SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

9646
post-template-default,single,single-post,postid-9646,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty skiturowe – na czym to polega?

Narty Skiturowe – Na Czym To Polega?

Narty skiturowe – na czym to polega?

5/5 - (1 ocena)

Narty skiturowe to sprzęt, który podczas zimowych wypadów pozwoli Tobie wykorzystać każą minutę podczas wypadu w góry. Dzięki nim już nie zmarnujesz ani minuty na stanie w zatłoczonych kolejkach do wyciągu. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza teraz… Podejdziesz o własnych siłach, z góry z której kolejno zjedziesz. Taki zestaw przystosowany jest bowiem do podchodzenia i zjazdów. Można powiedzieć, że jest to skuteczne połączenie nart zjazdowych i biegowych. W rezultacie można na nich zjeżdżać poza utartymi szlakami i wykluczyć tym samym konieczność korzystania z wyciągów. Ten sprzęt do Tobie niepowtarzalne poczucie wolności przy możliwości zobaczenia pięknych, unikatowych zimowych krajobrazów…

Skitury – co to za narty?

Narty Majesty Werewolf + wiązania Majesty RAIDER 12 2.0 - 350 GR + Foki Majesty Hybrid Skins Beta 2019
Narty skiturowe Majesty

Ten rodzaj desek różni się dość wyraźnie od nart zjazdowych jak i biegówek. Od zjazdówek są zdecydowanie lżejsze, natomiast od nart biegowych odznaczają się większą szerokością. Znajdziemy w nich również na dziobie specjalny otwór, który służy do przymocowania fok.

To rewelacyjny sprzęt na rozmaite warunki terenowe. Sprawdzą się one bowiem do szybkiego przemieszczania się po płaskich odcinkach, nawet po takich gdzie nie są wyznaczone trasy. Wkroczysz z nimi wszędzie tam, gdzie nie dadzą rady narciarze biegowi. Strome podejście nie stanowią również dla nich problemu. Jeżeli już zdobędziesz szczyt, nacieszysz oko spokojną, zimową aurą to możesz na nich dokonać zjazdu w dziewiczych okolicznościach przyrody. Skitury oznaczają wolność i nie da się z tym niezaprzeczalnym faktem polemizować.

Narciarzu, uwolnij się!

Skiturowcy w odróżnieniu do narciarzy zjazdowych nie koncentrują się wyłącznie na pokonywaniu jednego stoku i to można rzecz w obiegu zamkniętym. Skituring to tak naprawdę turystyka i możliwość podróżowania będąc wpiętym do nart. Dzięki nartom skiturowym jesteś w stanie więcej zobaczyć i w pełni samodzielnie decydować o swoich narcairskich poczynaniach…

Narty skiturowe – dla kogo?

Ten rodzaj aktywności narciarskiej będzie najlepszym przede wszystkim dla osób ciekawych świata i stawiających na niezależność. Jeżeli przepadasz za zimowymi, naturalnymi pejzażami to powinieneś wybrać właśnie ten sprzęt. Warto zaznaczyć, że jako że to dyscyplina łącząca narciarstwo zjazdowe z biegowym, to naturalnie powinno się mieć już oponowe podstawy przynajmniej jednej z tych dziedzin. Jeżeli masz już opanowane przynajmniej podstawowe umiejętności powyższych, to znacznie łatwiej przyswoisz sobie tajniki skituringu.

Sprzęt – od czego zacząć?

Zanim wybierzesz się na pierwszą niezależną wyprawę w góry, musisz skompletować sprzęt. Co zatem będzie Tobie niezbędne na starcie?

Narty

Narty Atomic Backland 85 + Foki / Skin 85 2020
Narty skiturowe Atomic Backland 85 + Foki / Skin 85 2020

Potrzebujesz przede wszystkim nart, które pozwalają na podchodzenie nieratrakowanym zboczem. Na szczycie zdejmujesz foki i możesz już teraz cieszyć się dziewiczym zjazdem z dala od tłoku i rozjeżdżonych tras. Trudne podejście wynagrodzi zjazd pośród pięknych okoliczności przyrody…

Wiązania

wiązania Majesty RAIDER 12 2.0
Majesty RAIDER 12 2.0

Tego typu wiązania mają możliwość pracy w dwóch trybach, czyli zjazdowym i podejściowym. Jeżeli podchodzisz pod górę to Twoje pięta jest uwolniona. Kiedy będziesz zjeżdżać to będzie ona przyblokowana, czyli ten sam typ wpięcia co w typowych wiązaniach do nart. Odkryjesz z nimi narciarstwo poza trasą. Zobaczysz jak wygląda zima z dala od zatłoczonych kurortów.

Buty skiturowe

Buty narciarskie Atomic Back Land
Backlad Ultimate

Ten rodzaj obuwia narciarskiego musi być przede wszystkim wygodny. Muszą sprawdzić się w trakcie stromych podejść, czyli muszą posiadać pewną dozę elastyczności. Ponadto w trakcie zjazdów muszą dać odpowiednie podparcie narciarzowi. Dobre buty do nart ski tour muszą charakteryzować się niską wagą, sporą ruchomością samej cholewki, a także łatwością wpinania się w wiązania.

Kije skiturowe

Kijki narciarskie Majesty Touring 100-140 cm Ski poles Lumberjack 2020
Kijki narciarskie Majesty Touring 100-140 cm Ski poles Lumberjack 2020

To niezbędny element sprzętku skiturowego. Bez nich zdobycia szczytu i kontrolowany zjazd.

Narty skiturowe do kupienia na SnowSport.pl!

Narty skiturowe

Narty ski tour i inne akcesoria do kupienia na snowsport.pl. Zapraszamy także do lektury naszego poprzedniego artykułu o testach Narty Fischer RC ONE 73 – Testowali Ze SnowSport!

No Comments

Post a Comment