SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

16259
post-template-default,single,single-post,postid-16259,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Nauka jazdy na desce snowboardowej

Nauka jazdy na desce snowboardowej

Nauka jazdy na desce snowboardowej

Nauka jazdy na desce snowboardowej. Chcesz poznać snowboard, ale nie wiesz od czego zacząć te fascynującą i wciągającą na maksa przygodę? Przeczytaj nasz wpis blogowy! Dowiesz się jak zacząć jeździć na snowboardzie oraz jaką deskę wybrać na start. No to hop i jedziemy!

Deska snowboardowa nadaje życiu rytm

Jesteśmy przekonania, że kiedy tylko raz tego spróbujesz to jazda na desce snowboardowej stanie się szybką Twoją olbrzymią pasją. Kiedy po raz pierwszy wepniesz się w wiązania deski snowboardowej wszystko może wydawać się skomplikowane, a stanie na desce mało komfortowe. Jednak zaraz przy pierwszych udanych nawet nie wielkich ślizgach poczujesz jaką frajdę to daje. Każdy wolny weekend będziesz chciał spędzić ze swoimi stokowymi przyjaciółmi w górach.

Snowboardowa ma w sobie to coś

Nauka jazdy na desce snowboardowej
Nauka jazdy na desce snowboardowej

Warto wybrać snowboard jako swój zimowy sport! Wyobraź sobie, że stoisz na szczycie góry. Wokół Ciebie rozciąga się malowniczy krajobraz pokryty białym puchem, który mieni się pod kiedy słońce mocniej zaświeci. Oglądasz się wokół, zerkając najpierw w prawo, a potem w lewo, i widoki zapierają dech w piersiach. Czy nie odczuwasz, jak wszystkie problemy zostają gdzieś daleko w tyle? Ta niezwykła atmosfera jest niesamowita, ale jak właściwie rozpocząć naukę jazdy na snowboardzie? Odpowiednie przygotowanie jest kluczowe, zarówno pod względem stylu jazdy, jakości i dopasowania sprzętu, jak i odpowiedniego ubioru. Zapoznaj się z naszymi praktycznymi poradami dla początkujących snowboardzistów, aby osiągnąć sukces na stoku.

Kilka słów o snowboardzie – Nauka jazdy na desce snowboardowej

Z pewnością wielokrotnie widziałeś snowboardzistów, którzy płynnie pokonywali kolejne przeszkody na swojej drodze, utrzymując doskonałą równowagę na swojej desce snowboardowej, jakby nie było to dla nich żadnym wyzwaniem. Świetnie się przy tym bawią i wyglądają na totalnie rozluźnionych. Utrzymanie odpowiedniej postawy na desce snowboardowej nie stanowi dla nich najmniejszego wysiłku. Nie przejmuj się. Z biegiem czasu pokonywanie wiraży staje się łatwiejsze. Niemniej jednak, dla początkujących snowboardzistów ważne jest trzymanie się zasady, która głosi: im więcej czasu na stoku, tym lepiej. Oprócz doskonalenia techniki, istotne jest również dbanie o bezpieczeństwo i zrozumienie sprzętu, którym się posługujemy. Dlatego też, na początku skupimy się na desce snowboardowej oraz związanych z nią informacjach i parametrach.

Wiąznia snowboardowe
Wiąznia snowboardowe

Snowboard to deska wyposażona w specjalne wiązania, które pozwalają nam przymocować ją do obu stóp za pomocą śrub. Istnieją dwie główne kategorie desek. Mianowicie deski kierunkowe, gdzie przód snowboardu jest dłuższy od tyłu, oraz deski typu twin tip, które są symetryczne po obu stronach wiązań. Wiązania mogą być ustawiane pod różnymi kątami, dostosowanymi do preferowanego stylu jazdy.

Jak wybrać deskę snowboardową?

Nauka jazdy na desce snowboardowej
Nauka jazdy na desce snowboardowej

Postaramy się ten proces maksymalnie uprościć. Rzecz jasna że, w praktyce dobór odpowiedniej deski snowboardowej może być znacznie bardziej wymagający niż w teorii. Z pewnością zależy nam na znalezieniu doskonałego sprzętu, dlatego ważne jest, aby deska snowboardowa była dopasowana do naszej wagi, wzrostu oraz preferowanego stylu jazdy na niej.

Deski snowboardowe są mierzone od tzw. nosa do ogona, czyli od swojego przodu do tyłu. Podczas wyboru deski zwykle stosuje się zasadę, że gdy jest postawiona pionowo na podłożu, powinna sięgać swoją górną częścią naszej brody. Równolegle należy zwrócić uwagę, czy waga ciała również jest dopasowana do długości deski. Informacje na ten temat można często znaleźć w tabelach z klasyfikacją wagową, które znajdują się na odwrocie deski.

Jaką deskę warto wybrać na początek nauki jazdy? Zarówno krótkie, miękkie deski, jak i dłuższe modele mają swoje zalety podczas ich prowadzenia po zaśnieżonym stoku. Krótsze deski są bardziej zwrotne i mogą być optymalnym wyborem dla początkujących. Dłuższe, bardziej sztywne modele pozwalają na dłuższą i bardziej stabilną jazdę.

Kilka istotnych wskazówek, o których warto pamiętać podczas jazdy na desce snowboardowej

Dla osób początkujących zaleca się wybór deski o długości sięgającej mniej więcej do wysokości brody. Krótsza deska snowboard będzie znacznie łatwiejsza do kontrolowania i opanowania dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie.

Należy również bacznie zwrócić uwagę na twardość deski. Na początku lepiej jest wybrać snowboard o flexie barsziej zbliżonym do miękkiej deski, niż twardej. Deska o miękkim flexie ułatwia naukę jazdy i dostosowanie się do naszych niepewnych i niepłynnych ruchów. Gwarantuje w rezultacie większą elastyczność na niedoskonałości techniczne.

Zacznij od płaskiego terenu podczas nauki

Na początku większość czasu spędzajcie na niemal płaskim terenie, czyli na tzw. “oślej łączce”. Najlepiej wybrać się tam zaraz po otwarciu stoku, gdy jest najmniej ludzi. W wyniku tego będziemy mieć zdecydowanie większy komfort podczas nauki.

Deski snowboardowe znajdziesz na SnowSport.pl!

Deski snowboardowe znajdziesz na SnowSport.pl. Przeczytaj także nasz poprzedni tekst – Jaka Deska Snowboardowa Dla Początkujących?

Nauka jazdy na desce snowboardowej
Nauka jazdy na desce snowboardowej
No Comments

Post a Comment