SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

14124
post-template-default,single,single-post,postid-14124,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120!

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120!

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120 to jeden z najlepszych wyborów jakie możemy zrealizować wybierając się w góry w celu freeride w sezonie zimowym 2023. Warto zaznaczyć, że narty są sygnowane przez znawcę tematu ftreeride Chrisa Benchetlera. Uznaje się, że rzeczywiście są w stanie pokonać wszystkie zaśnieżone trasy. Najnowsza wersja nart do puchu Atomic Bent Chetler 120 2023 na nowo definiuje możliwości nart w terenie wysokogórskim.

Dlaczego są tak rewelacyjne do puchu?

Przede wszystkim jest to zasługą zaprojektowania i dopracowania nart na przestrzeni lat przez samego Chrisa Benchetlera. Pieczę nad tym topowym modelem narty freeride od Atomic sprawuje zresztą już od 2008 roku. Aktualny model posiada konstrukcję Dura Cap Sidewall w połączeniu z rewolucyjną technologią HRZN. Co to wnosi do jazdy? Głównie większą powierzchnię na dziobie i piętce, co z kolei zapewnia lepsze prowadzenie poprzez odchylenie dzioba przez śnieg drobny i klejący się.

Ponadto w budowie tych nart do puchu znajdziemy lekkie drewniany rdzeń Light Woodcore. W wyniku jego zastosowania udało się wyraźnie zmniejszyć masę nart. Przy ich lekkości wytrzymałość jest wciąż na wysokim poziomie dzięki wkładce Carbon Backbone.

Należy jeszcze w tym miejscu wspomnieć o kolejnym niezwykle ważnym aspekcie jakim jest profil Powder Rocker. W rezultacie jego zastosowania udało się osiągnąć idealne podwinięcie dziobu i piętki, kiedy camber pod stopą gwarantuje niebywałą wydajność podczas głębokich skrętów, uderzeń z boku i akrobacji nose butter.

Dla kogo narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120 2023?

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120
Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120

Doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy pragną opuścić niekiedy zatłoczone stoki i wyruszyć w dziewiczą wędrówkę w niedostępne trasy w górach. W wyniku tego przez znawców dyscypliny uznawane za idealny sprzęt na przygody off-piste lub backcountry. To produkt z najwyższej półki. Szerokość w talii wynosząca, aż 120 mm powoduje to, że dla tych nart nawet najgłębszy puch nie stanowi wyzwania. Nic więc dziwnego, że klasyfikuje się je jako najlepsze narty freeride na rynku.

Czym jest freeride?

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120
Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120

Jest przede wszystkim jazdą na nartach poza wyznaczonymi trasami. Uznawany za narciarstwo ekstremalne. Często też jeździmy w takich okolicznościach bez wyznaczonego kierunku. Charakteryzuje się przede wszystkim jazdą w świeżym śniegu po stromym stoku i pokonywaniem naturalnie występujących górskich przeszkód jak drzewa, ukosy, hopki, skalnie z darni. Freeride to wolność i adrenalina, która uzależnia. Jeżdżąc w takich warunkach musimy mieć jednak świadomość, że choć z pozoru poruszamy się po głębokim, świeżym puchu, to zaraz pod nim mogą znajdować się przeszkody, które są dla nas niebezpieczne. W wyniku tego musimy zawsze być maksymalnie skoncentrowani i dozować z umiarkowaniem prędkość generowaną przez narty. Warto w takim warunkach postawić na sprawdzony i pewny sprzęt. Oprócz tego zawsze podróżując w takich okolicznościach musisz mieć na sobie bezwzględnie kask.

Parametry techniczne i taliwoanie
 TEREN
Freeski / Freeride
 UŻYTKOWNICY
Zaawansowani i Eksperci
 DŁUGOŚĆI
176 cm 184 cm 192 cm
 TALIOWANIE [mm]
142/120/133 143/120/134 144/120/135
 PROMIEŃ SKRĘTU
18 m 19 m 20 m
KONSTRUKCJA
  • HRZN Tech
  • Dura Cap Sidewall
  • Light Woodcore
  • Carbon Backbone
WAGA
1800 g / 184 cm

Narty do jazdy w puchu Atomic Bent Chetler 120 2023 znajdziejsz na SnowSport!

Najlepsze w swojej dziedzinie i w atrakcyjnych cenach narty freeride znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst –  Narty Do Slalomu Atomic Redster S7 2023

No Comments

Post a Comment