SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

-1
archive,category,category-narciarstwo-narty-klasyczne,category-70,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narciarstwo

Narty damskie Atomic Cloud 12 2022

Narty damskie Atomic Cloud 12 2022!

Narty damskie Atomic Cloud 12 2022 będą w najbliższym sezonie najwyższą nartą dla kobiet w hierarchii tego austriackiego producenta. Numer 12 przyzwyczaił już nas do swojej ponadprzeciętnej elegancji. Jest mocna i silna. Jeździ się na niej naprawdę bardzo dynamicznie. Przy całym swoim sportowym charakterze posiada niezrównaną elegancję.READ MORE

0
Narty męskie dla początkujących - jakie wybrać

Narty męskie dla początkujących – jakie wybrać?

Narty męskie dla początkujących, a także te dla narciarzy średnio zaawansowanych powinny przede wszystkim umożliwiać jak najbardziej łatwy proces kształcenie techniki narciarskiej. Powinny także być możliwie jak najbardziej wszechstronne, tak by zapewnić płynne i komfortowe zjazdy praktycznie w każdych warunkach na stoku.READ MORE

0
Narty dla kobiet dla początkujących – które wybrać

Narty dla kobiet dla początkujących – które wybrać?

Narty dla kobiet dla początkujących konstrukcyjnie wyraźnie równią się od desek dedykowanym mężczyzną. Narty dla kobiet powinny być przede wszystkim lekkie i łatwe w manewrowaniu, tak aby w ten proces wkładać możliwie najmniej energii. Nie należy zapomnieć o estetyce takich nart, bowiem muszą być one READ MORE

1

Buty narciarskie dziecięce – jak dobrać rozmiar?

Buty narciarskie dziecięce musza być dobrane niezwykle dokładnie, gdyż niewłaściwe obuwie może juniorów narciarstwa zniechęcić do kontynuowania nauki szusowania. Na jakie zatem parametry zwrócić uwagę podczas wybierania butów narciarskich dla dzieci?

Buty narciarskie dla dzieci

Jak zmierzyć stopę dziecka?

Dobrze dobrane obuwie zapewni naszemu dziecku komfort. W pierwszej kolejności precyzyjnie mierzymy rozmiar stopy dziecka. Jak to zrobić? Kładziemy stopę na kartce papieru położonej na podłodze. Na kartce odrysowujemy kształt stópki dziecka. W dalszej kolejności robimy pomiar odległości pomiędzy końcem dużego palca, a piętą.

Wkładka buta narciarskiego powinna być takiej samej długości jak stopa, bądź większa ale tylko do 1 cm. Nie powinniśmy nigdy kupować za dużych butów na zapas. Może to być wręcz niebezpieczne dla dziecka.

Nie mierzmy również butów w bardzo grubych skarpetach. Najlepiej będzie jeżeli zrobimy pomiar w typowych skarpetach narciarskich. Nie ma też w tym przypadku konieczności zakładania bardzo grubych skarpet na narty, gdyż wszystkie buty narciarskie dziecięce zapewniają niezrównany komfort termiczny.

Zwróć uwagę na szerokość butów – buty narciarskie dziecięce

Istotna przy prawidłowym doborze butów narciarskich dla dzieci jest również ich szerokość. Nie mogą być one zbyt ciasne, bo będą powodować dyskomfort przy długiej jeździe i ból stopy. Natomiast za luźne buty mogą doprowadzić w rezultacie nawet do upadku tylko z tego powodu. Stanowią również ryzyko doprowadzenia do kontuzji.

Jaka liczba klamer?

Dobre buty narciarskie dziecięce nie powinny być wyłącznie jednoklamrowe. Dlaczego? Ponieważ nie zapewnią one optymalnej stabilności w trakcie jazdy. Przyjęło się, że zupełnym minimum to buty dwuklamrowe. Warto jednak pokreślić, że kiedy rozmiar stopy Twojego dziecka to więcej niż 20, to wtedy wybierzmy obuwie trzyklamrowe. Natomiast jeżeli podbicie stopy naszego dziecka jest jest dość wysokie – wtedy powinniśmy zdecydować się na buty z mniejszą ilością klamer.

Jaki flex w butach narciarskich dla dzieci?

Buty narciarskie dziecięce - jak dobrać rozmiar
Buty narciarskie dziecięce – jak dobrać rozmiar?

Sztywność buta w modelach przeznaczonych dla tych najmłodszych narciarzy nie często jest podawana. Wartość ta zazwyczaj pojawia się dopiero od rozmiaru 19 i więcej. Kiedy umiejętności techniczne są jeszcze niskie, to wtedy wybierzmy dla dziecka mniej sztywne obuwie. Dobór przebiega tutaj zupełnie tak samo jak w butach dla dorosłych.

Ważny jest także kąt nachylenia cholewki. Odpowiednio dobrany nie przeszkadza w optymalnym przyjęciu pozycji narciarskiej – a są to ugięte kolana i lekkie nachylenie. But z prawidłowo dobraną cholewką błyskawicznie ustawi sylwetkę małego narciarza. Gdy cholewka nawet lekko nie będzie uginać się pod wagą naszej pociechy, znacza to, że but jest zbyt sztywny, a to oznacza niewłaściwie dopasowany flex.

Nieprawidłowo dobrane buty narciarskie dla dzieci nie pozwolą im na przyjęcie odpowiedniej pozycji narciarskiej. To znacząco przedłuży proces nauki. Może również spowodować upadek, a w wyniku tego doprowadzić nawet do urazu.

Buty narciarskie dziecięce znajdziesz na SnowSport.pl!

Buty narciarskie dla dzieci
Atomic HAWX JR 3 Dark Blue/Red 2020 – Buty narciarskie dziecięce

Buty narciarskie dziecięce w naszym wielkim zimowym sklepie ze świetnymi cenami. Zapraszamy również do lektury naszego wcześniejszego blogowego wpisu o doborze sprzętu narciarskiego „Jak Dobrać Rękawice Narciarskie?”.

0

Sprzęt skiturowy – szykujemy się na wyprawę!

Sprzęt skiturowy – co ze sobą zabrać jeżeli szykujemy się na wyprawę w wysokie góry? W poprzednim artykule przedstawiliśmy wpis dotyczący elementów ubioru skitourowego. Teraz czas na niezbędne rzeczy jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria. Zależy nam przede wszystkim, aby zadbać o bezpieczeństwo takich wypraw, ale także o komfort. Upewnij się zatem, czy posiadasz absolutnie wszystko czego potrzebujesz!

narty skitourowe

Powinniśmy mieć to zawsze przy sobie!

Do skitourowego plecaka, który z reguły jest zawsze nieco większy – zmieścimy bez problemu sporo przydatnych akcesoriów. Eksploracja na skitourach jest wymagająca dla organizmu. Wycieczki są długie i mocno obciążają pod względem wysiłku nasz organizm. Czasem we znaki mogą nam się dać również różnice wysokości.

Musimy zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie nawodnienie i odżywienie naszego organizmu. Niewątpliwie niezbędne tutaj będą słodycze – jak batony energetyczne, a także sprawdzone i smaczne swojskie kanapki. Bardzo przyjemny zimą będzie ciepły napój. Zadbajmy więc o to, aby zabrać ze sobą termos – najlepiej na herbatę.

Mapa papierowa

Większość z nas w swoim telefonie posiada mapę w telefonie. Jednak elektronika potrafi być zawodna, a zwłaszcza w naturalnych terenach, oddalonych od cywilizacji – możemy nie mieć po prostu zasięgu. W rezultacie niezastąpiona będzie tutaj mapa konwencjonalna.

Kask narciarski i gogle – sprzęt skiturowy

Sprzęt skiturowy
kask i Gogle – Sprzęt skiturowy

Ochrona głowy to podstawa zwłaszcza przy dynamicznych zjazdach, gdzie możemy trafić na ukrytą pod warstwą śniegu skałę. Nie można zatem o niej zapomnieć dbając o nasze bezpieczeństwo dlatego warto ze sobą zabrać Kask narciarski. Gogle narciarskie zadbają o protekcję naszego wzroku i komfort naszego widzenia, zwłaszcza wtedy kiedy pojawi się ostre słońce odbijające się od śniegu.

To już są wysokie góry…

Wysokie góry można bez wątpienia zakwalifikować jako żywioł. Wędrując na nartach skitourowych w takim terenie musimy pamiętać o możliwości wystąpienia lawin. Początkujący nie powinni przemierzać tych najwyższych partii gór i najbardziej dzikich, gdzie daleko od pomocy… I nie wędrujmy w takim przypadku w pojedynkę. To bardzo ważne!

Warto również wyposażyć się w detektor lawin, sondę, a także łopatę. Przed wyprawą zaliczmy specjalistyczny kurs, np. taki organizowany przez TOPR.

Zwiększ przyczepność!

Harszle to specjalne noże na lód. Razem z fokami pozwalają złapać lepszą przyboczność przede wszystkim na mocno oblodzonych trasach. Jeżeli potrzebujemy jeszcze większej przylepności to niezbędna mogą okazać się raki. W takim warunkach przydatny może być również czekan.

Sprawdź pogodę przed wyprawą

Jeżeli planujesz wycieczkę w góry sprawdź dokładnie warunki meteorologiczne. Będziemy wówczas pewni warunków jakie mogą nas spotkać w ciągu dnia i w ten sposób jeszcze lepiej przygotować się na wyprawę. Ma to wielki wpływ na nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy również, o której godzinie zachodzi słońce. Zdążymy wtedy bezpiecznie wrócić do domu.

Sprzęt skiturowy – wszystko znajdziesz na SnowSport!

Sprzęt skiturowy
Sprzęt skiturowy na SnowSport

W naszym narciarskim sklepie dostaniesz wszystko do – Narciarstwo skiturowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy również do publikacji naszego wcześniejszego blogowego wpisu o skiturach „Ubranie Na Narty Skitourowe – Co Ze Sobą Zabrać?”.

0
Buty narciarskie damskie jak wybrać

Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Buty narciarskie damskie jak wybrać? Chcąc kupić najlepsze buty na narty dla pań w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na kobiecej anatomii stopy. Narciarki posiadają zdecydowanie mniejszą oraz węższą stopę, niż panowie. Nie mają też problemów z wysokim podbiciem. Buty narciarskie damskie są też bardziej miękkie i posiadają niższą cholewkę. Konstrukcja takiego obuwie zwęża się z reguły ku przodowi.

Zapiętki są usadowione wyżej w odróżnieniu od tych męskich modeli. W wyniku tych zabiegów w budowie butów narciarskich dla kobiet – będzie im się bardziej komfortowo jeździć po stoku z tak dobranym sprzętem. Kobiety pod żadnym pozorem nie powinny wybierać męskiego obuwie i to nawet wówczas, kiedy pod względem rozmiaru będą zgodne z ich osobistą numeracją.

Charakterystyka damskich butów narciarskich

Buty narciarskie damskie jak wybrać
Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Kobieca anatomia ściśle łączy się z konstrukcją damskich butów narciarskich. Zazwyczaj są one mniejsze niż męskie rozmiary. Do tego panie posiadają również węższe stopy i są lżejsze. Znaczenie ma tutaj również odległość stopy od kolana, która przekłada się bezpośrednio na pozycję narciarską.

Dość często panie mają problem z właściwym doborem butów narciarskich, gdyż odczuwają ucisk w śródstopiu bądź na podbiciu. Aktualnie na rynku znajdziemy modele dla kobiet z szerszą stopą, tak jak np. w kolekcji Atomic. Stopa w takim obuwiu będzie miała zwyczajnie więcej miejsca w swoim najszerszym punkcie, a także podbicie będzie swobodnie mieścić się wewnątrz skorupy buta.

Zwróć uwagę na styl jazdy

Kiedy będziesz kupować swoje obuwie na narty przekaż doradcy informację o swoim stylu jazdy, jeżeli sam o to nie zapyta. Do bardziej dynamicznej jazdy lepsze będą buty nieco niższe.

Damskie buty narciarskie już na wyprzedaży w naszym sklepie https://snowsport.pl/buty_narciarskie-k393.html.

Buty narciarskie damskie jak wybrać je do naszej stopy?

Buty narciarskie damskie jak wybrać
Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Nie odkryjemy tutaj niczego nowego. Zwróć uwagę przede wszystkim na właściwy rozmiar, który powinien być co najmniej zbliżony do tego z butów, które nosisz na co dzień. Jeżeli kupujesz buty przez Internet to zmierz długość swojej stopy, np. na kartce papieru mierząc odległość od końca pięty do dużego palca. W tabelce rozmiaru będziesz podany rozmiar Euro odpowiadający długości Twojej stopy, która jednocześnie powinna być mniej więcej tożsama z długością wkładki. Pamiętaj również o tym, aby do wyniku pomiaru dodać około 0,5 do 1 cm. Luzu nie powinno być jednaj zbyt dużo! W rezultacie takiego doboru, Twoim stopą powinno już być komfortowo podczas jazdy. Stopa nie może przede wszystkim w bucie narciarskim “pływać”.

Jeżeli będziesz kupować buty do jazdy sportowej, czy też freestyle wówczas powinnaś wybrać buty ściśle dopasowane do długości Twojej stopy. W wyniku tego będziesz mogła cieszyć się dużą precyzją sterowania nartami.

Dobierz but do szerokości swojej stopy

Czynnik ten jest niezwykle istotny. Jak zmierzyć szerokość swojej stop? To nic prostszego! Musimy zmierzyć szerokość naszej stopy w jej najszerszym punkcie. Będzie to z reguły rejon śródstopia.

Równie istotny jest także flex. Jest to poziom sztywności butów. Jeżeli masz mniejsze umiejętności, to dobierz buty miększe. Posiadają lepsze umiejętności, szukaj butów sztywniejszych.

Buty narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl?

Buty narciarskie damskie jak wybrać
Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Najlepsze buty narciarskie damskie znajdziesz na snowsport.pl. Zapraszamy również do lektury naszego poprzedniego tekstu Jakie Gogle Narciarskie Wybrać?” do przeczytania na blog.snowsport.pl.

0
Narty skitourowe jakie wybrać

Narty skitourowe jakie wybrać?

Narty skitourowe jakie wybrać? To nie taka łatwa odpowiedź. Należy podejść do tego tematu kompleksowo. Jeszcze do niedawna ta forma narciarstwa kojarzyła się wyłącznie z mieszkańcami gór jako skuteczna forma przemieszczania się. Tendencja ta wyraźnie się aktualnie zmieniła, gdyż coraz częściej można spotkać narciarzy skitourowych. W dalszej części tekstu zamieszczamy podpowiedzi, które warto przypomnieć sobie podczas zakupu.

W jaki sposób jeździsz?

Narty skitourowe jakie wybrać?
Narty skitourowe jakie wybrać?

Narciarstwo skitouringowe to sport dla wymagających i twardych. Szczyt zamiast zdobywać wyciągiem, będziesz to robić o własnych siłach. Piszesz się na to? Rekompensatą będą za to piękne widoki, dostępne dla nielicznych i odkrycie prawdziwej majestatyczności gór!

Skitouring klasyczny

Lekki skitouring będzie właściwy dla osób, które podchodzą do niego wyraźnie w sposób rekreacyjny. Powolne podejście z licznymi pauzami na posiłek i nastawienie do zjazdów po świeżym puchu. Jeżeli nastawiasz się na taką właśnie jazdę to dla komfortu kup do zestawu buty od 1 do 3 klamer i przede wszystkim wygodnym zakresem w trybie chodzenia. Do kompletu zdecyduj się na lekkie wiązania z systemem pinów. No i w końcu najważniejsze – pasować do tego będą wszechstronne narty skiturowe o szerokości pod wiązaniami rzędu 80 mm.

Tutaj część z naszej oferty nart skitourowych w cenach wyprzedażowych https://snowsport.pl/tag/narty_ski_tour-179.html.

Freetouring, czyli nastawienie na zjazdy

Taki sprzęt będzie najlepszy dla narciarzy, którzy czerpią największą radość ze zjazdów poza trasą. Odkryjesz z nimi szereg nowych tras.

Jaki sprzęt do tego wybrać? Zdecyduj się na buty z trybem chodzenia, ale takie, które będę wykazywać się dobrymi walorami na zjazdach, a do tego wzmocnione wiązania techniczne z pianmi, czy też wiązaniami w typie frame – czyli oparte na ramie. Do zestawu jak ulał będą pasować narty o szerokości pod wiązaniem 95-105 mm.

Narty skitourowe powinny być dostrojone do Twojej techniki

Większość nart skitourowych jest lżejsza, niż narty alpejskie. Posiadają ponadto dłuższy promień skrętu – najczęściej 18 m. W wyniku tego narty poprawnie chwytają krawędź przy pochyłych stokach w trakcie podejść, czy też na twardym śniegu podczas zjazdów. Posiadają też rocker w celu zapewnienia większego komfortu przy zjazdach.

Należysz do zwolenników klasycznego skitouringu? W takim razie kup narty o szerokości pod butem 75-90 mm. Jeżeli zdecydujesz się na elastyczne deski o niewielkim promieniu skrętu, np. 15 m to będą one prostsze w prowadzeniu, a przede wszystkim na zjazdach. Na bardzo stromy teren będą lepsze sztywne narty. Narty skitourowe jakie wybrać? Powinny ważyć nie więcej niż 2800 gramów.

Biorąc na warsztat narty do freerando, szerokość pod butem rzędu 95 mm będzie najbardziej uniwersalna na podejścia, a także na zjazdy. Rocker powinien być bardziej wyrazisty na dziobach, a niekiedy również na tyłach. W rezultacie jazda powinna być bardziej płynna. Kształt desek powinien być dość prosty. Będziesz mógł jeździć zatem po stromych i zmrożonych rejonach. Jednak takie narty będą mniej komfortowe do jazdy na trasach przygotowanych.

Narty skitourowe – jaką długość wybrać?

Mając krótkie narty skitourowe będziesz mniej się męczyć. Będzie je również łatwiej przełożyć w trakcie zwrotów podchodząc pod górę. Będą jednym słowem łatwiejsze w prowadzeniu.

Celem dobrania najlepszej długości uniwersalnych nart skitourowych odejmiej od swojego wzrostu około 5, czy 10 cm i wybierz deski z takim wymiarem.

Nart o takiej samej długości jak Twój wzrost będą właściwe do freetouringu. Będą zachowywać się płynnie i stabilnie w trakcie zjazdów.

Wiązania skitouringowe – jakie wybrać?

Narty skitourowe jakie wybrać?
Narty skitourowe jakie wybrać?

Akutanie na rynku możemy dostać dwa typy wiązań do nart skitouringowych:

  • Wiązania techniczne pinowe: te są najlżejsze i najczęściej wybierane. Musisz jednak sprawdzić, czy będą pasować do Twoich butów.
  • Wiązania płytowe, czyli Apline Touring: takie wiązanie przymocowane jest do płyty, a ta jest zamontowana do narty. Cała płyta obraca się wzdłuż osi w przedniej części płyty. Ten wariant jest cięższy, ale gwarantuje więcej pewności w trakcie zjazdów, gdyż sprawniej działa w nich system wypinania butów. W rezultacie ten wariant jest dedykowane również do freetouringu.

Kilka rad prosto od Salomon

Narty skitourowe jakie wybrać?

Narty skitourowe jakie wybrać

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się jakie narty skitourowe wybrać dla siebie to skonsultuj się z naszymi doradcami. Na stronie naszego zimowego sklepu znajdziesz narty skitourowe snowsport.pl. Zachęcamy także do przeczytania naszego poprzedniego tekstu „Jak Dobrać Kije Do Nart Biegowych?” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0