SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

9616
post-template-default,single,single-post,postid-9616,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narciarstwo nauka jazdy – rozpocznij przygodę.

Narciarstwo-nauka jazdy

Narciarstwo nauka jazdy – rozpocznij przygodę.

Narciarstwo nauka jazdy – Narciarstwo to niesamowity sport. Poczuj dreszczyk prędkości, zabawę z równowagą, nieważkość podczas skoków i swobodę jazdy w głębokim śniegu. Na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno. Najlepszym sposobem na to jest kurs narciarski pod okiem ekspertów w szkole narciarskiej. Aby zapoznać się z tematem i przekonać samouków, przygotowaliśmy szybki kurs pt. “Narciarstwo-nauka jazdy”. Dowiedz się, jak korzystać ze sprzętu, przeżyj pierwsze doświadczenia na nartach i naucz się skręcać. Gotowy, aby ruszyć na stok ???

Narciarstwo-nauka jazdy: 5 wskazówek i ćwiczeń do nauki jazdy na nartach

Narciarstwo nauka jazdy
Narciarstwo-nauka jazdy z nartami Atomic Redster X5 Green

Jazda na nartach wygląda na prostą , ale wymaga dużo praktyki. Dlatego zanim będziesz mógł cieszyć się stromymi stokami, zakrętami i głębokim śniegiem, zalecamy, abyś nauczył się podstawowych elementów, takich jak utrzymanie prawidłowej pozycji podczas jazdy, hamowanie oraz skręcanie.

1. Poznaj sprzęt

Aby nauczyć się jeździć na nartach, potrzebujesz najpierw pary nart, buty narciarskie i kijków narciarskich. Początkujący powinni wybrać krótsze narty, ponieważ będą one łatwiej skręcać (nasi specjaliści doradzą jeśli sam nie będziesz wiedział jakie narty wybrać). Aby wybrać odpowiednią długość kijka, przytrzymaj kijki do góry nogami nad talerzem i podeprzyj się. Jeśli kąt ramienia jest nieco większy niż 90 stopni, długość kijków jest idealna. Buty narciarskie dla początkujących powinny być miękkie i wygodne.

Narciarstwo nauka jazdy
Narciarstwo-nauka jazdy

2. Prawidłowo załóż narty

Aby założyć narty, dwa stopery z boku wiązania muszą być skierowane w dół. Zapobiegają one ślizganiu się narty. Jeśli zbocze jest lekko nachylone, narty są umieszczane równolegle do siebie i w poprzek stoku. Więc leżą stabilnie. Następnie, po prostu wpinaj buty w wiązanie. Kijki można oczywiście wykorzystać do stabilizacji. Następnie możesz zacząć poruszać się na nartach. Spróbuj na płaskiej powierzchni ustawić narty równolegle I za pomocą kijków odpychaj się się starając przesuwać się do przodu. Pierwsze kroki już za Tobą:-)

3.Narciarstwo nauka jazdy na nartach, a pierwsze kroki

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni stok z dużą ilością miejsca do ćwiczeń. Narty powinny być rozstawione na szerokość barków i leżeć równolegle do siebie.. Hamowanie to tak zwany pług śnieżny. Aby to zrobić, wewnętrzne krawędzie obu nart muszą być wciśnięte w śnieg, a czubki nart muszą być skierowane do wewnątrz. Z góry wygląda jak kawałek pizzy:-)

4. Narciarstwo nauka jazdy na lekkim zboczu

Pierwsze zmiany kierunku wykonuje się również pługiem śnieżnym, najlepiej bez kijów. Przy skręcie zawsze mocniej dociążona ma być wewnętrzna noga. Zewnętrzna noga utrzymuje kontakt ze śniegiem I to z jej pomocą możemy wykonać manewr skrętu. Przy jeździe na nartach musimy nauczyć się balansować naszym ciałem. Jest to bardzo ważna umiejętność podczas nauki jazdy na nartach.

Narciarstwo-nauka jazdy

5. Narciarstwo nauka jazdy, a zmiana kierunku

Pierwsze zmiany kierunku wykonuje się również pługiem śnieżnym, najlepiej bez kijów. Przy skręcie zawsze mocniej dociążona ma być wewnętrzna noga. Zewnętrzna noga utrzymuje kontakt ze śniegiem I to z jej pomocą możemy wykonać manewr skrętu. Przy jeździe na nartach musimy nauczyć się balansować naszym ciałem. Jest to bardzo ważna umiejętność.

Odpowiednie tereny narciarskie dla początkujących

Tereny narciarskie odpowiednie dla początkujących w Polsce znajdują się zarówno na dolnym śląsku jak I w małopolsce. Bardzo fajnym miejscem do stawiania pierwszych kroków na stoku jest Ski Arena w Szklarskiej Porębie, ale również ośrodek Winterpol w Karpaczu, który znajduje się przy stacji Biały Jar, tam też dla bardziej zaawansowanych narciarzy znajduje się Kopa, z różnymi trasami. Osobiście uważam jednak, że chcąc jeździć na tych trasach nasze umiejętności narciarskie muszą być bardzo dobrze rozwinięte. W małopolsce polecam Szczyrk-tutaj znajdziemy trasy o różnych poziomach trudności-dla każdego coś odpowiedniego oraz Małe Ciche gdzie znajduje się 7 tras niebieskich o długości od 90-1300 m. Jednak uważam, że każdy w miarę rozwoju swoich umiejętności musi wybrać taki stok na którym będzie czuł się najlepiej.

Narciarstwo-nauka jazdy na nartach pod okiem profesjonalnego instruktora jest bardzo ważna, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie uczyć się jednocześnie wykształcając odpowiednie nawyki.

Narciarstwo-nauka jazdy

Narty do nauki jazdy w atrakcyjnych cenach znajdziesz pod tym linkiem https://snowsport.pl/tag/narty_do_nauki-129.html.

Narciarstwo nauka jazdy – narty dla początkujących kupisz na SnowSport.pl

Doskonałe narty do nauki jazdy do kupienia na snowsport.pl. Przeczytaj także nasz artykuł o nartach Salomon “Narty Salomon S/Force 2021 – dla koneserów!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

No Comments

Post a Comment