SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1749
post-template-default,single,single-post,postid-1749,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Ochrona na stoku: Selekcja ochraniaczy dla fanów sportów zimowych

ochrona

Ochrona na stoku: Selekcja ochraniaczy dla fanów sportów zimowych

Nie ma lepszego zastrzyku adrenaliny w codziennym życiu niż uprawianie sportów zimowych. Niestety, wszyscy pasjonaci białego szaleństwa muszą się liczyć z groźnymi upadkami. Całe szczęście  skutki śnieżnych szaleństw może zminimalizować właściwa ochrona.

Zabezpieczenie głowy

Kask narciarski, czy  kask snowboardowy powinien być priorytetowym elementem ekwipunku wszystkich użytkowników stoku, ponieważ uderzenie głową o zamrożony śnieg skutkuje  groźnymi konsekwencjami, mogącymi spotkać snowboardzistę lub narciarza. Jednym z pierwszych czynności w celu wybrania właściwego ochraniacza głowy jest dokonanie pomiaru obwodu głowy. Bardzo dobrze można wykorzystać do tego celu miarkę krawiecką. Pomiaru można wykonać w miejscu, w którym głowa jest najszersza, czyli tuż nad brwiami. W praktyce rozmiar kasku prezentowany jest przez producentów w postaci przedziału centymetrowego obwodu głowy, do którego będzie pasować. Duża ilość egzemplarzy posiada możliwość regulowania rozmiaru, co pomoże w dokonaniu właściwego zakupu. Kluczowym aspektem jest właściwe przyleganie kasku do głowy, gdyż tylko wtedy będzie w stu procentach skuteczny. Wyróżniamy trzy rodzaje kasków. Najbardziej znane kaski posiadają miękkie, ocieplane ochraniacze na uszy, które możemy zdjąć. Dla doświadczonych adeptów zimowych sportów najlepsze są modele z pełną skorupą, natomiast do wyczynowej jazdy najlepsze są kaski z  ochraniaczem na zęby. Za najprostszą wersję markowego kasku musimy zapłacić około 150 zł.

kask narciarski kask snowboardowy

Ochrona stawu kolanowego

Wbrew pozorom podczas wypadku możemy doznać nie tylko bardzo poważnych uszkodzeń głowy, o czym przekonują się na co dzień  snowboardziści oraz narciarze carvingowi. Ich technika jazdy sprawia, że wykorzystywanie kijków jest bardzo trudne lub niemożliwe. Często spotykanymi urazami  są stłuczenia stawu kolanowego, Warto zatem kupić specjalne ochraniacze na kolana. Nakolanniki skutecznie zminimalizują wychłodzenie kolan, z drugiej zaś strony – za sprawą kilku warstw pianki poliuretanowej  zmniejszą skutki każdego rodzaju upadku. Wszyscy, którzy chcą  zainwestować w tego typu ochraniacz, muszą wydać kilkadziesiąt złotych.

Ochrona kręgosłupa i bioder

ochrona na plecy snowboard

Następną częścią ciała narażoną na dużą ilość kontuzji są okolice stawu biodrowego. Dla pasjonatów ekstremalnych zimowych szaleństw zaprojektowano spodenki zawierające panele tłumiące siłę uderzenia i minimalizują jego konsekwencje. Spodenki są szyte z elastycznych  materiałów, których zaletą jest duża cyrkulacja powietrza, za sprawą czego skóra nie jest narażona na pocenie się. Szczególnie  niebezpieczne są kontuzje kręgosłupa, na które narażeni są zwłaszcza narciarze oraz snowboardziści  wykonujący podniebne ewolucje. Bardzo ważną część ich odzieży powinien stanowić tzw. żółw, czyli ochraniacz pleców skonstruowany z paneli usztywniających kręgosłup i  jednocześnie niwelujący energię upadku. Sporty zimowe przyciągają bardzo dużą rzeszę miłośników szybkiej jazdy oraz rosnącego poczucia adrenaliny. Należy jednak mieć na uwadze podstawowe zasady bezpieczeństwa. Aby je zachować musimy wyposażyć się w elementy ochronne odpowiadające danej dyscyplinie sportu zimowego, który uprawiamy. Jeżeli będziemy o tym pamiętać mamy szanse uniknięcia wielu stłuczeń czy poważniejszych kontuzji. Polecamy zapoznać się z naszym artykułem:

Jak uchronić się przed kontuzjami?

No Comments

Post a Comment