SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7029
post-template-default,single,single-post,postid-7029,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Obozy zimowe dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Obozy zimowe dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Ferie zimowe to zdecydowanie najlepszy moment na to, aby młodzi narciarze i snowboardziści mogli rozwijać swoje umiejętności na stoku. Przerwa od zajęć szkolnych zapewnia mnóstwo wolnego czasu, dlatego pozostaje tylko kwestia zorganizowania wyjazdu. Oczywiście rodzice zazwyczaj chcą jechać wraz ze swoją pociechą, ale nie zawsze mogą sobie na to pozwolić. Wówczas idealną alternatywą stają się obozy zimowe dla dzieci. Jakie są największe zalety takich wyjazdów?

obozy zimowe dla dzieci – sport i zabawa w jednym!

Obozy zimowe dla dzieci, czyli ferie na sportowo!

Powszechny dostęp do internetu oraz wirtualnych rozrywek sprawia, że czasami ciężko jest oderwać dzieci od ekranu komputera. Niemniej w tym przypadku istnieje także druga strona medalu. Jeżeli rodzice nie otrzymają urlopu na czas trwania ferii, ich pociecha może się po prostu nudzić. Wówczas to obozy zimowe dla dzieci pozwolą uratować ferie w momencie, gdy rodzinny wyjazd będzie niemożliwy.

Szczególnie warte polecenia są tematyczne obozy zimowe dla dzieci. Rodzice mogą wybierać spośród turnusów mających ogólnosportowy charakter lub dedykowanych wyjazdów narciarskich oraz snowboardowych. Drugie rozwiązanie jest wręcz idealnym sposobem spędzenia ferii dla dzieci, które mają już za sobą pierwsze kroki na stoku.

obozy zimowe dla dzieci

Obozy narciarskie i snowboardowe zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale także pozwalają rozwijać posiadane umiejętności. Wiele firm organizujących takie wyjazdy zatrudnia profesjonalnych instruktorów albo współpracuje ze szkołami narciarstwa i snowboardingu. Dzięki temu nad bezpieczeństwem uczestników obozu czuwa kompetentna kadra!

Obozy zimowe dla dzieci to sposób na zawarcie nowych przyjaźni!

Oczywiście udział w obozach sportowych ma na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowania daną dyscypliną u dzieci i młodzieży. Jednak nie wolno zapominać o tym, że taki wyjazd stanowi również okazję do poznania nowych ludzi. Organizatorzy turnusów często tworzą kilka grup, do których trafiają dzieci w podobnym przedziale wiekowym.

obozy zimowe dla dzieci to okazja do poznania nowych kolegów!

Co więcej, istotną częścią opisywanych obozów są nie tylko zajęcia na stoku, ale również rozmaite zabawy integracyjne. Dzięki nim dzieci mogą lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki. To z kolei przełoży się na łatwiejsze nawiązywanie relacji pomiędzy uczestnikami obozu.

Obóz zimowy w Polsce, a może za granicą?

Aktualnie obozy zimowe dla dzieci są organizowane zarówno w polskich, jak i zagranicznych kurortach górskich. Dlatego część rodziców staje przed dylematem dotyczącym wyboru turnusu. Na co należy więc zwrócić uwagę?

Głównym kryterium oceny powinna być baza noclegowa oraz lokalna infrastruktura sportowa. Odpowiedni standard ośrodka zapewni dzieciom dobre warunki do odpoczynku i zabawy. Natomiast infrastruktura sportowa ma kluczowe znacznie dla rozwijania talentu. Przykładowo, starsze dzieci z większymi umiejętnościami zapewne poczują nudę w sytuacji, gdy zajęcia będą odbywać się na łagodnych stokach dla początkujących. Toteż wtedy warto postawić na obóz zimowy dla dzieci, który odbywa się w większym i bardziej rozbudowanym kurorcie.

Ponadto pod koniec sezonu zimowego większość polskich tras narciarskich jest już sztucznie naśnieżana. Jeśli więc dziecko chce jeździć na naturalnym śniegu, dobrą alternatywą będzie np. obóz zimowy w Alpach.

No Comments

Post a Comment