SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5996
post-template-default,single,single-post,postid-5996,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Atomic Savor – nowa linia nart na sezon 2020

narty atomic savor

Narty Atomic Savor – nowa linia nart na sezon 2020

Wiele firm prześciga się w tworzeniu nart sportowych. Sprzęt jest coraz szybszy, coraz bardziej techniczny, coraz bardziej wymagający. Powstają całe linie nart slalomowych, gigantowych, freestyle, freeride itp Wszystkie te narty wymagają zarówno umiejętności jak i kondycji sportowej na wysokim poziomie. Wymagana jest nienaganna technika, specjalny trening narciarski, skomplikowany i drogi sprzęt. A co z ludźmi którzy nie mają sportowego podejścia do narciarstwa? Co z tymi którzy w deskach szukają relaksu i przyjemności? Firma Atomic w kolekcji 2020 znalazła rozwiązanie – narty Atomic Savor…

Filozofia nart Atomic Savor

Słońce, świeże powietrze, śnieg. Narciarstwo to nie tylko sport ale też przygoda, radość i zabawa. Jest to dyscyplina dzięki, której możemy uciec od codziennego życia oraz jednocześnie zagłębić się w głąb siebie. Ludzie jeżdżą na nartach dla czystej przyjemności i zadaniem nart Atomic Savor jest właśnie dostarczenie takiej przyjemności w narciarstwie. Narty Atomic Savor to doskonałe narzędzie dla każdego, kto przez cały dzień jazdy na nartach chce być uśmiechnięty i zadowolony. Z nartami Savor każdy będzie w stanie jeździć przez cały dzień i będzie zadowolony od pierwszego skrętu aż po ostatni wjazd wagonikiem. Narty Savor są doskonałe zarówno dla narciarzy zaczynających swoją przygodę jak i dla tych którzy wracają na stok po dekadach spędzonych bez aktywności ruchowej. Także dla tych, którzy poszukują czystej przyjemności w narciarstwie, bez napinania się i wielkiego wysiłku. Narty Atomic Savor to współczesne deski z nowoczesnym designem, które są łatwe w prowadzeniu, lekkie i przyjemne. Dzięki temu każdy narciarz, niezależnie od swoich umiejętności, może poczuć się na nich bardziej pewnie. A po oswojeniu ze sprzętem poczuć downhilowy dreszczyk emocji.

narty atomic savor 2020

Narty Atomic Savor jako odpowiedź na potrzeby współczesnych narciarzy

Nie każdy musi być od razu mistrzem narciarstwa. Nie każdy szuka w nartach szybkości i ekstremalnych ewolucji. Cała masa współczesnych narciarzy to narciarze weekendowi, którzy szukają w tym sporcie przede wszystkim kontaktu z naturą i możliwości oderwania się od codziennych spraw. Sprzęt dla nich nie może więc być taki sam jak dla “narciarskich wymiataczy”. Dla tych właśnie narciarzy Atomic dedykuje linie nart Savor. Klasyczne bariery jakie napotykało się dotychczas w tym sporcie, czyli zmęczenie, obolałe mięśnie nóg oraz skomplikowany sprzęt, dzięki wprowadzeniu nart Atomic Savor odchodzą w zapomnienie.
W ten sposób narciarstwo stało się banalnie łatwe i dostępne dla każdego.
Dla każdego – niezależnie od umiejętności, kondycji, stopnia zaawansowania.

Atomic Savor 2020 – udogodnienia technologiczne dla narciarzy

Atomic tworząc linię nart Savor skorzystał ze swoich wieloletnich doświadczeń w produkcji nart i wykorzystał przy ich konstrukcji wiele sprawdzonych rozwiązań. Jednak zastosowano w nich również pewne udogodnienia, które są charakterystyczne wyłącznie dla tej nowej linii. Poniżej opisujemy 3 najważniejsze z nich:

TRIPLE SIDECUT – geometria nart Savor oparta jest na specyficznym, potrójnym taliowaniu .  Jest ono większe w środkowej części nart oraz mniejsze na przodach i tyłach. Ten unikalny kształt nie wymusza niczego, pomaga za to narciarzom w jeździe ślizgiem wtedy kiedy tego potrzebują oraz na krawędziach wtedy kiedy mają na to ochotę. Dzięki temu podczas jazdy ma się poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad nartami. To z kolei zapewnia narciarzowi pewność siebie oraz szybki progres umiejętności.

narty atomic savor 2020 - triple sidecut
GRAPHITE CORE – Jest to nowy, opracowany specjalnie dla tej linii bardzo lekki rdzeń grafitowy.  Materiał tego rdzenia, który jest na bazie grafitu ma świetne właściwości, które sprawdzają się doskonale w tych nartach. Przy bardzo niskiej wadze nart zapewnia on im bardzo dobrą stabilizację oraz umożliwia praktycznie bez wysiłkową jazdę.

GRIP ZONE – Jest to specjalna strefa, znajdująca się w przedniej części narty, tuż przed wiązaniem. Materiał, którym pokryta jest narta w tej strefie umożliwia lepszy chwyt, trzymanie oraz noszenie nart.

Kolekcja 2020 nart Atomic Savor – przegląd modeli

Głównym zamysłem stworzenia Savor było zacieśnianie relacje rodzinnych, przyjacielskich, umożliwienie zabawy w grupie znajomych i obcowanie z naturą, łatwo, wygodnie i przyjemnie.
Po co komplikować coś co może być proste, po co utrudniać coś co można robić łatwo? Takich nart brakowało zarówno w kolekcji nart Atomic 2019 jak i wcześniejszych.

Motto Atomic SAVOR brzmi więc:

Doświadczaj narciarstwa tak mocno jak się tylko da, rób to w łatwy i przyjemny sposób, bez zbędnego wysiłku i bez komplikacji..
Ciesz się narciarstwem – ciesz się chwilą – delektuj się nią – to jest SAVOR !!!

O nartach Atomic z kolekcji 2020 pisaliśmy już wcześniej w artykule: Atomic Cloud 2020 – Tylko Dla Pań !!! poniżej przedstawiamy kolejną linie nart 2020.
Całą linia nart Atomic Savor składa się z 4 modeli, których opis/ specyfikację techniczną przedstawimy poniżej:

AASS02098 SAVOR 5 Red + FT 10 GW

długości: 140/149/158/167/176
geometria: 104,5/72/94 przy 167cm
promień: 20m
rocker: Active Camber 0/100/0
technologie: Triple Sidecut, Cap Sidewall, Graphit Core, Structured Topsheet, Grip Zone
waga: 2645g przy 167cm

narty_atomic_savor_5_red_2020_AAS02098

AASS92199 SAVOR 5 White + FT 10 GW

długości: 140/149/158/167/176
geometria: 104,5/72/94 przy 167cm
promień: 20m
rocker: Active Camber 0/100/0
technologie: Triple Sidecut, Cap Sidewall, Graphit Core, Structured Topsheet, Grip Zone
waga: 2645g przy 167cm

narty atomic savor 5 white 2020 AAS02100

AAS02114 SAVOR 3 + L 10 GW

długości: 128/138/148/158/168
geometria: 97/72/86 przy 158cm
promień: 27m
rocker: Active Camber 0/100/0
technologie: Bend-X Technology, Triple Sidecut, Cap Sidewall, Graphit Core, Structured Topsheet, Tip Protector, Rental Alu Patch
waga: 2280g przy 158cm

narty atomic savor 3 2020 AASS02114

AAS02112 SAVOR 1 + L 10 GW

długości: 128
geometria: 90/72/79
promień: 27m
rocker: Active Camber 0/100/0
technologie: Bend-X Technology, Triple Sidecut, Cap Sidewall, Graphit Core, Structured Topsheet, Grip Zone, Tip Protector, Rental Alu Patch
waga: 2280g przy 158cm

narty atomic savor 1 2020 AASS02112

Przeczytaj również: Narty Atomic 2019 Opinie I Testy

No Comments

Post a Comment