SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1324
post-template-default,single,single-post,postid-1324,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Jaka jest narta HEAD Supershape 2018 i 2017? – Video z Andrew Couperthwait.

narty Head Supershape Speed Magnum Rally Titan 2018 i 2017

Jaka jest narta HEAD Supershape 2018 i 2017? – Video z Andrew Couperthwait.

Poniższy film przedstawia omówienie wszystkich najważniejszych cech poszczególnych nart z tej linii narta HEAD SuperShape, ich przeznaczenie, budowę i właściwości. Wprawdzie omówione są tam modele z sezonu 2017 ale wszystkie najważniejsze rozwiązania zostały przeniesione z nich na modele 2018 i jak to zwykle bywa dodatkowo udoskonalono je jeszcze  kilkoma zmianami.

Film o linii: narta HEAD Supershape 2018 i 2017

Aby dokładniej przeanalizować informacje podawane w filmie przez Andrew przygotowaliśmy poniżej stenogram z całego wywiadu z nim.

Jakie informacje na temat linii: narta HEAD Supershape pojawiają się w filmie?

Cześć. Nazywam się Andrew Couperthwait, jestem product managerem sportów zimowych marek HEAD i Tyrolia.

Opowiem wam o nowej linii – narta HEAD Supershape. Zapewne pamiętacie HEAD Supershape’y lub znacie je z ostatnich siedmiu lat. Ta linia została w sezonie 2017 całkowicie przeprojektowana od dziobów aż po piętki narty.

Zacznijmy od tego co nowego ma narta HEAD Supershape.

Narta HEAD Supershape - GraphenNajważniejsza rzecz to Graphene – najlżejszy, najwytrzymalszy materiał na świecie. Jak wykorzystaliśmy Graphene w HEAD Supershape’ach, zastosowaliśmy Graphene pod płytą wiązania, pod stopami – dzięki temu narta może być cieńsza w tym miejscu i mogliśmy zmienić jej balans. Jeżeli popatrzycie na profil obojętnie której narty z linii HEAD SuperShape, zauważycie, że od miejsca pod butem do dziobu oraz od miejsca pod butem do piętki narta zwęża się znacznie mniej niż w innych nartach.

Co to oznacza? Otrzymujecie zbalansowaną sztywność narty na całej jej długości. Grubość narty HEAD Supershape jest dość podobna od dziobu aż po piętkę, co wyrównuje krzywą nacisku (lub krzywą sztywności) jaki jest potrzebny by narta weszła w skręt oraz daje bardzo zbalansowane, bardzo pewne i inspirujące czucie nart.

Kolejną nowością w nartach HEAD Supershape jest fakt, że jeżeli się im przyjrzycie zauważycie wizualne różnice pomiędzy poprzednimi a najnowszymi  Supershape’ami 2018 i 2017. Zaczynając od profilu dziobu narty oraz jego piętki. Są to profile przedłużające taliowanie narty, wykorzystaliśmy taliowanie starego modelu, które dochodziło mniej więcej do tego miejsca (które wskazuję palcem) i przedłużyliśmy je w górę aż do czubka i w dół aż do piętki.

Umożliwia to szybszą reakcję, taka jest narta HEAD Supershape, jeżeli tego chcesz, ale nie zawsze musisz z tego korzystać, więc możesz zmienić nieco zakrawędziowanie, możesz kontrolować jak szybko narta inicjuje skręt i jak szybko wychodzi z krawędzi.  Wraz z profilami przedłużającymi taliowanie, jednocześnie zwiększyliśmy długość rdzenia drewnianego zarówno z przodu jak i z tyłu. Po raz kolejny poprawiając elastyczność narty.

Wizualnie możecie też stwierdzić że stworzyliśmy własną, nową powłokę zewnętrzną, którą nazwaliśmy „skórą rekina”, jest ona znacznie bardziej odporna, a dzięki temu narty będą wyglądać dobrze przez wiele lat użytkowania.

Rocker w nartach HEAD SuperShape 2018 i 2017

Oznaczyliśmy również graficznie miejsce rozpoczęcia rockera. Jeżeli pomyślicie o HEAD Supershape’ach nie kojarzycie ich z agresywnym i dużym rockerem. Nie wprowadziliśmy nic rewolucyjnego, jeżeli chodzi o wielkość rockera w nartach, ale zróżnicowaliśmy go w poszczególnych modelach. A więc możecie zobaczyć na Titanie, w tym miejscu na końcu niebieskiego, gdzie zaczyna się rocker i idzie od tego miejsca w górę. W Rally nieco mniej, w HEAD Supershape Magnum mniej, a w modelu Speed jeszcze mniej. Wraz z wizualnym wskazaniem rockera zmieniliśmy również profil dziobu każdego z modeli. Zaczynając więc od HEAD Supershape Speed’a możecie zobaczyć, że kąt wygięcia czubka jest znacznie mniejszy, co nazywamy czubkiem o niskim profilu. Taka konstrukcja w połączeniu z niewielkim rockerem daje naprawdę natychmiastowe przejście narty na krawędź. Następnie zwiększyliśmy podgięcie dziobu oraz rocker w Magnumie. Jeszcze więcej podgięcia w HEAD Supershape Rally i zwiększony profil rockera oraz wyposażony w najwyżej podgięty dziób oraz największy rocker, nasza najszersza narta – HEAD Supershape Titan.

Jakby tego było mało daliśmy wszystkim nartom w linii HEAD Supershape nowe wiązania w tym roku – PRX12. Tak wygląda nowy przód wiązania, który zastosowaliśmy w połączeniu z naszą piętą race lite. Doskonałe parametry trzyczęściowej pięty race wraz z nowym przodem PRX12 dają jeszcze lepsze osiągi – szybszy powrót do pozycji centralnej, a więc narty są jeszcze nieco bardziej precyzyjne.

To wszystko to nowe cechy supershape’ów, jeżeli wrócicie pamięcią do tego w co wyposażone były HEAD Supershape’y przez ostatnie kilka lat – sprawdzona technologia Intelligence, która naprawdę zmienia sztywność narty w zależności od tego jak szybko jedziesz.

Narty HEAD Supershape 2018

Umieszczony za wiązaniem system KERS wykorzystujący włókna piezoelektryczne, które uwalniając zmagazynowaną energię usztywniają tylną część narty wtedy kiedy tego potrzebujesz – dostajesz dodatkową energię przy przejściu w kolejny skręt.

Te technologie ciągle są w HEAD Supershape’ach. Tak więc zostawiliśmy wszystkie wspaniałe rzeczy z HEAD Supershape’ów poprawiając jeszcze ich właściwości. Wszystko to razem tworzy najbardziej fantastyczne narty na trasę dostępne na rynku w ostatnich siedmiu latach.

Nowe Supershape’y kontynuują tradycję – jeżeli szukasz nart precyzyjnych, nart o najwyższych osiągach, nart dynamicznych dających ci wiele energii, Supershape jest nartą której potrzebujesz.

Nie ważne z której części kraju jesteś, mamy odpowiedni model HEAD Supershape dla Ciebie. Począwszy od modelu i.Speed z 68 mm pod butem, poprzez model Magnum z 72mm talią oraz i.Rally z 76mm pod butem, aż do najszerszego w naszej linii modelu Titan z 80mm. Promienie skrętu zaczynają się od 13m kończąc powyżej 14m w Titanie.

Poszukajcie jej – narta HEAD Supershape, musicie ją wypróbować, przyjemność z jazdy na tych nartach was od nich uzależni.

No Comments

Post a Comment