicie stabilne, mocne i lekkie narty dla kobiet. Budulcem tej konstrukcji są wyłącznie najlżejsze składniki jak drewno Karuba, wzmacniający Graphene oraz lekki i sztywny Carbon. Taka mieszanka wnosi do jazdy na nartach optymalne rezultaty i możliwie jak najlżejszą masę. Założeniem tej konstrukcji za sprawą niepowtarzalnej lekkości jest dostarczanie czystej zabawy z jazdy bez zbędnej i przecież tak niewygodnej dla pań wagi samych nart.

Narty HEAD Epic Joy + wiązania Joy 11 GW SLR 2022 to więcej niż niesamowicie lekkie narty dla kobiet. Stworzone przede wszystkim z przeznaczaniem do jazdy na dobrze przygotowanych trasach. Skrupulatnie łączą doskonałe walory trakcyjne z pięknem warstwy zewnętrznej. Dla pań, które preferują szybką, sportową jazdę na nartach. Z nimi każdy narciarski wypad stanie się wręcz epicką przygodą, której długo nie zapomnisz!

Narty HEAD Super Joy 2022

Narty HEAD Super Joy 2022
Narty HEAD Super Joy 2022

Head Super Joy 2022 to narty dla kobiet, które poradzą sobie na każdej trasie. Już sama ich agresywna warstwa wizualna determinuje to do czego zostały przeznaczone. To przede wszystkim sportowe deski.

Na tych nartach kobiety w pełni wykorzystają woje narciarskie umiejętności. Wybiorą je raczej zaawansowane technicznie narciarki. wepnij się w wiązania i poczuj jak każdy Twój zjazd kipi dynamiką, a każdy z Twoich ruchów będzie pewny siebie i w pełni pod kontrolą. Wykorzystaj z nimi całe swoje pokłady energii. Zainstalowane technologie pozwolą poczuć błogą wygodę w trakcie poruszania się z nimi.

Super Joy 2022 wyróżniają się niesłychanie niską wagę. Jest to jedne z ich znaków charakterystycznych. W rezultacie pozwalają zaoszczędzić wiele energii, tak by cieszyć się przez cały dzień dynamiczną jazdą.

Technologie

Wnętrze tych nart kryje wypróbowana już konstrukcję Carbon Sandwicz Cap. Mówiąc lakonicznie jest to zestawienie niezwykle lekkich, a przy tym odpornych na przeciążenia składników jakimi są drewno KarubaGraphene i Carbon. To właśnie te składniki przesądzają o ich tak niskiej i korzystnej jednocześnie dla kobiet wadze nart. Ma to duże znaczenie dla komfortu przede wszystkim przenoszenia nart, ale przekłada się również pozytywnie na samą jazdę. Narty przestaną być dla Ciebie w końcu zbyt ciężkie! Deski nie będą bowiem stanowić zbędnego balastu w trakcie ich noszenia, czy podczas precyzyjnego prowadzenia ich.

Narty HEAD Super Joy + wiązania Joy 11 GW SLR 2022 będą właściwym zakupem jeśli stawiasz na dynamiczne szusowanie na dobrze przygotowanych trasach, choć z powodzeniem zjadą również na stoku o różnej jakości. Szerokość pod butem stanowiąca 75 mm poradzi sobie z rozmaitą nawierzchnią. Sprawnie spajają sportową jazdę z poczuciem pewności siebie, stabilnością i dostarczeniem komfortu. Sportowe DNA widoczne już od pierwszego spojrzenia. Doświadcz sama jak wiele frajdy mogą Tobie przynieść właśnie te narty dla kobiet!

Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022 znajdziesz na SnowSport.pl!

Narty dla kobiet zaawansowanych HEAD JOY 2022

Te najbardziej pożądane narty zjazdowe dla kobiet znajdziesz już w naszym zimowym sklepie. Przeczytaj również nasz poprzedni tekst o innej grupie nart HEAD z sezonu 21/22 –  Narty HEAD Worldcup Rebels 2022!.

0