SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6753
post-template-default,single,single-post,postid-6753,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,smooth_scroll,no_animation_on_touch,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Head SuperShape Magnum 2020 – testy, opinie, technologie

narty HEad supershape magnum 2020

Narty Head SuperShape Magnum 2020 – testy, opinie, technologie

5/5 - (3 oceny)

Opisy nart Head Supershape Magnum można znaleźć w co najmniej kilku artykułach na naszym blogu. Bez trudu również sporo można znaleźć na temat technologii Head stosowanych w nartach z grupy Supershape. W tym artykule postanowiliśmy do tematu technologii podejść raz jeszcze i opisać je nie technicznym lecz “ludzkim językiem”. Temat jest dość istotny bo to właśnie technologii narty Head Supershape Magnum zawdzięczają swoją popularność. A jak chwalone i wysoko cienione są te deski dowodzą opinie testowe jakie zebraliśmy o popularnych Magnumkach podczas testów nart Head 2020.

Ogólnie o nartach Supershape Magnum z kolekcji 2020, oraz o innych modelach z tej grupy, pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu w artykule: Narty Head Supershape 2020
Poniżej zajmiemy się “przełożeniem na ludzki język” dość technicznych opisów technologii jakie występują w tych nartach oraz  przybliżeniem opinii jakie zebraliśmy o tym modelu podczas testów nart Head 2020.

specyfikacja techniczna nart SuperShape i.Titan 2020

Technologie w nartach Head SuperShape Magnum 2020 – opisane “po ludzku”

Wielokrotnie już pisaliśmy na naszym blogu o najnowszych technologiach marki Head stosowanych w nartach (również SuperShape). Wielu naszych czytelników zarzucało nam jednak techniczny język i dość skomplikowany opis. Tym razem opisaliśmy wszystkie te technologie raz jeszcze ale językiem potocznym i radosnym 🙂
Mamy nadzieje, że teraz już każdy będzie usatysfakcjonowany. Prościej się już nie da.

Co to jest ten KERS ?

Do niedawna technologia stosowana w bolidach Formuły 1, dziś stosowana w narciarstwie zjazdowym. Kinetic Energy Recovery System, czyli system odzyskiwania energii kinetycznej.

A tak „na chłopski rozum”?
Wyobraź sobie, że pędzisz w dół świetnie przygotowanego stoku, nagle widzisz grupkę dzieci uczących się jeździć na nartach, hamujesz, wytracasz prędkość czyli energię. Rolą systemu KERS jest zmagazynowanie wytraconej energii kinetycznej, przekształcenie jej w energię elektryczną oraz uwolnienie jej w odpowiednim momencie, czyli podczas wyjścia ze skrętu. Czysta fizyka! Co daje system KERS w najnowszych nartach HEAD Supershape? Daje Ci momentalne przyspieszenie, tam gdzie tego potrzebujesz. Twoja jazda jest komfortowa i niezwykle wydajna w każdych warunkach, nawet tych najtrudniejszych.

Nasza opinia: Uważaj, adrenalina i szybkość mogą uzależnić!
Gdy raz posmakujesz prędkości na nartach Head Supershape, żadne inne deski nie będą dla Ciebie wystarczające.

Graphene w nartach? Skąd taki pomysł?

Technologiczna przyszłość zastosowana w konstrukcji desek Head Supershape pozwoliła na uzyskanie narty niebywale mocnej i stabilnej a jednocześnie super lekkiej. Jak to możliwe, że niewielka masa Supershape’a kompletnie nie rzutuje na jej wytrzymałość i elastyczność. Dosiadając desek z grupy Supershape czekają Cię precyzyjne skręty, bezpieczeństwo podczas każdego, nawet najbardziej ryzykownego manewru oraz potężne doładowanie energetyczne, o którym marzy każdy profesjonalny narciarz. Prawdziwie kosmiczna technologia przysłużyła się stworzeniu sterownych i komfortowych nart „nie z tej ziemi”.

Nasza wskazówka: Gotowy na pozaziemskie doznania? Wkładaj swój kombinezon i ruszaj na podbój !

Testy i opinie o nartach Head Supershape i.Magnum 2020

Nadeszła ERA 3.0.S !

Technologia przeniesiona ze Świata zawodniczego na stoki przeciętnego Kowalskiego. W końcu amatorzy białego szaleństwa, niezależnie od warunków panujących na stoku, będą mogli poczuć jak krew buzuje w ich żyłach. Technologia ERA 3.0 S to kombinacja trzech elementów, a mianowicie all- mountainowy charakter, sportowy temperament oraz niezwykle pożądana cecha jaką jest stabilność narty.
Unikalna geometria desek, nowoczesne technologie i nieszablonowy kształt sprawia, że narty stają się uniwersalne na każde warunki i dla każdego narciarza.

Nasza opinia: Nigdy więcej „walki o życie” na zmuldzonej słońcem trasie. Od tej pory czeka Cię tylko sama fun i relaks na stoku.

Konstrukcja WorldCup Sandwich Cap – kanapa czy kanapka ?

Sprytnie połączenie kilku kluczowych dla budowy nart elementów, takich jak szlachetnego, drewnianego rdzenia, warstwy włókna szklanego, listwy Titanalu oraz warstwy Grafenu. 

Co daje nam zastosowana w nartach “kanapkowa” konstrukcja ?
Ano, sporo daje!

Skutecznie i znacznie obniża wagę narty, jednocześnie deska staje się bardziej elastyczna i wytrzymała podczas każdego manewru na stoku narciarskim. Narty, w których zastosowano ten rodzaj budowy nie tracą na stabilności, a krawędź, niezależnie od szybkości z jaką zjeżdżasz po stoku, trzyma nadzwyczaj wzorowo!

Nasza wskazówka: Klasyczna, sprawdzona budowa zapewnia w tych nartach niebotyczne doznania.

Rdzeń drewniany jak w drzewie, ale bez kory …

Rdzeń drewniany jest nie tylko synonimem sportowego zacięcia narty, ale też jakości i wytrzymałości deski. Zwykle stworzony z dwóch rodzajów drewna (twardego i miękkiego) ułożonych naprzemiennie, rdzeń zapewnia odpowiednią sztywność narty.

Nasza opinia: Dzięki takiej konstrukcji precyzyjnie wyznaczysz swój tor jazdy, a narty pojadą tam gdzie Ty chcesz, nie odwrotnie. 

Ślizg UHM C – szybkość powstaje na styku narty ze śniegiem

Zwiększona gęstość ślizgu sprawia, że narta staje się niezwykle wytrzymała. Zastosowane technologie rodem z nart zawodniczych, absorbują wibracje, dzięki czemu narty są niemożliwie szybkie. Ich sportowa osobowość wraz z artystyczną duszą oraz wyrażoną atrakcyjną grafiką przedzierającą się przez przeźroczysty ślizg, powoduje, że chcesz jeździć więcej i więcej…

Nasza opinia: Ten ślizg jest tak szybki, że będziesz musiał się postarać żeby go dogonić.

Speed Rocker – podkręcony jak Rock&Roll

Charakteryzuje się podniesieniem przedniej części narty, które zmienia się wraz z konkretnym modelem Supershape’ów. Niezależnie o tego, czy uniesienie dzioba będzie krótkie, jak np. w mega sportowym modelu i.Speed czy dłuższe, typowe dla i.Titan, inicjowanie każdego skrętu stanie się dziecinnie proste! Wszystko jedno, czy przyjdzie Ci jeździć po ubitej i twardej trasie narciarskiej, czy brodzić w miękkim i grząskim, śniegu. Dasz radę w każdych warunkach!

Nasza opinia: Rocker narodził się stosunkowo niedawno ale czy ktoś wyobraża sobie obecnie narciarstwo bez rockera ?

Wiązania Grip Walk – wreszcie ktoś pomyślał o wygodzie przy chodzeniu w butach narciarskich

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się poślizgnąć na oblodzonych stopniach udając się na zasłużony odpoczynek do baru na stoku narciarskim. Problem poruszania się w butach narciarskich to nie tylko zmora początkujących narciarzy, jest to bolączka wszystkich fanów białego szaleństwa.
System Grip Walk ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika butów narciarskich oraz komfort chodzenia. 

Czym tak naprawdę jest Grip Walk?
Konstrukcyjnie to dużo głębszy bieżnik podeszwy buta oraz materiał antypoślizgowy zastosowany na jego spodzie. Co więcej, konstruktorzy nowego buta z systemem Grip Walk zmienili kształt podeszwy z płaskiego na bardziej zaokrąglony, co dodatkowo zwiększa Twoja wygodę.

Nasza opinia: Narciarstwo to nie tylko zjazd w dół i podjazd we wpiętych nartach. To również podejście pod wyciąg, przejście przez parking, kawa czy piwo w restauracji na stoku. Dobrze że ktoś pomyślał o wygodzie narciarza również tam.

UWAGA!
Wiązania narciarskie kompatybilne z systemem Grip Walk śmiało możesz użytkować ze starymi butami, które takiego systemu nie posiadają. Aczkolwiek, jeśli staniesz się posiadaczem nowych butów, w których zastosowano Grip Walk niezbędne będą wiązania z tym samym systemem!
Zajrzyj też do artykułu na naszym blogu opisującego całą kolekcje nart SuperShape 2020.

Opinie testowe o nartach Head Supershape i.Magnum 2020

Narty Head Supershape Magnum 2020 testy i opinie

Testy nart Head 2020 dla dealerów z Polski odbywały się jak co roku na Słowacji w świetnym ośrodku narciarskim Chopok. Jak zwykle trasy były bardzo dobrze przygotowane i trafiliśmy tez na dość korzystne przy takich testach warunki pogodowe. Rano było lekko na minusie a śnieg był zmrożony i twardy a po południu ociepliło się i zrobiło się bardzie miękko.
Można było potestować zarówno twarde, sportowe deski jak i narty z grupy all-moutain.
Wśród ulubionych nart testowych jak zwykle królowały narty Head Supershape Magnum, a najnowszy model 2020 tych nart zdobył naprawdę bardzo pozytywne opinie.
Część z nich zebraliśmy poniżej.

opinie testowe testy Head i.Titan supershape 2020

Oto opinie testowe o nartach Head Supershape Magnum zebrane wśród testujących narciarzy:

opinia testowa - Head Supershape 2020Olek 43 lat z Warszawy
“Te narty ciągle mnie zaskakują. Mam ten model z sezonu 2017 i jeździło mi się na nich super. Do czasu aż przejechałem się na Magnum-kach na sezon 2020. Teraz czeka mnie zmiana nart 🙁 Te najnowsze idealnie trzymają krawędź, jada jak po szynach, nawet w bardzo ciasnych skrętach. Myślałem, że nic lepszego już Head nie wymyśli niż to co mam ale widać że zawsze można coś ulepszyć. Narty bajka – muszę je mieć.”

opinia testowa - Head Supershape 2020Wojtek 28 lat Wrocław
“Head Supershape Magnum to najbardziej uniwersalne narty z całej grupy Supershape, a jeździłem na wszystkich. Bardzo lekko dają się prowadzić po przygotowanej trasie. Podczas testów trasa była twarda i równa więc idealny warun dla tych nart.”

opinia testowa - Head Supershape 2020Adam 33 lat z Oławy
“Narty prawie perfekcyjne – same najwyższe noty: Trzymanie krawędzi w krótkim łuku 10/10, Stabilność w długim łuku 8/10, Tłumienie drgań 9/10, Kontrola 10/10. Jednym słowem petarda.”


opinia testowa - Head Supershape 2020Krzysiek 26 lat z Zielonej Góry
“Magnumki dają sporego kopa przy wyjściu ze skrętu a przy dynamicznej jeździe staja się również bardzo dynamiczne. Jadą niczym rasowe slalomki.”


opinia testowa - Head Supershape 2020Tomek 52 lat z Krakowa
“Magnum Supershape mają krótki promień skrętu więc raczej preferują ciasne skręty ale są również zadziwiająco stabilne przy szybkiej jeździe, dłuższym łukiem. Świetnie tłumią drgania i przechodzą bez problemu po zbrylonym twardym śniegu.”


opinia testowa - Head Supershape 2020Janek 27 lat z Bielsko Biała
“Moja opinia o nartach Head Supershape Magnum jest taka, że są to bardzo zwinne, wszechstronne i uniwersalne narty. Bardzo mi się podobała ich dynamika podczas jazdy na nich krótkim skrętem ale też ich stabilność przy szybkim zjeździe na krechę. Polecam te narty bo są warte uwagi.”

Powyższe słowa same mówią za siebie. Trudno dyskutować z tymi, którzy wiedzą o nartach naprawdę dużo. Zresztą nie ma takiej potrzeby. Narty Head SuperShape Magnum to po prostu suuuper deski.

No Comments

Post a Comment