SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

-1
archive,category,category-odziez-zimowa,category-72,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
Title Image

Odzież zimowa

Sprzęt skiturowy – szykujemy się na wyprawę!

Sprzęt skiturowy – co ze sobą zabrać jeżeli szykujemy się na wyprawę w wysokie góry? W poprzednim artykule przedstawiliśmy wpis dotyczący elementów ubioru skitourowego. Teraz czas na niezbędne rzeczy jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria. Zależy nam przede wszystkim, aby zadbać o bezpieczeństwo takich wypraw, ale także o komfort. Upewnij się zatem, czy posiadasz absolutnie wszystko czego potrzebujesz!

narty skitourowe

Powinniśmy mieć to zawsze przy sobie!

Do skitourowego plecaka, który z reguły jest zawsze nieco większy – zmieścimy bez problemu sporo przydatnych akcesoriów. Eksploracja na skitourach jest wymagająca dla organizmu. Wycieczki są długie i mocno obciążają pod względem wysiłku nasz organizm. Czasem we znaki mogą nam się dać również różnice wysokości.

Musimy zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie nawodnienie i odżywienie naszego organizmu. Niewątpliwie niezbędne tutaj będą słodycze – jak batony energetyczne, a także sprawdzone i smaczne swojskie kanapki. Bardzo przyjemny zimą będzie ciepły napój. Zadbajmy więc o to, aby zabrać ze sobą termos – najlepiej na herbatę.

Mapa papierowa

Większość z nas w swoim telefonie posiada mapę w telefonie. Jednak elektronika potrafi być zawodna, a zwłaszcza w naturalnych terenach, oddalonych od cywilizacji – możemy nie mieć po prostu zasięgu. W rezultacie niezastąpiona będzie tutaj mapa konwencjonalna.

Kask narciarski i gogle – sprzęt skiturowy

Sprzęt skiturowy
kask i Gogle – Sprzęt skiturowy

Ochrona głowy to podstawa zwłaszcza przy dynamicznych zjazdach, gdzie możemy trafić na ukrytą pod warstwą śniegu skałę. Nie można zatem o niej zapomnieć dbając o nasze bezpieczeństwo dlatego warto ze sobą zabrać Kask narciarski. Gogle narciarskie zadbają o protekcję naszego wzroku i komfort naszego widzenia, zwłaszcza wtedy kiedy pojawi się ostre słońce odbijające się od śniegu.

To już są wysokie góry…

Wysokie góry można bez wątpienia zakwalifikować jako żywioł. Wędrując na nartach skitourowych w takim terenie musimy pamiętać o możliwości wystąpienia lawin. Początkujący nie powinni przemierzać tych najwyższych partii gór i najbardziej dzikich, gdzie daleko od pomocy… I nie wędrujmy w takim przypadku w pojedynkę. To bardzo ważne!

Warto również wyposażyć się w detektor lawin, sondę, a także łopatę. Przed wyprawą zaliczmy specjalistyczny kurs, np. taki organizowany przez TOPR.

Zwiększ przyczepność!

Harszle to specjalne noże na lód. Razem z fokami pozwalają złapać lepszą przyboczność przede wszystkim na mocno oblodzonych trasach. Jeżeli potrzebujemy jeszcze większej przylepności to niezbędna mogą okazać się raki. W takim warunkach przydatny może być również czekan.

Sprawdź pogodę przed wyprawą

Jeżeli planujesz wycieczkę w góry sprawdź dokładnie warunki meteorologiczne. Będziemy wówczas pewni warunków jakie mogą nas spotkać w ciągu dnia i w ten sposób jeszcze lepiej przygotować się na wyprawę. Ma to wielki wpływ na nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy również, o której godzinie zachodzi słońce. Zdążymy wtedy bezpiecznie wrócić do domu.

Sprzęt skiturowy – wszystko znajdziesz na SnowSport!

Sprzęt skiturowy
Sprzęt skiturowy na SnowSport

W naszym narciarskim sklepie dostaniesz wszystko do – Narciarstwo skiturowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy również do publikacji naszego wcześniejszego blogowego wpisu o skiturach Ubranie Na Narty Skitourowe – Co Ze Sobą Zabrać?.

0
Ubranie na narty skitourowe - co ze sobą zabrać

Ubranie na narty skitourowe – co ze sobą zabrać?

Ubranie na narty skitourowe to jeden z najważniejszych elementów pod względem naszego komfortu przy uprawianiu tej dyscypliny. Co z tego jeżeli będziemy mieć świetnie skomponowane narty i wiązania, jeżeli przy wejściu pod górę będziemy się nadmiernie przegrzewać. W czasie zjazdu przesączone od potu ubrania wystudzą się prędko i będzie nam wręcz lodowato – zimno.

narciarstwo skitourowe

Nie o to w tych chodzi… Można temu zaradzić ubierając się odpowiednio na narty skitourowe. Będzie ono inne, niż te na typowe trasy narciarskie. W artykule podpowiadamy jak się wyposażyć pod względem ciuchów i nie tylko, by czerpać wyłącznie radość z tej szlachetnej odmiany narciarstwa.

Popularność nart skitourowych jest coraz większa…

Narty skiturowe bardzo szybko zyskuje na popularności u nas w kraju. Coraz więcej osób decyduje się na własny sprzęt, niż ten wypożyczany z wypożyczalni – co jest defakto niewygodne i uciążliwe. Kompletując narty i wiązania skitourowe pamiętajmy również o wyposażeniu się w odpowiednią odzież. W jaki sposób powinniśmy ubrać się na skitoury?

Bielizna termoaktywna – Ubranie na narty skitourowe

Specjaliści polecają, aby na narty skitourowe ubierać się na tzw. cebulkę, czyli warstwowo – niezbędna będzie zatem Bielizna termoaktywna. Kiedy będziemy wspinać się pod górę na nartach, nasz organizm będzie wówczas produkować więcej ciepła. W rezultacie będziemy zwyczajnie bardziej się pocić. W wyniku tego warto mieć w swoim asortymencie na narty odpowiednio oddychającą bieliznę termoaktywną. Przez specjalny ścieg materiału i kanaliki wilgoć będzie odprowadzana na zewnątrz.

Istotne jest zatem, aby koszulka i spodnie bielizny termo przylegały ściśle do ciała. Wówczas odprowadzanie wilgoci będzie bardziej wydajne.

Kurtki narciarskie – Ubranie na narty skitourowe

Po wejściu na szczyt, kiedy nasze mięśnie już ostygną warto ubrać kurtkę narciarską, która zapobiegnie wyziębieniu i przewianiu. Sprawdzi się tutaj typowa kurtka narciarska, która podczas podejść powinna zmieścić się bez problemu do naszego plecaka.

Ubranie na narty skitourowe Kurtka Narciarska Męska Bergson Race-X STX Surf Blue 2021
Ubranie na narty skitourowe – Kurtka Narciarska Męska Bergson Race-X STX Surf Blue 2021

Jak wiemy wiatr w górach, zwłaszcza podczas zjazdów może być wyjątkowo doskwierający i przenikający chłodem. Kurtka narciarska przede wszystkim chroni zatem przed wiatrem, śniegiem, ale również przed deszczem. Powinna być zatem również wodoodporna.

W narciarstwie skitourowych niezwykle istotne jest to, aby nie dopuści do zbyt dużego przegrzania organizmu podczas podejść i wychłodzenia na szczycie i zjeździe. Nie pozostaje nam nic innego jak rozbieranie się i ponowne ubieranie.

Spodnie narciarskie

Tutaj nie ma co kombinować. W narciarstwie skitourowym sprawdzą się typowe spodnie narciarskie, które będą bez ocieplenia lub ze skąpą ilością takowego. Praktyczne będą te z zamkami po bokach przy nogawkach. Jeżeli zrobi się nam za ciepło, rozepniemy zamek i zapewnimy sobie większy dostęp chłodnego powietrza do naszego ciała, a także możliwość ujścia nadmiaru ciepła wytworzonego podczas bardziej dynamicznego marszu.

Rękawiczki, czapka, opaska, kominiarka…

Ubranie na narty skitourowe
Ubranie na narty skitourowe

Wybierając się z nartami skitourowymi w góry pamiętajmy również o dodatkach wymienionych powyżej, Te drobne akcesoria mogą okazać się niezwykle praktyczne, czy nawet są wręcz niezbędne – jak czapka i rękawiczki. Pamiętajmy również o grubych skarpetach!

Co do samych rękawic. Przyjęło się, że warto mieć przy sobie dwa modele. Jedne bardziej cienkie na podchodzenia, a drugie grubsze na zjazd. Jest to naprawdę ważne. Musimy mieć również przy sobie opaskę, które będzie dobra na podejścia i czapkę na zjazd. My polecamy jednak zdecydowanie bardziej kask!

Nie ruszajmy się również bez gogli narciarskich!

Ubranie na narty skitourowe i akcesoria kupisz na SnowSport!

Ubranie na narty skitourowe
Ubranie na narty skitourowe

W naszym największym sklepie sportów zimowym w sieci, kupisz wszystkie niezbędne akcesoria do uprawiania narciarstwa skitourowego – narty, wiązania jak i Kurtki. Zachęcamy również do przeczytania naszej poprzedniej publikacji o nartach skitourowych Narty Skitourowe Jakie Wybrać?

1
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Jak dobrać rękawice narciarskie?

Jak dobrać rękawice narciarskie? Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki sprzęt, który zapewni naszym dłonią odpowiednio wysoki poziom ciepła oraz wygody. Dobre rękawice narciarskie powinny zatem wnieść podczas jazdy przyjemną temperaturę tej szczególnie narażonej na wychłodzenia części naszego ciała, ale również dostarczyć odpowiedni poziom ochrony jak i nie krępować w najmniejszym stopniu ruchów.

ciepłe rękawice narciaskie

Będziemy mieć dzięki temu m.in. pewny chwyt kijków. Ponadto powinniśmy wybrać rękawice z membraną, która odprowadza z ich wnętrza nadmiar wilgoci, nie dopuszczając jednocześnie przedostaniu się do środka wody. Najważniejszy z tego wszystkiego co przytoczyliśmy jest jednak dobór odpowiedniego rozmiaru rękawic. Jak zatem to zrobić kupując taki produkt w sklepie internetowym gdzie zazwyczaj mamy większy wybór niż w sklepie stacjonarnym? Na wszystkie te pytania udzielamy odpowiedzi w naszym najnowszym tekście!

Rękawice pięciopalczaste

Jak dobrać rękawice narciarskie? Rękawice narciarskie Reusch Worldcup Warrior Training R-TEX XT Junior (7810) 2021
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Ten rodzaj rękawic jest najbardziej rozpowszechniony wśród narciarzy. Każdy palec posiada tak zwane osobny korytko.  W rezultacie mamy zagwarantowaną zręczność konieczną do wykonywania najbardziej precyzyjnych ruchów palcami jak i całą dłonią.  Jest to szczególnie istotne w trakcie trzymania kijków narciarskich.  Możemy mieć wówczas pewność, że rękojeść kijków nie  wypadnie nam z dłoni i  będzie posiadać mocny chwyt.

Tego rodzaju rękawice zapewniają optymalne ciepło, które będzie odpowiednie właściwie dla każdych warunków jakie jest zastaniemy na stoku.  Rękawic narciarskich pięciopalczastych  jest najwięcej na rynku.  W wynik tego bez najmniejszego problemu dobierzemy odpowiedni dla nas materiał, np.  naturalną skórę, bądź tkaninę tekstylną.  Również bez najmniejszego problemu dobierzemy rękawice damskie i męskie, czy też te przeznaczone dla dzieci

Rękawice jednopalczaste?

Rekawice na snowboard
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Musimy wiedzieć o tym, że kiedy palce w rękawicy dotykają siebie, zapewniają w ten sposób sobie większy poziom ciepła. Dlatego dedykowane są zazwyczaj dla osób jeżdżących na nartach, bądź desce snowboardowej w najchłodniejszych warunkach.

Warto jednak wiedzieć, że operowanie dłońmi w takich rękawicach będzie nieco utrudnione. Ich wielkim plusem jest jednak to, że można je niezwykle łatwo zdjąć, czy założyć.

Przyjęło się, że rękawice jednopalczaste wybierane są przede wszystkim przez snowboardzistów, gdyż podczas jazdy na desce nie trzeba stosować kijków. Dłonie snowboardzistów muszą często amortyzować upadki po ewolucjach, więc są częściej narażone na zimno, dlatego potrzebują dodatkowego ciepła.

Taki wybór rękawic to także stosowna propozycja dla dzieci. Bardzo funkcjonalne, a przede wszystkim łatwe w zakładaniu, nawet przez najmniejszych brzdąców.

Zadbaj o komfort termiczny!

Ciężko będzie posiadać jeden model rękawic narciarskich na cały sezon. Zupełnie inne warunki spotkamy w środku zimy, a inne na początku wiosny. Nie warto dopuszczać do wychłodzenia, bądź przegrzania dłoni, np. kiedy ubierzemy przy dodatkach temperaturach zbyt grube rękawice. Przegrzewające się dłonie, czy tez wyziębione powodują nieprzyjemny dyskomfort, który zabiera te właściwa radość z uprawiania narciarstwa.

Dlatego warto mieć kilka par i wybierać te, które są dedykowane do odpowiednich warunków temperaturowych, czy sezonowych. Warto zatem posiadać lekkie rękawice narciarskie na warunki iście wiosenne, a także te, które zagwarantują naszym dłonią ciepło nawet podczas najbardziej srogiej zimy. Do tego dochodzą jeszcze jednopalczaste rękawice, które odpowiadają za ciepło w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Jaki poziom wodoodporności wybrać?

Dobre rękawice narciarskie dostarczają nam nie tylko odpowiednią protekcje przed wychłodzeniem wrażliwych na ten aspekt dłoni. Powinny również chronić dłonie przed wodą i wiatrem. Do tego celu w wyższej klasy rękawicach narciarskich stosuje się specjalne membrany, a najczęściej Gore-TexⓇ.

Membrana ta gwarantuje najwyższy stopień protekcji przed wodą z topniejącego śniegu. Oprócz tego tkanina taka odprowadza nadmiar wilgoci z wnętrza dłoni, nie dopuszczając do ich przegrzania, a tym samym przepocenia.

Rozmiar – Jak dobrać rękawice narciarskie?

Najbardziej istotnym parametrem podczas zakupów rękawic zwłaszcza przez Internet powinien być nasz obwód dłoni. Mierzymy go około 1 cm od podstawy palców. Tabelka rozmiarów producenta powinna maksymalnie ułatwić zakup właściwego produktu.

Pułapką może okazać się zakup zbyt małych rękawic. Nasze ruchy dłonią w takich rękawicach będą skrępowana, mało precyzyjne, a także ucierpi na tym izolacja. Chwyt rękojeści kijków będzie wyraźnie osłabiony.

By chronić odpowiednio przed zimnem rękawice musi dostarczyć odrobinę luzu dłonią. Toteż lepiej wybrać rękawice większe, niż te za małe.

Mankiety długie, czy krótkie?

Jeżeli preferujemy długie rękawy w kurtkach narciarskich to wybierzmy rękawice narciarskie o krótkim mankiecie.

Spotkamy tez w znakomitej większości rękawice narciarskie z długim mankietem. Wówczas rękaw kurtki wkłada się pod rękawice. W rezultacie zyskujemy pełne uszczelnienie tego newralgicznego miejsca z gwarancją, że nie dostanie się tam wiatr, a przede wszystkim śnieg. Taki mankiet zapewnia najwyższy stopień komfortu termicznego.

Rękawice narciarskie z ochraniaczami?

Jak dobrać rękawice narciarskie Rękawice narciarskie LEKI Worldcup Race Coach Flex S GTX Black Ice Lemon 2020
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Chcąc zapewnić dłuższą żywotność, a także odpowiedni poziom ochrony producenci stosują specjalne wzmocnienia na kostkach palców oraz ich nasady, czy w wewnętrznej części.

Wzmocnienia od strony wewnętrznej przyczyniają się do tego, że rękawice posłużą nam przez wiele kolejnych sezonów, natomiast kevlarowe osłony na kostki przydarzą się przede wszystkim podczas jazdy między tyczkami.

Kiedy będziemy sunąć z wysoką prędkością i zdarzy nam się uderzyć w tyczkę, nie odczujemy bólu oraz naszym palcom nie przytrafi się kontuzja.

Współczesne rękawice narciarskie powinny mieć jeszcze co najmniej na jednym z palców gumowe wykończenie opuszków, aby można było bez zdejmowania rękawic nawigować ekranem dotykowym w telefonie.

Ciepło podczas jazdy zapewni nam również bielizna termoaktywna, która można dostać teraz u nasz w szczególnie atrakcyjnej cenie.

Jak dobrać rękawice narciarskie? Zadzwoń do SnowSport.pl i posłuchaj naszych rad!

Jak dobrać rękawice narciarskie
Jak dobrać rękawice narciarskie?

Rękawice narciarskie znajdziesz w naszym największym w Polsce sklepie sportów zimowych na snowsport.pl. Zachęcamy także do przeczytania naszej poprzedniej publikacji Rękawice Narciarskie Reusch 2021 – Zadbaj O Swoje Dłonie!.

0
Rękawice narciarskie Reusch 2021 zadbaj o swoje dłonie

Rękawice narciarskie Reusch 2021 – zadbaj o swoje dłonie!

Rękawice narciarskie Reusch 2021 to jedne z najlepszych produktów w swojej kategorii dostępnych na rynku. Nie ma co się zatem dziwić, że to właśnie dłonie najlepszych zawodników startujących w zawodach Pucharu Świata, czy na Igrzyskach Olimpijskich są chronione właśnie przez rękawice Reusch.

Zakładając na swoje dłonie modele z linii 2021 poczujesz ciepło, komfort noszenia i będziesz skutecznie chroniony przed uderzeniami. Na tle konkurencji wyróżniają się naprawdę najwyższą jakością wykonania. Modele wykonane ze skóry mają ją tak dobraną, by była ona mięciutka i elastyczna. W rezultacie nie będzie w żaden sposób krępować ruchów palców dłoni czy nadgarstków. Równolegle zapewni pewny chwyt kijków w dłoniach. Modele wykonane z nowoczesnych tkanin cechują się również niesłychaną wygodą noszenia. Resuch słynie z zastosowania w swoich produktach najbardziej zaawansowanych membran. W wyniku tego nie dopuszczają one do dłoni zimnego wiatru, a także wody. Nadmiar ciepłego powietrza wydostaje się na zewnątrz. Twoje dłonie nawet w najchłodniejsze dni poczują się w tych rękawicach z sezonu 20/21 tak jak pod grubą pierzyną!

Zobacz naszą ofertę rękawic narciarskich https://snowsport.pl/tag/rekawice_na_narty-104.html.

Rękawice narciarskie Reusch Worldcup Warrior GS (7810) 2021

Rękawice narciarskie Reusch Worldcup Warrior GS (7810) 2021
Reusch Worldcup Warrior GS 2021

To jeden z najlepszych modeli marki. Kiedy wsuniesz swoją dłoń do tych rękawic, Twoje dłonie natychmiast poczują niesamowity komfort, ciepło i ochronę skóry, która w te zimowe dni jest szczególnie delikatna i narażona na uszkodzenia.

Skonstruowane w taki sposób, aby doskonale pasować do dłoni. Przeznaczone przede wszystkim dla bardzo intensywnych sportowców. Wyróżniają się znakomitą ruchomością w rejonie nadgarstka. Polecane przez zawodowców.

Stworzone do slalomu. Wykonane z najwyższej jakości skóry bydlęcej pochodzącej z Japonii. Ich wysoki standard cieplny to głównie zasługa ociepliny PrimaLoft Gold. Zapewnia ona największe pokłady ciepła i to nawet w najchłodniejszych warunkach atmosferycznych.

Rękawice narciarskie Reusch Alexis Pinturault GTX + Gore grip tech (7700) 2021

Rękawice narciarskie Reusch Alexis Pinturault GTX + Gore grip tech (7700) 2021
Reusch Alexis Pinturault GTX + Gore grip tech 2021

Alexis Pinturault GTX to dobre rękawice narciarskie dla początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych. Wyposażone w wydajną membranę Gore-Tex. Zapobiega ona przedostawaniu się wody do wnętrza rękawicy. W rezultacie nasze dłonie pozostaną sucha i to nawet wtedy kiedy będziemy mieć kontakt z rozmokłym, przesączonym wodą podłożem. Olbrzymim atutem tejże membrany jest to, iż potrafi ona jednocześnie wypuszczać nadmiar ciepła, wilgoci na zewnątrz. Dba zatem o optymalną cyrkulację powietrza.

Twoje dłonie w tych rękawicach nigdy nie zmarzną. Komfort termiczny wspierany jest przez Primaloft. Odpowiada ona za mocne dogrzanie dłoni.

Wykonane w pełni z naturalnej skóry owczej. Prócz tego rękawice wyposażono w delikatną osłonę palców oraz kłykci. W wyniku tego są one chronione w trakcie jazdy, ale nie są w żaden sposób ograniczane w ruchach. Na końcu mankietu pętla ułatwiająca zakładanie rękawicy.

Rękawice narciarskie Reusch Marcel Hirscher R-TEX XT (8871) 2021

Reusch Marcel Hirscher R-TEX XT 2021

To model rękawic narciarskich inspirowany barwną karierą Marcela Hirschera. Wyprodukowany specjalnie dla niego. Na tle konkurencyjnych produktów wyróżniają się wysokiej jakości membraną R-LOFT. To autorska membrana firmy Reusch. Ta niezwykle wydajna izolacja zatrzymuje ciepło we wnętrzu rękawicy. W rezultacie swojej delikatnej struktury gwarantuje równocześnie wysoki komfort, dobre czucie kijków i swobodę manewrowania dłońmi.

Bardzo subtelna wizualnie, jednak dość wydajna ochrona palców oraz kłykci. Nie rzuca się w oczy, a jednak gwarantuje im skuteczną ochronę. Produkt w całości wykonany ze skóry najwyższej jakości. Sygnowane podpisem mistrza narciarstwa zjazdowego, Marcel Hircher.

Rękawice narciarskie Reusch Stuart R-TEX XT (7801) 2021

Stuart R-TEX XT
Reusch Stuart R-TEX XT 2021

Te rękawice narciarskie są niezwykle ciepłe. Wyposażone w elastyczną membranę. Wykazuje się ona odpornością na działanie nawet silnego, zimnego wiatru, który w górskich warunkach jest częstym zjawiskiem.

R-TEX XT to również autorska membrana firmy Reusch. Dzięki niej w trakcie sezony zimowego poczujesz ogrom ciepła.

Wspomniana elastyczna membrana przekłada się na zachowanie swobody ruchów. Doskonale leżą na każdej dłoni. Rękawice w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne i niezwykle interesujący design.

To bardzo solidny produkt, wyróżniający się trwałością i komfortem noszenia nawet przez cały dzień jazdy na nartach.

Rękawice narciarskie Reusch 2021 do kupienia na SnowSport.pl!

Te znakomite znakomitej jakości, nowoczesne i zapewniające ciepło Twoim dłonią rękawice do kupienia w naszym zimowym sklepie na snowsport.pl. Zachęcamy także do przeczytania naszej poprzedniej publikacji “Deska Snowboardowa Nidecker 2021 – Wybierz Swoją!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
bluzy termoaktywne

Bluza termoaktywna – na narty i nie tylko!

Bluza termoaktywna to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia każdego narciarza oraz snowboardzisty. Taka odzież nie tylko znakomicie chroni przed ciepłem, ale także w żaden sposób nie ogranicza ruchów. Dzięki temu zapewnia ona komfort i swobodę podczas uprawiania sportu. Oczywiście bluzy termoaktywne sprawdzą się zarówno przy sportach zimowych, jak i w wielu innych dyscyplinach. Dlatego przynajmniej jeden egzemplarz tej odzieży powinien znajdować się w szafie każdego miłośnika aktywności fizycznej!READ MORE

0
gogle arctica 2020

Gogle Arctica 2020 – świetna ochrona przed słońcem

Ostatnie tygodnie sezonu zimowego z reguły upływają pod znakiem nieco wyższych temperatur i większej ilości słońca. Dlatego w tym okresie szczególnie ważne będzie zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Pasjonaci sportów zimowych powinni więc zapoznać się z asortymentem polskiej firmy Arctica, która zajmuje się produkcją okularów przeciwsłonecznych oraz gogli sportowych. Co więcej, najnowsze gogle Arctica 2020 już jakiś czas temu trafiły do naszej oferty. W tym artykule opiszemy ich najważniejsze zalety, a także ocenimy poziom skuteczności pod względem ochrony wzroku!READ MORE

0
narty dla początkujących

Narty dla początkujących – jak wybrać narty i sprzęt narciarski?

Jak dobrać narty dla początkujących – to pytanie zadaje sobie każdy nowy adept narciarstwa. Tymczasem narciarstwo w zimie staje się coraz bardziej popularnym sportem, dostarczającym masę radości i zabawy – a o tym już wie każdy, nawet początkujący narciarz. Coraz więcej nowych chętnych to również coraz więcej pytań o sprzęt. Aby zacząć jazdę na deskach potrzebny jest dobrej jakości, dobrze dobrany i odpowiedni sprzęt narciarski. Taki sprzęt to nie tylko narty, buty i kije – to również akcesoria. Uczący się narciarstwa powinien być przygotowany na warunki pogodowe oraz warunki śniegowe, jakie panują na stoku. Dość często są one dość zmienne.
Ponieważ jesteśmy teraz po ale i przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego, chciałbym ponownie poruszyć ten temat i wskazać odpowiedni sprzęt narciarski.

READ MORE

0

Bielizna techniczna i termoaktywna Majesty

Ujemna temperatura panująca na stoku narciarskim potrafi naprawdę dać się we znaki. Przekonał się o tym każdy, kto chociaż raz jeździł na nartach lub snowboardzie przy mroźnym wietrze i padającym śniegu. To z kolei dobrze obrazuje przyczynę tak dużej popularności bielizny termoaktywnej. Taki komplet zapewne znajduje się w garderobie każdego miłośnika sportów zimowych. Dlatego w naszym nowym asortymencie pojawiła się między innymi wyjątkowa bielizna Majesty. Jakie są jej największe zalety?READ MORE

0

Bielizna z wełną Merino – idealna dla zmarzluchów!

Mroźny i śnieżny sezon zimowy to marzenie niemal wszystkich miłośników narciarstwa oraz snowboardingu. Niemniej jednak wyjątkowo niskie temperatury mogą dać się we znaki nawet tym najbardziej zdeterminowanym sportowcom. Właśnie dlatego mnóstwo osób sięga po specjalną bieliznę termiczną, która zapewnia skuteczną ochronę przed mrozem. Co ciekawe, do wykonania takiej bielizny coraz częściej wykorzystuje się wełnę Merino. Wynika to z faktu, że unikalne właściwości tego materiału idealnie pasują do świata sportów zimowych. Jakie zalety ma bielizna z wełną Merino i dlaczego warto ją zakupić?READ MORE

0
x-socks nowa kolekcja

X-Socks 2019 – nowa kolekcja kultowych skarpet

Wyjątkowe skarpety X-Socks stały się bardzo popularnym elementem ubioru dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Antybakteryjne właściwości, niepowtarzalny design, termoaktywna technologia; to tylko niektóre zalety tego unikalnego produktu. Nic więc dziwnego, że w zasadzie wszystkie modele należące do tej serii cieszą się dużym zainteresowaniem. Czym może zaskoczyć najnowsza kolekcja X-Socks 2019?READ MORE

0