SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1535
post-template-default,single,single-post,postid-1535,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Volkl Racetiger Speedwall SL UVO 2018 – opinie, testy, dane techniczne

Speedwall SL

Narty Volkl Racetiger Speedwall SL UVO 2018 – opinie, testy, dane techniczne

Narty Volkl 2018 Racetiger Speedwall SL UVO – to te narty będą królowały na stokach w sezonie 2017/2018. Doskonała slalomka niemieckiej marki Volkl, pochodząca z linii Racetiger, wykonana w technologii Speedwall. Tradycyjny profil Full Camber z Tip Rockerem, z dwoma warstwami Titanalu, najszybszy ślizg P-Tex 4500 i płyta rMotion2 pod wiązaniami. Osadzenie krawędzi dodatkowo wzmocnione warstwą titanalu. Wiązania są kompatybilne z modelami butów narciarskich wyposażonymi w system Grip Walk.

Są to doskonałe narty lubiące agresywny styl jazdy. Dają popis wysokiej niemieckiej jakości, nieodłącznej dla produktów marki Völkl. Wymagają zdecydowania i techniki. Ich największe atuty to doskonałe trzymanie na krawędziach i stabilność – jadą jak po szynach i nic nie jest w stanie ich wytrącić z obranego toru jazdy. Zawsze czujne i dynamiczne, błyskawiczne przy przejściu z krawędzi na krawędź. Przyciągają wzrok wyrazistym projektem graficznym w zdecydowanych i śmiałych kolorach. Najbardziej zaawansowany technologicznie zestaw wyścigowy na rynku dla elitarnego grona narciarzy dysponujących doskonałym przygotowaniem fizycznym i nienaganną techniką.

Przygotuj się na naprawdę szybką jazdę!

Narty Volkl Racetiger Speedwall SL UVO 2018 są dostępne w rozmiarach 150, 155, 160, 165 i 170. Lekko uniesione dzioby nart ułatwiają inicjowanie skrętu przy małych prędkościach, co szczególnie pomaga w nauce jazdy początkującym. Tradycyjny profil narty w strefie wiązania, pozwala na dynamiczną jazdę przy pewnym trzymaniu krawędzi. Rozwiązanie dla początkujących i dobrze jeżdżących narciarzy, korzystających z przygotowanych tras.

Narty Volkl Racetiger Speedwall SL

Czy technologia UVO naprawdę działa?

Czy w walce o Puchar Świata najlepsze na świecie ekipy pozwoliłyby sobie na to, aby ich zawodnicy jeździli na nartach, które zawierają jakikolwiek dodatkowy element zwiększający ich wagę i opór powietrza, nie zwiększający jednocześnie ich wydajności? Pytanie retoryczne, oczywiście że nie. Tłumik UVO zmniejsza drgania narty powstające podczas zjazdu o ok 30% zapewniając tym stabilniejsze i pewniejsze prowadzenie i przenoszenie energii. To dlatego oglądając zawody widzimy najlepszych jeżdżących na nartach marki Voelkl! Tłumik drgań montowany na narcie – UVO – Ultimate Vibration Object posiada zdolność do lepszej transmisji sił sterujących i selektywnego tłumienia drgań.

UVO – System Tłumienia Drgań

Genialna prostota i elegancja niezwykle skutecznej konstrukcji. Jedyny, skutecznie działający tłumik drgań, w przestrzeni 3D, w promieniu 360°. Wielokierunkowe tłumienie drgań uzyskano dzięki idealnemu dopasowaniu geometrii do profilu i konstrukcji oraz bardzo starannemu doborowi materiałów, z których wykonano narty. Narty stały się niezwykle spokojne bez utraty swojej dynamiki. Korzyści dla narciarzy to: większa manewrowość, większa płynność jazdy i większa stabilność nart.

Narty Volkl Racetiger Speedwall SL

Technologie nart Volkl Racetiger Speedwall SL UVO 2018:

  • SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE – Ze względu na większe obciążenie, speedwall wspierany jest ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna. Dzięki temu, odciążoną, środkową część rdzenia wykonano z lżejszego drewna, zmniejszając tym samym wagę narty.
  • POWER CONSTRUCTION – Konstrukcja stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. To konstrukcja “sandwich”,z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata, narty sportowe Racetiger i Code Speedwall, narty z grupy Titanal Freeride.
  • POWERED BY TITANIUM – Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty dodają narcie stabilność, sztywność oraz zwiększają możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy większych prędkościach.
  • SPEEDWALL – Narty Voelkl Racetiger Speedwall SL UVO to narty powstałe na bazie pucharowego doświadczenia konstruktorów Völkl. Zastosowano w nich najdoskonalszą i jedyną wykorzystywaną w Pucharze Świata konstrukcję typu sandwich. Ale to nie wszystko. Nowością jest technologia Speedwall – po raz pierwszy boki nart wykonane zostały z tworzywa, z którego robi się ślizgi. Po ich posmarowaniu zwiększa się prędkość przy ostrej jeździe na krawędziach. Narty Racetiger Speedwall SL wyposażono w nowe wiązania rMotion z płytą. Szata graficzna – identyczna z grafiką z Pucharu Świata – jest nałożona bezpośrednio na górną powierzchnię narty, wykonaną z titanalu.

Narty Volkl Racetiger Speedwall SL UVO

Specyfikacja: Narty Volkl Racetiger Speedwall SL UVO 2018

Marka: Volkl

Linia: Racetiger

Kod producenta: 117021/311701

Umiejętności narciarskie: Zaawansowane

Płeć: Mężczyzna/Kobieta

Kolor: żółto/niebiesko/czarny

Sezon: 2018

Profil: Tip Rocker

Teren: Przygotowana trasa

Szerokość talii: 68mm

Rdzeń: Speedwall Multilayer Woodcore

Wiązania: rMotion 2 16.0 D Race

Cena: 3799,-

Oferta Volkl 2018

Opinie testowe: Narty Volkl Racetiger Speedwall SL UVO 2018:

Krzysztof – 26 lat Łódź

Bez dwóch zdań są to najlepsze narty dostępne na rynku. Dopracowane do perfekcji, jak to na niemiecki produkt przystało. Są bardzo responsywne i szybkie w skręcie, wąskie i błyskawiczne łuki w tych nartach to norma. Przy wyjściu z zakrętu dają niesamowite wybicie i same układają się do kolejnego skrętu. Rewelacja!

Teresa – 19 lat Katowice

Znakomite narty, gorąco polecam! Jazda na nich to czysta przyjemność!

Waldek – 38 lat Warszawa

Najlepsze slalomki jakie miałem, a model 2018 w porównaniu do 2017 wydaje się jeszcze bardziej szybki i dynamiczny. Te narty to absolutnie nr.1 dla mnie, zresztą nie tylko dla mnie bo mam też kilku znajomych, którzy są nimi zachwyceni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologiach Volkl, przeczytaj nasz artykuł:

Narty Volkl 2018 – Technologia prosto z gór. Część 1

Narty Volkl 2018 – Technologia prosto z gór. Część 2

No Comments

Post a Comment