SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

16750
post-template-default,single,single-post,postid-16750,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Narty Volkl Racetiger 2024 – opinia o nowej kolekcji

Narty Volkl Racetiger 2024 - opinia o nowej kolekcji

Narty Volkl Racetiger 2024 – opinia o nowej kolekcji

Oceń ten artykuł.

Narty Volkl Racetiger 2024 – opinia o nowej kolekcji. W świecie narciarstwa alpejskiego szczególnie jedna seria nart wyróżnia się wyjątkowym podejściem do perfekcji – to Volk Racetiger. W ich imponującej kolekcji narciarskiej znajdują się narty o wyjątkowym designie i doskonałych parametrach. Zdobyły uznanie entuzjastów sportu z całego świata. Kolekcja, łączy innowacyjne technologie, precyzję wykonania i bezkompromisowe podejście do doskonałego performance na stoku. W artykule zgłębimy tajniki tej serii, przyglądając się technicznym aspektom i wrażeniom, jakie dostarczają te deski, narciarzom na różnych poziomach zaawansowania. Poznajmy bliżej fascynujący świat nart Volk Racetiger, gdzie szybkość i precyzja spotykają się w harmonijnym tańcu na białym puchu.

Marka Volkl

Volkl to renomowana marka specjalizująca się w produkcji sprzętu narciarskiego o światowym uznaniu. Niemieckie przedsiębiorstwo istnieje od ponad 90 lat i w tym czasie zdobyło reputację innowatora w dziedzinie narciarstwa. Volkl słynie z zastosowania najnowocześniejszych technologii, precyzyjnej konstrukcji i doskonałego designu, tworząc sprzęt, który spełnia oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów sportów zimowych na różnych poziomach zaawansowania. Produkty marki Volkl, w tym narty, wiązania i akcesoria, cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie, zapewniając niezapomniane doznania na stoku.

Narty Volkl Racetiger SL 2024

Narty Volkl Racetiger 2024 - recenzja, opinia

Od 1970 roku, gdy Völkl wprowadził serię Renntiger. Żadne narty zjazdowe nie zdobyły takiego uznania za osiągi i sukces jak Racetiger. Zarówno w slalomie, jak i na stoku w krótkich skrętach, gdzie wymagana jest błyskawiczna zmiana krawędzi oraz doskonałe właściwości ślizgu na całej długości narty. Racetiger SL imponuje swoimi mocnymi stronami. W nadchodzącym sezonie po raz pierwszy w Racetiger SL zastosowano Tailored Carbon Tips.

Odpowiednio dostosowane włókna węglowe pozwalają na optymalne dopasowanie nart do konkretnego zastosowania. Grubość i rozmieszczenie włókien wpływają na niezbędną siłę i gromadzą energię tam, gdzie jest to konieczne. W rezultacie to umożliwia zwinność i precyzyjną reakcję dziobów w początkowej fazie skrętu. Nowe narty SL wymagają mniej siły, zapewniając jednocześnie ultra precyzyjną sterowność w krótkich skrętach. Poprawione właściwości jezdne są efektem skróconego i spłaszczonego Tip Rockera oraz nieco zmienionej geometrii. Mniejsza szerokość środkowa zwiększa dynamikę jazdy, skraca czas reakcji i umożliwia precyzyjną zmianę krawędzi.

Nowe wiązanie R-Motion 3 GW, w połączeniu z krótszą płytą i szerszym rozstawem otworów, umożliwia bezpośrednie przeniesienie siły z większym naciskiem. Przyspieszając jednocześnie zmianę krawędzi. Kluczowe okazało się również porzucenie stałego mocowania dwóch tylnych śrub, co pozwala na swobodne przesuwanie wiązania i zapewnia lepsze trzymanie krawędzi. Dzięki harmonijnemu ruchowi bez zablokowania wzdłuż całej linii ugięcia.

Deski stworzone z myślą o miłośnikach jazdy krótkim skrętem. Doskonale i błyskawicznie zmieniaj krawędzie, doświadczając niezrównanej prędkości, reakcji oraz rewelacyjnych właściwości ślizgu na całej długości narty. W tych nartach po raz pierwszy zastosowano Tailored Carbon Tips.

Precyzyjnie dobrane włókna karbonowe umożliwiają dokładne dopasowanie nart do konkretnego obszaru ich zastosowania. Układ włókien wpływa na niezbędną siłę. W rezultacie koncentruje moc tam, gdzie jest to potrzebne. Dodatkowo, te narty oferują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie narciarstwa, takie jak 3D Glass, dwuwarstwowa, pełno powierzchniowa wkładka tytanowa oraz ceniony rdzeń Multilayer Woodcore.

Narty Volkl Racetiger SL 2024 - recenzja, opis
Narty Volkl Racetiger 2024

Cechy nart Volkl Racetiger obejmują:

  • Doskonałą zdolność do zmiany krawędzi i jazdy krótkim skrętem.
  • Błyskawiczną reakcję na ruchy narciarza.
  • Rewelacyjne właściwości ślizgu na całej długości narty.
  • Innowacyjny Tailored Carbon Tips. W wyniku tego narty zapewniający precyzyjne dopasowanie.
  • Wykorzystanie 3D Glass, dwuwarstwowej wkładki tytanalowej i rdzenia Multilayer Woodcore, reprezentujących najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie technologii narciarskich.

Narty Volkl Racetiger GS 2024

Narty Volkl Racetiger GS 2024 - recenzje

To są narty stworzono z myślą o entuzjastach niezwykle szybkich, długich skrętów, z wyraźnym naciskiem na krawędź. Zastosowano w nich Tailored Carbon Tips – precyzyjnie dobrane włókna karbonowe, umożliwiające dokładne dostosowanie nart do ich specyficznego zastosowania. Układ włókien wpływa na niezbędną siłę i skumulowaną moc tam, gdzie jest to konieczne.

Kluczowe cechy Racetiger GS 2024

BASE P-TEX 4504: To spiekana masa polietylenu o bardzo wysokiej gęstości. W rezultacie swoich parametrów oprócz doskonałej odporności na ścieranie i absorpcji wosku, P-Tex 4500 charakteryzuje się nadzwyczajną szybkością. Jest używany wyłącznie w najwyższych modelach nart wyścigowych, a specjalne dodatki sprawiają, że jest termicznym i elektroprzewodnikiem, co gwarantuje szybki poślizg i maksymalną prędkość podczas wyścigów.

Narty Volkl Racetiger GS 2024 - opinie ekspertów
Narty Volkl Racetiger 2024

FULL SIDEWALL: Zapewnia bezpośredni i silny przekaz mocy z pełnej długości sidewalla.

FULL TITANAL: Tytanal nadaje nartom zwrotność i dynamikę. W wyniku tego miłośnicy twardej, szybkiej i agresywnej jazdy z pewnością docenią zalety tej konstrukcji.

MULTILAYER WOODCORE 1: Połączenie drewna bukowego i topolowego sprawia, że rdzeń jest niezwykle trwały. W obszarze wiązań zastosowano drewno twardsze, a dookoła drewno bardziej miękkie.

TAILORED CARBON TIPS: Nowe karbonowe dzioby, czyli Tailored Carbon Tips, idealnie dostosowane do potrzeb użytkowników, powstają w innowacyjnym procesie produkcyjnym, gdzie pojedyncze włókna węglowe umieszczane są na materiale nośnym. W rezultacie można je precyzyjnie umieścić wzdłuż linii oddziaływania sił, co szczególnie w przypadku dziobów nart otwiera zupełnie nowe możliwości. Włókna te mają kluczowy wpływ na zachowanie nart podczas jazdy, umożliwiając idealne dostosowanie sztywności, skrętu i ogólnych właściwości nart. Tailored Carbon Tips są lekkie, pozwalają na płynne reakcje dziobów przy mniejszym nakładzie siły, a także szybko gromadzą energię. W rezultacie karbonowe dzioby, widoczne z zewnątrz, ustanawiają nowe standardy w dziedzinie precyzji, bezpośrednich reakcji i przyjemności z aktywnego zjazdu.

Deski Volkl znajdziesz na SnowSport.pl!

Narty znajdziesz w sklepie narciarskim online SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Narty Volkl Deacon 2024 – opinia ekspertów.

No Comments

Post a Comment